Horoskop

Horoskopi 14 - 20 Prill

Dashi

Puna: Njė javė shumė e mirė parashikohet nė punė. Projektet e realizuara prej jush vlerėsohen dhe eprorėt ju janė mirėnjohės pėr punėn dhe angazhimin qė tregoni nė vazhdimėsi. Ndryshe kjo mirėnjohje pėrkthehet nė para dhe vlerėsim pėr ju qė jeni drejt ngjitjes sė shkallėve tė karrierės.

Shėndeti: Do tė ndiheni tė lodhur.

Dashuria: Do tė jetė njė javė me fat pėr tė gjithė ata Deshė qė janė ende tė vetmuar. Kėtė javė do tė keni mundėsinė qė tė njihni njerėz tė rinj qė kanė tė njėjtat pasione si tuajat dhe aftėsi komunikimi tė mrekullueshme. Pėrvishuni punės dhe mos prishni situatat romantike qė do tė krijohen. Ēdo gjė mirė edhe pėr ata qė janė nė njė marrėdhėnie dashurie. Pėr ju njė marrėdhėnie e gjatė ėshtė mė e bukur dhe do tė thotė stabilitet dhe shumė dashuri. Shijojeni.Demi

Puna: Duhet tė pėrqendroheni mė shumė nė punė dhe jo tė bėheni pre e shpėrqendrimeve tė ndryshme. Gjithashtu yjet ju sugjerojnė qė tė jeni mė tė vėmendshėm ndaj detajeve tė vogla, pasi ju nevojiten pėr njė performancė mė tė mirė nė punė. Mos zvarrisni detyrat qė u janė lėnė.

Shėndeti: Lėvizni sa mė shumė.

Dashuria: Kjo mund tė jetė njė javė e paharrueshme pėr ju, nėse do tė lini mėnjanė hatėrmbetjet dhe debatet nė ēift. Nė tė kundėrt, zėnkat qė keni dhe mosmarrėveshjet mund t’ju dėmtojnė duke ju ēuar nė fund tė marrėdhėnies. Njė javė e mirė parashikohet pėr ata qė janė ende tė vetmuar. Veēanėrisht nė fundjavė, ku do tė kenė mundėsi tė mira njohjeje me njerėz shumė interesantė por edhe me miq tė rinj. Do tė keni njė javė shumė tė bukur tė rrethuar nga dashuria.Binjakėt

Puna: Jo ēdo gjė do tė varet nga puna juaj kėtė javė. Madje rėndėsia mė e madhe e pėrfundimit tė njė projekti me vlerė do tė jetė nė duart e kolegėve. Ndaj ju duhet mė shumė bashkėpunim dhe dialog nė ambientin tuaj tė punės, nėse dėshironi qė tė keni rezultate sa mė tė mira.

Shėndeti: I mirė.

Dashuria: Kjo do tė jetė njė javė shumė e mirė pėr ju. Tė gjithė ata qė janė nė shenjėn e Binjakėve do tė jenė tė rrethuar nga dashuria kėtė javė. Veēanėrisht ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie dashurie tė cilėt duket se do tė gjejnė mė nė fund suksesin e dėshiruar. Tė tjerėt qė prej kohėsh janė nė njė marrėdhėnie, kėtė javė i kanė tė gjitha mundėsitė qė tė ndėrmarrin angazhime mė serioze pėr njė lidhje dashurie mė tė konsoliduar. Javė shumė e mirė nė tėrėsi.Gaforrja

Puna: Gjėrat do tė lėvizin shumė shpejt nė punė kėtė javė dhe do t’ju duhet pak mė shumė angazhim se normalja qė tė kapni ritmin. Ruani qetėsinė dhe njė dialog tė mirė nė punė pasi nė jo pak raste do tė ndiheni tė irrituar dhe tė gatshėm pėr debate tė kota. Merreni me qetėsi.

Shėndeti: Hyni nė dietė.

Dashuria: Kjo do tė jetė njė javė shumė produktive pėrsa i pėrket ndjenjave pėr tė gjithė ju, veēanėrisht pėr ata qė janė ende single, jo nė njė marrėdhėnie dashurie. Do tė bini pre e tundimeve tė reja dhe surprizave qė do t’ju shfaqen nga hiēi. Ndaj mos humbi asgjė. Tė lumtur do tė ndiheni edhe ju qė prej kohėsh jeni nė njė marrėdhėnie dashurie. Pėrsa kohė qė partneri ju bėn tė ndiheni tė veēantė dhe i ka sytė vetėm pėr ju. Ditė me diell edhe nė vijim deri nė fund tė muajit.Luani

Puna: Do tė pėrfshiheni si padashur nė projekte shumė tė rėndėsishme tė cilat do tė kulmojnė karrierėn tuaj. Qė tani keni shenja shumė tė mira pėr tė pėrmirėsuar aktivitetin qė kryeni ndaj e ardhmja pritet qė tė jetė e ndritur. Ngjarje shumė tė rėndėsishme parashikohen pėr ju.

Shėndeti: Nė formė tė mirė.

Dashuria: Nuk do tė ndiheni shumė tė frymėzuar kėtė javė. Ju nevojitet mė shumė pėrkushtim nga partneri. Por kjo nuk do tė thotė se do t’ju mungojnė darka tė kėndshme, ambiente tė ngrohta dhe njė fundjavė e adhurueshme nė krahėt e tė dashurit tuaj. Pėr ata qė ende nuk e kanė njė marrėdhėnie, duket se kjo javė do tė jetė me fat. Do tė keni takime tė kėndshme tė cilat do t’ju lumturojnė. Njė periudhė shumė e mirė parashikohet pėr tė gjithė ju edhe nė javėt nė vijim.Virgjėresha

Puna: Duhet tė keni mė shumė lidhje nė ambientin tuaj tė punės dhe tė bashkėpunoni me kolegėt. Nė kėtė mėnyrė do tė punoni mė mirė dhe aftėsitė tuaja nė punė do tė bien mė shumė nė sy. Ndaj krijoni mė shumė lidhje, veēanėrisht me njerėz tė pushtetshėm me shumė para.

Shėndeti: Jo shumė i mirė.

Dashuria: Romanca do tė jetė shumė e mirė kėtė javė, si pėr ata qė janė nė njė marrėdhėnie dashurie edhe pėr tė vetmuarit. Kjo falė lėvizjes sė planetėve qė duket se tė gjithė ata nė shenjėn e Virgjėreshės i favorizon shumė. Kėtė javė do tė keni mundėsi tė zgjidhni edhe shumė ēėshtje personale qė prej kohėsh ju rėndojnė mbi supe dhe mė nė fund tė ndiheni tė lehtėsuar tė shijoni jetėn nė ēift. Kjo do tė jetė njė periudhė e mirė edhe pėr njohje tė reja tė ndryshme.Peshorja

Puna: Njė javė e mirė produktive parashikohet pėrsa i pėrket anės profesionale. Do tė keni rritje nė karrierė kėtė javė, ose vlerėsime nga eprori qė do tė shoqėrohen me vlera financiare. Tė ardhurat tuaja parashikohet qė tė pėrmirėsohen edhe mė shumė nė tė ardhmen.

Shėndeti: Stėrvituni mė shumė.

Dashuria: Dielli do tė shkėlqejė nė romancė kėtė javė. Shumė data pėr martesė do tė ndahen dhe tė gjithė ata qė janė nėn shenjėn e Peshores, do tė ndihen si tė bekuar pėr fatin qė kanė. Mundėsi shumė tė mira edhe pėr tė vetmuarit. Mos anashkaloni asnjė ftesė qė do t’ju bėhet kėtė javė. Vlerėsojini me kujdes. Mes tyre mund tė jetė dashuria qė prej kohėsh prisnit. Shfrytėzoni aftėsitė e mira komunikuese qė keni dhe tregoni anėn tuaj mė tė mirė romantike.Akrepi

Puna: Tregohuni tė shpejtė dhe tė shkathėt tė kaloni situatat e sikletshme dhe problematike qė do t’ju paraqiten kėtė javė. Sigurohuni qė t’i kuptoni mirė ato pėrpara se tė jepni opinionin tuaj. Marrėveshje tė rėndėsishme nė prag. Ndiqni ndjenjat tuaja dhe reagoni nė kohėn e duhur.

Shėndeti: Shmangini rrezet e dėmshme tė diellit.

Dashuria: Nuk do tė jetė njė javė e mirė nė dashuri. Veēanėrisht nė mes tė javės, kur do tė jeni paksa tė bezdisur dhe jo tė predispozuar pėr dialog me partnerin. Bėni mirė t’ia shpjegoni gjendjen qė keni dhe ta kaloni nė ēift kėtė situatė. Ata qė ende janė tė vetmuar, kėtė javė do tė kenė mundėsi tė takojnė njerėz tė rinj me tė cilėt do tu pėrshtatet mė sė miri muhabeti. Do tė pėrjetoni mbrėmje tė kėndshme nėn shoqėrinė e njerėzve tė rinj dhe tė kėndshėm.Shigjetari

Puna: Nuk ėshtė aspak periudha qė tė sforconi veten pėr tė realizuar domosdoshmėrisht ėndrrat tuaja kėtė javė. Sė pari, se nuk keni mundėsi. Sė dyti, ndoshta ėndrrat ju ndryshojnė nė tė ardhmen. Fokusohuni mė mirė tek puna dhe tek qėllimet qė i keni vėnė vetes nė karrierė.

Shėndeti: I mirė.

Dashuria: Vendi mė i mirė ku tė jeni kėtė javė nėse jeni single (tė vetmuar)? Nė klube, mbledhje tė rėndėsishme organizatash, tek grupi i vullnetarėve apo tė merrni pjesė nė mbledhje tė ndryshme tė komunitetit. Tė tilla takime nė rastin tuaj vlejnė gjithnjė. Ata qė janė nė njė marrėdhėnie i kanė tė gjitha mundėsitė qė tė shkojnė drejt angazhimeve serioze, fejesė apo martesė. Nuk ėshtė kollaj tė gjeni shpirtin binjak, ndaj mos hezitoni shumė. Nuk keni premisa dėshtimi.Bricjapi

Puna: Ēdo arritje e punės tuaj kėtė javė do tė varet nga aftėsia juaj e komunikimit. Ndaj tregohuni tė zgjuar dhe flisni kur duhet dhe si duhet. Vetėm nė kėtė mėnyrė do tė mund tė arrini tė fitoni mė shumė pikė dhe pse jo tė ngjisni shkallėt e karrierės. Do tė bėni udhėtime tė kėndshme.

Shėndeti: Kujdes me ushqimin.

Dashuria: Po hyni nė njė periudhė aspak bashkėpunuese nė ēift. Kėtė javė do tė ndiheni shumė tė plogėsht dhe kėtė do ta reflektoni ndjeshėm nė marrėdhėnie. Do tė bėheni mė egoistė se zakonisht, duke rrezikuar tė dėmtoni seriozisht marrėdhėnien. Pėr ata qė nuk janė ende nė njė marrėdhėnie, sugjerohet qė ta marrin shtruar dhe tė shijojnė jetėn si beqarė. Mos shtyni veten nė aventura pėr tė cilat nuk jeni tė prirur. Do tė ndiheni mė shumė keq se sa mirė. Frenohuni.Ujori

Puna: Pėr dy gjėra do tė jeni tė prirur kėtė javė. Tė vonoheni nė punė dhe tė mos realizoni detyrat qė do t’ju lihen. Ndoshta ka ardhur koha tė shkundeni disi dhe tė punoni pėr tė mbajtur vendin e punės. Duhet tė vini nė punė inteligjencėn dhe tė bėni qė puna juaj tė vlejė mė shumė.

Shėndeti: Lėvizni mė shumė.

Dashuria: Shumė premtime do tė merrni nga partneri kėtė javė dhe do tė kaloni mbrėmje tė ngrohta dhe romantike, pėr tė cilat realisht ju kishte marrė malli. Mos lejoni qė ndjenjat tė mbyten nga monotia apo angazhimet e shumta gjatė ditės. Gjallėrohuni dhe bėni diēka ndryshe nė fundjavė. Ata qė nuk e kanė ende njė marrėdhėnie dashurie, do tė kenė njė surprizė tė madhe kėtė javė. Diēka shumė e bukur dhe e papritur do t’ju lumturojė. Ndaj shijojeni deri nė fund.Peshqit

Puna: Kjo do tė jetė njė javė e mirė nė punė. Do tė bėni plane pėr tė ardhmen dhe projekte shumė tė mira qė do tė sjellin shumė fryte dhe para mė vonė do t’ju ofrohen. Vlerėsoni mirė marrėveshjet qė do tė bėni dhe letrat qė do t’ju jepen pėr firmė. Periudhė e mirė pėr tė bėrė biznes.

Shėndeti: Shumė i mirė.

Dashuria: Ndjenjat do tė jenė shumė tė mira kėtė javė, si pėr ata qė janė tė dashuruar edhe pėr ata qė ende kėrkojnė dashurinė e madhe. Pėr tė dy palėt, situatat me tė cilat do tė pėrballeni janė premtuese dhe njerėzit e rinj qė do tė njihni do tė jenė shumė tė pėrputhshėm me ju. Kujdes duhet tė kenė ata qė nisin njė lidhje tė re dashurie qė tė mos jenė shumė kėrkues dhe asfiksues ndaj partnerit tė ri. Merreni me mė qetėsi, lidhja sapo ka nisur dhe jeni ende nė testim.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket