KOPERTINA

Jo thjesht njė mbiemėr

Pjesėmarrja nė “Miss Shqipėria” dhe kurora e mė tė bukurės. Pėrkrahja e familjes, eksperienca me 30 konkurente tė tjera, ėndrra e pėrmbushur dhe planet e reja pėr tė ardhmen. Studimet pėr fizioterapi dhe ambicja pėr tė hyrė nė botėn e ekranit
nga Nga Alida Cenaj

 

Aktualitet
Sa i kushton Shqipėrisė pastėrtia dhe zhveshja nga mbeturinat. Ēfarė po bėhet pėr njė mjedis tė pastėr, nga edukimi qytetar tek grupet e punės dhe projektet e rehabilitimit tė zonave turistike. Ministri i Mjedisit, Lefter Koka, thotė se duhen tė paktėn tre vite kohė
Nga Rozeta Rapushi
Aktualitet
Ēfarė po ndodh me zgjedhjet nė Partinė Demokratike. A do tė mund tė pėrfundojė ky proces pas njė viti nga dalja nė opozitė, apo pakėnaqėsitė dhe problemet e brendshme do t’i kushtojnė njė pafundėsi
Nga Rozeta Rapushi
Ballkan
Kosova nuk do tė ketė vetėm qeveri por edhe njė parlament me pėrbėrje tė re qė do tė ndryshojė shumėēka. Kėshtu, PDK do tė ketė 10 fytyra tė reja por jashtė parlamentit kanė ngelur personazhe tė rėndėsishme; po kėshtu partitė e tjera. Nuk lėvizin vetėm liderėt qė kandiduan pėr kryeministėr dhe dėshtuan
Nga Agim Popoci
Shkence
Disa tė dhėna do tė tė ndjekin pas pėr gjithė jetėn. Dhe nuk ka rėndėsi nėse janė tė verteta apo rrena. Sepse ėshtė kaq e kollajtė tė publikosh nė rrjet, dhe e pamundur pėr tė anulluar...
Nga Nicola Bruno

Karikatura

Nga Kleket


 

Ne Pergjim

Kulture
Pushimi i parė nga puna, firmosur nga Ilir Kerni. Reagimi i koreografit Arian Sukniqi, konfliktet e lindura qė nė muajin janar, sms-ja ku i kėrkohet dorėheqja dhe reforma. Ēfarė kėrkojnė artistėt dhe pse nuk heqin dorė nga kontratat kolektive
Nga Alida Cenaj
Personazh
Ish “bad girl”, Drju Berrimor ėshtė bėrė me dy fėmijė. Kėtu (gabimisht) tregon se pėrse dy bishtaleca mė shumė nė jetė janė gjithēka duhet
Nga Julie Jordan
Aktualitet
Kėrcėnimi i Ēekisė pėr t’i bllokuar Shqipėrisė statusin e vendit kandidat pėr nė Bashkimin Europian. Pretendimet pėr CEZ dhe humbjet nga prishja e kontratės. Sa po ndikon lobimi i qeverisė me vendet dyshuese dhe rėnia e pashmangshme e mbėshtetjes pėr integrimin
Nga Rozeta Rapushi
Ballkan
Ramush Haradinaj, kryeministėr. Kėshtu mendojnė liderėt e LDK, AAK dhe NISMA qė sė bashku me lėvizjen Vetėvendosje e kundėrshtojnė krijimin e qeverisė “Thaēi 3”. Por kujt i shėrbenė njė koalicion i tillė dhe a u kthen vėrtet shpresėn kosovarėve?!
Nga Agim Popoci

Kjo ėshtė historia e katėr djemve tė rinj qė vinin nga ana e gabuar, jo shumė e njohur...
Disa ēifte vendosin tė rikthehen nė Las Vegas jo vetėm pėr tė shijuar njė javė...
Filmi Third Person (personi i tretė) flet pėr tre histori tė ndryshme dashurie,...