Lart e Poshte

Fidel Ylli

Nė njė intervistė tė zgjeruar nė TCH, ai qė mė saktė mund tė quhet “deputeti i sportit” sesa i ndonjė qarku tė pėrveēėm, shpalosi fillimet e disa hapave vėrtet ambicioze por edhe tė dosmodoshme pėr sportin shqiptar, kuptohet, nėn programin e qeverisė. Duke nisur nga vendosja me ligj (por edhe me praktikė) e njė shpėrblimi tė posaēėm dhe siguracioneve e trajtimeve pėr sportistėt elitarė, tek pėrhapja e sportit dhe shtimi i orėve sportive nėpėr shkolla dhe transformimi i kompleksit Dinamo nė njė qendėr multimodale sportive, si nė mjedise dhe nė zyra, Fidel Ylli sqaroi disa piketa konkrete pėr ta nxjerrė sportin nga kllapia. Tė cilat njėherėsh janė edhe tė realizueshme.Poshtė

Adriatik Llalla

Duke lėnė mėnjanė aktivitetin inekzistent tė pasardhėses tė tij Zana Xhuka nė krye tė inspektoriatit tė Deklarimit dhe Verifikimit tė Pasurive, denoncimi i kreut aktual tė ILDKP-sė pėr pasuritė (jo dhe aq) befasuese e tė pajustifikuara tė gjyqtarit Gjin Gjoni, anėtar i KLD-sė, hedhin pikėpyetje serioze mbi punėn e kryeprokurorit tė sotėm tė Republikės. Llalla erdhi nė krye tė organit tė akuzės pas disa vitesh drejtim tė Inspektoriatit (2008-2012), por duket se gjatė punės sė institucionit nėn drejtimin e tij, verifikimi i pasurisė sė gjyqtarit nė fjalė ka rezultuar pa probleme.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket