KaneThene

Luftoni korrupsionin, nuk jeni nė kohėn e Ali Pashės

Aleksandėr Arvizu, ambasadori amerikan bėri kėtė deklaratė nė ceremoninė e dhėnies sė ēmimeve pėr gjimnazistėt qė kanė skicuar posterat mė tė mirė antikorrupsion. Duket se ambasadori ka patur mundėsi tė thellohet edhe nė studimin e historisė shqiptare, duke bėrė krahasimin e mėsipėrm.Atė gardian mund ta kisha vrarė dhe unė. Ishte i tmerrshėm

Flaurent Gjoēa, ish bashkėvuajtės nė burg me Kudret Kumen, bėri njė portretizim tė detajuar tė gardianit grek Jorgos Cironis, tė vrarė nga Kume nė burgun e Malandrinos. Sipas Gjoēės, ai mund tė quhej gardiani mė i poshtėr nė gjithė Greqinė, pasi u shiste telefona celularė 1500 euro tė burgosurve, pastaj bėnte “kontrolle”, ua gjente dhe i denonconte pėr t’u shtuar dėnimin.Emri i Kukėsit, simbol pėr “shtėpinė e verdhė”

Aleksandar Vulin, ministri “pėr Kosovėn” nė qeverinė e Serbisė, nuk e humbi rastin pėr tė dėshmuar injorancė gjeografike mė sė paku, lidhur me deklaratėn e mėsipėrme (e famshmja shtėpi e verdhė ndodhet nė Burrel dhe jo nė Kukės) pas takimit Thaēi-Rama dhe ceremonisė pėrkujtimore pėr 15 vjetorin e eksodit kosovar.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket