Horoskop

Horoskopi 21 - 27 Prill

Dashi

Puna: Disa prej jush do ta gjejnė veten nė negociata tė reja pune kėtė javė. Njė ofertė e re do t’ju joshė por para se tė vendosni pėr tė ndryshuar punė apo karrierė, kėshillohet qė tė mendoheni mė gjatė. Ju keni nevojė pėr ngritje nė karrierė jo pėr njė ndryshim pune pa shumė leverdi.

Shėndeti: I mirė, jeni energjikė.

Dashuria: Jeni pak egoistė nė dashuri, ndonėse romantikė dhe tė ėmbėl. Kėtė javė yjet ju sugjerojnė qė tė bėni mė shumė pėr partnerin. Ta dėgjoni, tė diskutoni me tė dhe pse jo tė organizoni ndonjė surprizė. Bota nuk rrotullohet vetėm tek ju. Tė nxehtė, energjikė dhe plot pasion do tė ndihen tė gjithė Deshėt e vetmuar kėtė javė, tė cilėt janė ende nė kėrkim tė shpirtit binjak. Dilni mė shumė dhe zgjeroni rrethin tuaj tė miqėsisė. Do tė keni mė shumė mundėsi.Demi

Puna: Do tė jetė njė javė e mirė nė punė. Tė paktėn pėrsa i pėrket financave qė do tė shtohen si me magji. Do tė paguheni shtesė pėr njė projekt tė ri qė do t’ju besohet kėtė javė. Shfrytėzojeni mundėsinė qė ju jepet pasi nė varėsi tė rezultatit tė kėtij projekti, do tė varet e ardhmja.

Shėndeti: Dietė, dietė, dietė.

Dashuria: Mbajini pėr vete tė gjitha problemet e punės apo pasiguritė qė keni nė lidhje me lidhjen. Duke diskutuar pėr tė tilla gjėra me partnerin rrezikoni tė dilni tė dobėt dhe tė paaftė pėr tė zgjidhur problemet tuaja. Ju kėshillohet gjithashtu qė tė ruani qetėsinė nė situata debati dhe tė mos tejkaloni normat e mirėsjelljes. Java do tė jetė e mirė vetėm pėr tė vetmuarit tė cilėt do tė shijojnė njė fundjavė romantike pas njė periudhe tė gjatė vetmie dhe pauze.Binjakėt

Puna: Lajme tė mira pėr tė gjithė ju kėtė javė. Rritje nė detyrė, shtesė page apo shpėrblim pėr punėn e bėrė prej kohėsh. I meritoni tė gjitha. E vetmja kėshillė qė ju bėhet ėshtė qė tė ruani tė njėjtin ritėm dhe tė mos ekzaltoheni nga vlerėsimet qė do t’ju bėhen nga eprorėt tuaj.

Shėndeti: Konsumoni mė shumė ujė.

Dashuria: Njė javė shumė e mirė romantike do tė jetė kjo pėr tė gjithė tė lindurit nė shenjėn e Binjakėve. Do tė ndiheni mrekullisht mirė nė krahėt e partnerit dhe emocionet qė do tė pėrjetoni do tė jenė tė shumta dhe tė larmishme. Njė periudhė e mirė parashikohet edhe pėr tė vetmuarit. Kėtė javė i keni tė gjitha mundėsitė qė tė gjeni njeriun e duhur qė prej kohėsh kėrkoni. Do tė keni njohje tė reja dhe mes tyre, njerėz qė duket se janė bėrė fiks pėr ju.Gaforrja

Puna: Kjo do tė jetė njė javė shumė e lodhshme pėr ju. Do tė ndiheni tė mbingarkuar nga puna qė ju kanė dhėnė dhe tė pashpresė nė pėrfundimin e saj. Mos u dorėzoni i keni tė gjitha mundėsitė qė tė realizoni nė kohė detyrat qė ju janė caktuar. Thjesht hiqni pak dorė nga pushimi.

Shėndeti: I mirė.

Dashuria: Kėtė javė do tė tregoni disa veēori qė nuk ja kishit shfaqur mė parė partnerit tuaj, si xhelozia dhe acarimi. Njė lidhje romantike i ka kėto, por me kujdes me dozat qė do tė pėrdorni. Mund edhe tė kufizoni pak shprehitė acaruese qė do t’ju karakterizojnė kėtė javė. Ata qė nuk e kanė njė marrėdhėnie duket se janė dorėzuar tashmė me fatin e tė qenit tė vetmuar. Kurrė nuk ėshtė vonė dhe kjo javė pėr ju do tė jetė plot surpriza tė kėndshme tė reja.Luani

Puna: Puna qė bėni ju pėlqen dhe ambienti ėshtė mjaft i mirė pėr ju. Vijoni me tė njėjtėn mėnyrė bashkėpunimi dhe dialogu dhe do tė ndiheni mjaft rehat nė atė qė bėni. Tė ardhurat parashikohet tė pėsojnė njė rritje tė lehtė nga kjo javė deri nė fillim tė muajit maj. Mos i shpenzoni kot.

Shėndeti: Shumė i mirė.

Dashuria: Romanca tė vjetra, tė harruara mund tė tentojnė tė rihyjnė nė jetėn tuaj kėtė javė. Mos u lėkundni. Madje mos i kushtoni as edhe njė sekondė kohė. Gjėrat e konsumuara nuk kanė pse t’ju lėkundin aspak. Dashuria qė keni me partnerin ėshtė fantastike. Mos e cenoni. Luanėt e vetmuar do tė kenė mė shumė shance kėtė javė qė tė njihen me tė tjerė tė vetmuar qė prej kohėsh presin njė shkėndijė dashurie. Njė romancė e re nė dukje pėr tė gjithė ju.Virgjėresha

Puna: Do tė jeni tė shpejtė dhe tė saktė pėr tė kapur nė ajėr projektet kėtė javė. Tregohuni tė kujdesshėm dhe mė tė respektueshėm. Nė kėtė mėnyrė do tė fitoni mė shumė pikė nga njerėzit qė keni pranė. Tregoni vėmendje ndaj ēdo gjėje sado tė vogėl nė punė.

Shėndeti: Yoga ėshtė njė zgjidhje e mirė pėr ju.

Dashuria: Keni mungesė tė madhe bashkėpunimi nė jetėn nė ēift, dialogu dhe komunikimi. Tė gjitha gjėra tė cilat duhen rregulluar nėse dėshironi qė tė keni njė jetė normale romantike. Mos mendoni mė pėr tė kaluarėn, duhet tė fokusoheni tek e ardhmja dhe ajo qė keni pėr zemėr. Tė vetmuarit do tė kenė shumė shanse kėtė javė qė tė njohin njerėz tė rinj, intelektualė dhe shumė tė pėrshtatshėm pėr gustot e tyre. Mos humbni asnjė mundėsi qė ju jepet.Peshorja

Puna: Njė efekt domino qė mund t’ju vijė nga kolegėt, mund tė ndikojė negativisht edhe nė punėn tuaj. Mos u shpėrqendroni dhe mos lejoni tė tjerėt qė t’ju dėmtojnė imazhin e mirė qė keni krijuar. Sytė dhe veshėt hapur ndaj ēdo lėvizjeje. Tregohuni tė zgjuar kėtė javė.

Shėndeti: Jo shumė i mirė.

Dashuria: Vini pak nė punė fantazinė kėtė javė. Ndonjė mbrėmje romantike nė njė vend ku nuk keni qenė mė parė, diēka ndryshe, njė disk tė ri qė se keni dėgjuar. Gjithēka mund t’ju ndihmojė pėr tė pėrmirėsuar marrėdhėnien. Mos e ekzagjeroni me projektet, por zgjidhni gjėra qė partnerit tuaj i pėlqejnė. Ata qė nuk e kanė njė marrėdhėnie, duhet tė mėsohen tė ulin tonet e zėrit dhe tė mos flasin me ultimatume. Vetėm kėshtu keni shpresa tė gjeni edhe ju shpirtin binjak.Akrepi

Puna: Do tė jeni shumė tė suksesshėm kėtė javė, tė pushtetshėm dhe nė sytė e tė gjithėve. Njė javė shumė e mirė pune pėr ju, qė do tė sjellė tė ardhura gjithnjė e nė rritje nė tė ardhmen. Keni punuar siē duhet dhe mė nė fund pėrpjekjet tuaja po shpėrblehen mė sė miri.

Shėndeti: Ju nevojiten ushtrime fizike.

Dashuria: Do tė zbuloni mė nė fund se dialogu nė ēift ėshtė i domosdoshėm pėr ecurinė e mirė nė njė lidhje. Gjithēka qė keni problem nė sjelljen e partnerit tuaj, mundet ta diskutoni dhe zgjidhni, pa pasoja. Mė nė fund edhe ju po e gjeni rrugėn e duhur. Beqarėt, duhet tė sigurohen mirė para se tė pranojnė ftesa joshėse. Ndoshta mund tė pėrballeni me pabesi qė nuk mund t’i pėrballoni. Ndaj mendohuni mirė dhe analizoni nė detaje personat e rinj qė hyjnė nė jetėn tuaj.Shigjetari

Puna: Nėse jeni duke bėrė pazar pėr njė punė tuajėn me disa njerėz tė panjohur, shqyrtojini mirė kushtet e punės. Mos u besoni tė huajve pjesė tė pasurisė dhe angazhimit tuaj disa vjeēar. Ndaj kėtė javė duhet tė tregoheni tė kujdesshėm qė tė mos rrezikoni tė ardhmen.

Shėndeti: Konsumoni produkte me vitamina.

Dashuria: Jeni shumė tė pėrqendruar tek vetja juaj kėtė javė. Tė merreni me pamjen, dietat, lajmet qė qarkullojnė vetėm pėr ju, etj. Kujtohuni se jeta nė ēift ėshtė e pėrbashkėt dhe jo individuale. Pėrfshiheni edhe partnerin nė projektet dhe angazhimet tuaja. Ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie, do tė vijojnė edhe kėtė javė tė kėrkojnė tė dėshpėruar partnerin. Merreni mė me qetėsi. Suksesi do tė vijė. Mos u pėrqendroni vetėm tek njė aspekt i jetės tuaj.Bricjapi

Puna: Kujdes me zgjedhjet qė do tė bėni pėr fatin e karrierės tuaj nė mes tė javės. Duhet tė mendoheni mirė pasi nga zgjedhja qė do tė bėni kėtė javė, do tė varet e tėrė jeta juaj. Analizoni se sa vleni dhe ēfarė meritoni, nė kėtė mėnyrė do tė arrini tė bėni zgjedhjen e duhur.

Shėndeti: Ju nevojiten ushtrime fizike.

Dashuria: Duket se synimi juaj ėshtė tė bėni pakte pėr ēdo gjė nė marrėdhėnien tuaj. Mos harroni, dashuria nuk ėshtė njė kontratė pune dhe as njė marrėdhėnie e kushtėzuar. Nėse doni tė investoni, thjesht bėjeni pa kėrkuar asgjė tjetėr nė kėmbim. Nėse vijoni nė tė njėjtėn mėnyrė, gjithēka qė bėni do t’ju kthehet mbrapsht. Nuk do tė jetė njė javė e mirė pėr ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie. Vijoni fundjavat tuaja nėn shoqėrinė e miqve dhe tė afėrmve.Ujori

Puna: Ditė tė kėndshme, harmonike dhe me fitim parashikohen kėtė javė nė punėn tuaj. Nuk i dihet, mund tė keni njė surprizė tė tipit, ngritje nė detyrė apo njė dhuratė tė majme nga njė njeri me shumė para qė ju beson. Tregohuni tė vėmendshėm ndaj ēdo oferte qė ju bėhet.

Shėndeti: Kujdes tė ftohtin.

Dashuria: Nuk do tė jetė njė javė e mirė apo e kėndshme pėr tė gjithė ata qė janė nė shenjėn e Ujorit. Edhe pse prej kohėsh po pėrpiqeni qė tė forconi marrėdhėnien, pėrparimet janė shumė tė pakta. Ju nevojiten strategji tė reja nė kėtė aspekt. Pak mė mirė, por sėrish me disa ulje dhe ngritje janė edhe tė vetmuarit. Mos u demoralizoni, pėr ju situata do tė ndryshojė shumė shpejt. Surpriza romantike priten nė tė ardhmen. Bėni edhe pak durim kėtė javė.Peshqit

Puna: Asgjė pėr tu shėnuar nė karrierėn tuaj kėtė javė. Do tė jeni tė pėrqendruar nė detyrėn qė ju ėshtė ngarkuar me shpresėn se nė njė tė ardhme do tė shpėrbleheni. Nė mesjavė do tė keni nevojė pėr ndihmėn e kolegėve, ndaj mos hezitoni qė tė bashkėpunoni.

Shėndeti: Tė dobėt.

Dashuria: Problemet financiare ju kanė turbulluar pak kokėn, aq sa tė harroni se jeta sentimentale vazhdon. Sigurisht qė nė njė marrėdhėnie, situata financiare ėshtė e rėndėsishme, por jo aq sa qė ju tė mos jeni tė aftė pėr asgjė ndaj partnerit. Yjet parashikojnė situata tė kėqija, nė rast se vijoni nė kėtė mėnyrė. A do tė mund ta pėrballoni dot jetėn pa partnerin? Tė vetmuarit janė paksa mė ndryshe. Ndryshime nė status nuk kanė por tė paktėn janė tė qetė.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket