KaneThene

Idrizi? Nuk e di ku ndodhet, pyet Aida Shtinon…

Dashamir Tahiri, deputeti i PDIU-sė, nė njė intervistė pėr “Koha Jonė” iu pėrgjigj me kėtė rromuz pyetjes se ku ndodhet kryetari Shpėtim Idrizi qė nuk ka qenė aktiv kėto kohė. Ai iu referua emisionit “Njerėz tė Humbur” tė gazetares Shtino, e cila nė fakt ka qenė edhe kandidate pėr deputete e PDIU-sė nė qarkun e Lezhės, zgjedhjet e kaluara parlamentare.Njė orė e mrekullueshme pėrballė thjeshtėsisė sė Njeriut

Edi Rama, kryeministri shqiptar u shpreh kėshtu pas takimit me Papa Franēeskun nė Vatikan. Takimi ka zgjatur njė orė dhe Rama nuk ka ngurruar tė hedhė disa fjalė nė rrjetin social Twitter. Kjo ėshtė hera e parė qė kryeministri takohet me kreun e Selisė sė Shenjtė, ndėrkohė qė viziton pėr tė tretėn herė Italinė, nė tetė muaj qeverisje.Masat tona nuk patėn sukses

Ardian Fullani, guvernatori i Bankės Qėndrore, pranoi kėtė javė se pėrpjekjet e Bankės sė Shqipėrisė pėr tė rritur masėn e kreditimit tė bzinesit kanė dėshtuar. Arsyet, thotė Fullani, janė pasiguria e sektorit privat dhe atij bankar pėr tė ardhmen, si dhe te mungesa e kėrkesės pėr konsum.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket