Weekend

Nj? e diel? me Manjola Nallbanin

Kur nis fundjava p?r ju?


Zakonisht nis t? shtun?n n? m?ngjes kur ne gjithmon? nisemi p?r ndonj? udh?tim. Shum? rrall? q?llon t? rrijm? n? sht?pi p?r fundjav?. Vet?m p?r ca koh? ishim t? kusht?zuar q? ta ndryshonim disi ritualin ton? t? fundjav?s, kur vajza jon? Sindi ishte shum? e vog?l dhe nuk mund t? udh?tonim shum? shpesh. Tani edhe ajo ?sht? gati t? bashkohet me ne, edhe n? udh?time t? gjata.


Si nis m?ngjesi i dit?s s? pushimit n? sht?pin? tuaj?


Shum? i rr?mujsh?m. Ndryshe nga dit? e tjera, jemi t? gjith? n? sht?pi dhe mua m? duhet t? pregatis m?ngjesin. S? pari p?r m? t? vogl?n e pastaj p?r dy t? tjer?t, m? t? rriturit.


Duket se preferoni m? shum? udh?timet. Cilat jan? vendet q? frekuentoni m? shpesh?


Ohri ?sht? vendi ku na p?lqen t? shkojm? m? shpesh. Por edhe Pogradeci na shijon po aq. Edhe Bari hyn n? programimet tona t? udh?timeve p?r fundjav?, por kjo ndodh m? rrall?. Nd?rsa kur nuk marrim dot k?to udh?time t? larg?ta, Durr?si mbetet si programi m? i zakonsh?m.


Preferoni t? jeni vet?m n? familje, apo dhe me miq p?r fundjav??


Kam d?gjuar shpesh t? thon? se me miq kalohet shum? m? mir? fundjava, nd?rsa ne ndihemi mir? vet?m brenda ekipit ton? t? vog?l. Sigurisht q? ka dhe raste kur b?hemi me miq por kjo ndodh shum? rrall? dhe kur miqt? jan? shum? t? ngusht?. Nuk na p?lqejn? mbledhjet e rast?sishme, me miq t? rast?sish?m.


B?heni protagoniste kur jeni n? rreth miqsh?


Jam natyr? q? dua t? b?j shum? humor kur jam mes miqsh por bashk?shorti im Sokoli ma kalon. Por ndodh q? b?hemi t? dy bashk? protagonist?t e tryez?s dhe s'ka njeri q? t? na mbaj? pastaj.


Konsumoni alkool?


Ver?n e shijoj shum? por mundohem ta pi gjithmon? aq sa duhet, pa e kaluar mas?n edhe pse im shoq k?mb?ngul gjithmon? e m? thot?: pi se b?hesh e lezetshme.


Pse ?'ndodh n? fakt?


Eh, koh? m? par? kur pija ver? m? shum? se sa duhej m? zinte menj?her? gjumi. Pastaj duke u m?suar me pijen ndodhi q? t? b?hesha interesante, ashtu pak?z e pir?.


Dini t? gatuani?


Kur isha nuse e re n? sht?pin? e Sokolit nuk dija dhe aq por megjithat? kisha guximin t? provoja dhe t? eksperimentoja dhe arrita t? gatuaja gj?ra shum? t? mira si p?rshembull lakra t? mbushura. Tani ia kam marr? mir? dor?n kuzhin?s, sidomos asaj tradicionale shqiptare. Kam nj? mama q? di t? gatuaj? shum? mir?, nga e cila kam se ?far? t? m?soj.

Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket