Mode

Vajzat e ekranit nuse

Portofol
Nuk i jan? dashur shum? modele sivjet sallonit ?Geraldina Sposa? p?r sfilat?n e vitit me modelet m? t? reja t? fustaneve t? nus?ris?. P?rve? t? ftuar?s s? nderit, prezantueses Rudina Magjistari, vajzat q? parakaluan n? pasarel?n e ngritur n? Hotel Sheraton, ishin gjithashtu bukuroshe elegante q? shfaqen ?do dit? n? ekrane t? ndryshme shqiptare. Fjala vjen Brunilda Lahe ?sht? ?do paradite n? ekranin e Vizion Plus dhe ishte nj? zgjedhje e zgjuar e Armand Pez?s, po aq sa velinat e ?Fiks Fare?, Floriana Garos q? parashikon motin n? ABC Ne?s, Fran?esk?s q? konkuroi n? k?t? edicion t? ?Big Brother Albania?, dikur konkurente n? ?Miss Shqip?ria?, Andres?s q? shfaqet ?do t? diel? n? krah t? Ardit Gjebreas etj. P?rve? k?tyre n? mbr?mjen e ?Geraldin?s? nuk kan? munguar edhe t? ftuarit, personazhe t? njohur nga fusha t? ndryshme, stilist?, modele, k?ng?tar? e gazetar?. Nj? p?rzgjedhje t? atyre q? ishin n? sall? dhe q? sfiluan si modele t? v?rteta po ua ofrojm? m? posht?.


Familja Mu?a komenton


Stilistja Jona Mu?a ka nj? arsye m? shum? p?r t? qen? prezente n? sfilatat q? organizohen n? Tiran?. P?rve?se ?sht? vet? e zanatit, vajza e saj Frensi ?sht? gjithashtu modele q? nuk mungon n? pasarelat e kryeqytetit, nd?rkoh? q? edhe i biri Arjoni ka realizuar disa sete fotografike si model. Familja ?sht? mbledhur edhe k?t? her? dhe duket se fustanet u kan? t?rhequr v?mendjen...


Dy shoqe ne


Xhemi Shehu dhe Arbana Osmani po shihen gjithnj? e m? tep?r n? shoq?rin? e nj?ra-tjetr?s. Jan? bashk? n? studiot e Top Channel, n? kafene pas pun?s dhe po bashk? kan? qen? edhe si spektatore n? sfilat?n e ?Geraldina Sposa?. Dy prezantueset jan? shfaqur elegante dhe t? veshura bukur. Xhemi i ka provuar emocionet e fustanit t? bardh?, ndaj tani ka ardhur radha e Arban?s p?r t? par? me sy p?rzgjedh?s.


Manjola mb?rrin e para


Me korrektja nd?r t? ftuarit e mbr?mjes s? t? mart?s ka qen? Manjola Nallbani. K?ng?tarja ka mb?rritur n? koh? dhe ka z?n? vendin e saj n? radh?n e par? t? spektator?ve. Ajo njihet si nj? nga k?ng?taret shqiptare q? kujdeset p?r trupin dhe look-un, por me sa duket edhe fustanet e nus?ris? nuk jan? jasht? v?mendjes s? saj.


Teodori ?sht? i lumtur


E fejuara e tij, Floriana Garo ka punuar si fotomodele gjat? viteve t? q?ndrimit n? Shtetet e Bashkuara t? Amerik?s, k?shtu q? p?rzgjedhja e saj si nj? nga modelet e sfilat?s s? ?Geraldin?s? u duk e natyrshme. K?t? e ka kuptuar edhe Teodor Ngjela, i cili pjes?n e par? t? mbr?mjes ka qen? i vet?m dhe e ka shijuar mikesh?n e tij nga salla. ?ifti ?sht? bashkuar m? pas, por lumturin? p?r k?t? shfaqje ndryshe t? Florian?s, Teodori nuk e ka fshehur q? n? fillim.


?t? b?n k?rcimi


Me pjes?marrjen n? ?Dancing ?ith the stars? Ornela Bregu ka sh?nuar rikthimin n? ekran pas lindjes s? djalit duke paralajm?ruar nj?her?sh se shum? shpejt do t? ket? nj? spektak?l ku ajo do t? shfaqet n? rolin q? preferon m? shum?, at? t? prezantueses. Por p?rve? dietave p?r t? mbajtur trupin n? form? pas lindjes, nj? dor? t? mir? n? fizikun e Ornel?s duket se ka dh?n? edhe k?rcimi: k?to koh? ?sht? m? e dob?t se kurr?. Mbase pak sh?ndet nuk do ti b?nte keq.


Oni nuk ?sht? vet?m


Fatjon Pustin?s i ?sht? dashur t? zgjedh? nj? shoq?ruese t? re p?r ta mbajtur n? krah gjat? sfilat?s s? ?Geraldina Sposa?. E fejuara e tij, Linda Poda, p?rve?se modele e preferuar ?sht? edhe imazh zyrtar i k?tij salloni, k?shtu q? t? mart?n ka qen? n? krye t? detyr?s. Por edhe Oni nuk e ka l?n? veten t? dor? t? vetmis?. Ka qen? me dik? tjet?r. Linda i ?sht? bashkuar shoq?ris? s? tyre m? von?.


Nj? zv.minist?r dhe nj? autor


Nuk duket t? ken? asgj? t? p?rbashk?t zv.ministri i Kultur?s Abaz Hado dhe autori i ?Big Brother Albania?, Rezart Aga. Por ja q? t? dy i paskan pasion sfilatat e mod?s dhe fustanes t? nus?ris?. Ata jan? par? t? bisedojn? t? dy n? party-n pas sfilat?s dhe tema e diskutimit t? tyre v?shtir? t? ket? lidhje modelete veshura me t? bardha


LOOK alla Aurela


Nuk heq dor? nga eksperimentet Aurela Ga?e. K?saj here ?sht? shfaqur me flok? t? prer? shkurt dhe t? lyera me ngjyr? blu. Ajo ka shijuar shoq?rin? e Inis Gjonit, e cila ka ardhur vet?m, pa t? motr?n Ingridin, e cila k?to koh? n? qend?r t? v?mendjes ka djalin e sapolindur, Paridin. Por edhe Inis me Aurel?n kan? plot p?r t? biseduar, t? dyja kan? n? sht?pi nga nj? vajz? t? vog?l, nga lindja e t? cilave mamt? e reja kan? marr? si peshqesh edhe disa kilogram? m? shum?


Elja sheh p?r fustan?


N?se n? sall?n e t? ftuarve gjendej nj? kandidate e mundshme p?r nuse ajo ishte Elja Zaharia, e fejuara e Princit Leka II. Elegante si gjithmon?, Elja ka shijuar mbr?mjen e ndoshta ka krijuar edhe nj? ide se si duhet t? jet? fustani p?r cereminin? e saj t? dasm?s, e cila sigurisht q? do t? ket? madh?shtin? e duhur p?r nj? nuseje q? hyn n? nj? familje mbret?rore. Pak koh? m? par? Elja u p?rfol se ishte n? pritje t? nj? bebeje, por lajmi doli i pav?rtet?. P?r k?t? Elja ka koh

Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket