Disqe

Disqet e javes

Hitet m? t? reja t? k?saj vere, t? huaja dhe shqiptare. Nj? album i ri q? sjell muzik?n allternative p?rmes Black Eyed Peas.
Lancio hit


Shakira dhe Alejandro Sanz kan? ardhur fuqish?m k?t? sezon vere, me k?ng?n "La tortura" dhe videoklipin e nxeht? q? e shoq?ron. Ndaj dhe e kan? pushtuar mir? tregun muzikor n? k?to koh?. Kjo k?ng? vjen dhe n? k?t? p?rmbledhje t? re t? realizuar nga Top Record, ku mund t? d?gjoni dhe plot hite t? tjera verore. E jo vet?m t? huaja. Rovena Stefa dhe Blero vijn? me bashk?punimin e tyre m? t? fundit, "Mos thuaj". Nd?rsa Memli i "Ritmit t? rrug?s" vjen s? bashku me Ledina ?elon n? k?ng?n e tyre t? re "Loj? dashurie". Gjith? k?ng?t e tjera sjellin emrat e m?dhenj bot?ror: Mariah Carey, Nek, 50 cent etj. "Ver? 2005, lancio hit" mund ta gjeni n? t? gjitha pikat e shitjes. Kushton 700 lek?.


100% shqip


Nj? p?rmbledhje e re me k?ng? q? n? fakt nuk jan? dhe aq t? reja n? tregun muzikor, por q? megjithat? kan? shenjuar fort q? n? dit?t kur jan? prezantuar e mesaduket vazhdojn? t? k?rkohen nga t? rinjt?. Mb?shtetur mbi shitjet n? k?to koh? t? k?tyre k?ng?ve, sht?pia diskografike "Super sonic" ka realizuar k?t? album, n? volumin e tij t? par?, n?n titullin "100 % shqip" ku p?rfshihen plot shtat?mb?dhjet? k?ng?. Duke filluar nga k?nga tashm? shum? e njohur e k?ng?tarit kosovar Ermal Fejzullahu, "P?r nj? dashuri" do t? mund t? d?gjoni edhe Orinda Hut?n me "Hey baby", Big Maman me "Ishe agresive", grupin kosovar Tingulli tre me "I trent", Ritmin e Rrug?s me "Kush ka faj", Julk?n me "I ?mb?l si kripa", Mariza Ikonomin me k?ng?n e saj hit "Nuk dua t? jem", Anxhela Peristerin me "Nuk b?n m?kat", Bleron me "Eja ti", grupin Duda me "Loja pam- pam", Dany Boy me "Fjala hip- hop" etj. E mes k?ng?tar?ve dhe grupeve t? reja do t? mund t? d?gjoni dhe kantautorin Ardit Gjebrea q? vjen megjithat? n? nj? bashk?punim me nj? djalosh mjagt trendy, me Florin. Kjo cd kushton 600 lek?


Gorillaz


Nj? album i ri i sapo realizuar, i grupit Gorillaz, vjen dhe n? tregun shqiptar. Nd?rsa pritet t? mb?rrij? dhe nj? videoklip q? ata e kan? gati tashm? me nj? prej k?ng?ve t? albumit "Demon days". N? k?t? album do t? mund t? d?gjoni "Kids with guns", "Demon days", "All alone", Feel good", "November has come", "Rock the house" etj. Kjo cd kushton 600 lek?.


Black Eyed Peas


T? njohur tashm? p?r muzik?n e tyre t? ve?ant? alternative, vijn? s?rish me nj? album t? ri "Monkey business". Grupi, m? 28 korrik ka filluar nd?rkaq turneun p?r prezantimin e k?ng?ve t? reja. S? pari n? Los Angelos e n? dit?t n? vijim edhe n? vende t? tjera. "Pump it up", "My style", Likre that", "Feel it" jan? disa nga k?ng?t q? mund t? d?gjoni n? k?t? cd. Kushton 600 lek

Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket