Horoskop

Horoskopi 5 - 11 Maj

Dashi

Puna: Disa re tė zeza mund t’ju prishin atmosferėn nė punėn tuaj kėtė javė. Do tė pėrballeni me sfida tė reja, tė rrezikshme qė mund tė kenė njė efekt domino edhe nė javėt e ardhshme nė rast se nuk menaxhohen siē duhet. Keni nevojė qė tė pėrqendroheni dhe tė pėrkushtoheni mė shumė nė punė.

Shėndeti: Shumė i mirė.

Dashuria: Romanca pėr ju ėshtė nė majat e saj. Lidhja qė keni shkon mė sė miri dhe premtimet e bėra tashmė janė bėrė realitet. E tillė parashikohet gjendja pėrgjatė gjithė muajit maj, i cili do tė jetė fantastik pėr ju. Tė vetmuarit, duhet tė mos demoralizohen nga mungesa e gjetjes sė njė partneri. Kėtė javė keni shumė mundėsi tė mira tė njiheni me njerėz tė rinj, tė pėrshtatshėm pėr ju nė shenjėn e Binjakėve, Luanit apo Gaforres. Tregohuni tė vėmendshėm nė zgjedhjet qė bėni.Demi

Puna: Njė javė e mirė parashikohet tė jetė kjo pėrsa i pėrket karrierės. Por ju kėshillohet qė tė pėrqendroheni dhe tė mos kaloni nga njė vendim nė ekstremin tjetėr. Do tė keni disa variante tė mira punėsimi tė cilat do t’ju vėnė nė mėdyshje mbi zgjedhjet qė duhet tė bėni. Vendosni me zemėr.

Shėndeti: Dietė, dietė, dietė.

Dashuria: Lajme tė mira pėr tė gjithė ata Demė qė janė tė vetmuar. Falė njohjeve qė do tė bėni kėsaj jave, shumė shpejt do tė jeni nė situata premtimi, feste, celebrimi dhe ēdo gjė tjetėr qė premton jetėgjatėsinė e njė lidhjeje. Eklipsi i diellit duket se do t’ju favorizojė pėrgjatė gjithė muajit. Ndryshon situata pėr ata qė janė nė njė lidhje. Pėr ju kėtė javė parashikohet vuajtje dhe pritje e pakėndshme. Partneri do t’ju zhgėnjejė dhe ju do tė gjendeni pėrballė njė udhėkryqi.Binjakėt

Puna: Do t’ju duhet tė rregulloni me shpejtėsi kėtė javė njė problem qė e keni krijuar po nga shpejtėsia. Nėse nuk ja dilni ta korrigjoni nė kohė, mendoni sa mė shpejt tė gjeni njė Plan B, nėse nuk dėshironi tė ēoni dėm ato vite punė e pėrkushtim qė keni dhėnė pėr kompaninė ku punoni.

Shėndeti: I mirė.

Dashuria: Romanca do tė jetė paksa e dobėt kėtė javė, veēanėrisht nė mes tė javės, kur do t’ju duhet tė diskutoni gjatė me partnerin pėr disa gabime tė sė kaluarės. Mundohuni tė bėheni sa mė mirėkuptues dhe tė dėgjoni deri nė fund. Me diskutime ēdo debat ėshtė i zgjidhshėm. Pėr beqarėt shumė dritare tė reja do tė hapen. Do ta gjeni veten nė krahė tė njerėzve tė rinj tė cilėve ēuditėrisht do tu besoni shumė shpejt. Kujdes mos bėni premtime tė mėdha, por njihuni.Gaforrja

Puna: Detyra juaj kėtė javė do tė jetė vetėm tė realizoni objektivat e dhėna dhe tė siguroheni qė asgjė tė mos shkojė keq. Nėse do t’ia arrini qė tė pėrmbushni me sukses atė qė ju ėshtė besuar, e ardhmja do tė jetė e ndritur. Shumė surpriza po diskutohen pėr ju, ndaj fokusohuni shumė.

Shėndeti: Merruni pak me sport.

Dashuria: Nuk jeni nė shumė nė formė pėr tė plotėsuar dėshirat apo tekat e partnerit kėtė javė. Ndoshta lėkundjet e motit, po turbullojnė edhe emocionet tuaja. Merreni shtruar ēdo diskutim apo debat, mos u shpejtoni. Gjithēka mund tė duket mė e bukur pėrballė njė gote verė. Ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie do tė kenė mundėsi tė shumta kėtė javė tė njohin njerėz tė rinj dhe shumė tė kėndshėm. Shfrytėzoni momentin pėr tė kaluar njė fundjavė tė kėndshme.Luani

Puna: Reagoni me qetėsi ndaj ēdo lloj problemi apo pengese qė mund t’ju paraqitet kėtė javė. Mos shpejtoni tė korrigjoni dėme tė shkaktuara nga tė tjerėt. Pėrgjegjėsia juaj ėshtė tjetėr ēėshtje. Kontrolloni dy herė njė material tė pėrfunduar, nėse do tė lihet ēdo gjė nė dorėn tuaj.

Shėndeti: Do tė ndiheni shkėlqyeshėm.

Dashuria: Kjo do tė jetė njė javė e shkėlqyer nė dashuri pėr tė gjithė ju qė jeni nė shenjėn e Luanit. Ndjenjat e ēmendura pėr partnerin do tė ndėrthuren me njė situatė shumė tė pėrmirėsuar financiare dhe gjithēka duket se do tė shkojė vaj mes jush. Njė javė shumė e mirė do tė jetė edhe pėr tė vetmuarit, tė cilėt do ta gjejnė veten tė rrethuar nga njerėz qė pėlqejnė dhe nė mbrėmje shumė tė kėndshme ku zėri i tyre do tė prevalojė. Shijoni pranverėn.Virgjėresha

Puna: Prezantim i kujdesshėm dhe i plotė i vetes tuaj dhe punės qė keni bėrė nė vite do tė jetė ēelėsi pėr fitoren e njė pune tė mirė kėtė javė. Mundėsi tė reja duket se do tė dalin nga hiēi dhe ju do tė bėheni pjesė e garave tė ndryshme pėr tė qenė nė krye tė njė posti tė rėndėsishėm.

Shėndeti: Do tė ndiheni tė dobėt kėtė javė.

Dashuria: Erė e mirė fryn pėr tė gjithė ju qė jeni nė shenjėn e Virgjėreshės, si pėr ata qė prej kohėsh janė nė njė lidhje ashtu edhe pėr tė vetmuarit. Romanca parashikohet tė jetė shumė e mirė. Madje nė kulmin e saj. Pėr tė vetmuarit, yjet kėshillojnė qė tė jenė sa mė tė kujdesshėm, qė tė mos humbin momentet qė ju vijnė. Nxirrni nė pah aftėsitė tuaja mė tė mira komunikuese, sharmin apo intelektin. Mos ēoni dėm asnjė ofertė qė do t’ju bėhet. Asnjėherė si dihet.Peshorja

Puna: Njė javė shumė e mirė parashikohet pėr karrierėn tuaj. Kėtė periudhė do tė ngjisni shkallė dhe do tė kapėrceni barriera qė nuk e mendonit se do tė mund t’i kalonit ndonjėherė. Shfrytėzoni mundėsinė qė ju jepet nė kohėn e duhur dhe do tė jeni ju nė krye tė gjithė kolegėve.

Shėndeti: Kontrolloni tensionin.

Dashuria: Romanca do tė jetė paksa e frikshme kėtė javė. Gjatė gjithė javės do tė grindeni, ziheni dhe debatoni ashpėr me partnerit dhe arsyet janė nga mė tė ndryshmet. Ndoshta kjo situatė nuk do tė jetė aq e keqe se sa e mendoni, pėrkundrazi mund t’ju zbulojė ndonjė anė tė partnerit qė nuk e njihnit. Tė vetmuarit, do tė gjejnė mė nė fund dashurinė e jetės. E vėrtetė, ėshtė fjalė e madhe, por njerėzit qė do tė njihni kėtė javė, mund t’ju shoqėrojnė shumė gjatė.Akrepi

Puna: Gabimet qė ju bėni nė punė vijnė kryesisht ngaqė ju reagoni dhe punoni shumė shpejt. Nėse do tė pėrqendroheshit mė shumė dhe nuk do t’i linit gjėrat pėr nė momentin e fundit, tė jeni tė sigurt se nuk do tė kishit gabime. Tė paktėn jo aq sa tregojnė statistikat tuaja tė fundit.

Shėndeti: I mirė.

Dashuria: Nuk keni asnjė stuhi nė dashuri, thjesht ju kėrkoni qė t’ju plotėsohen tekat e ditės. Mos vijoni nė kėtė mėnyrė, nėse realisht dėshironi qė tė keni jetėgjatėsi me partnerin qė keni. Po llastoheni dhe shkaktoni pakėnaqėsi mė kot. Tė vetmuarit, duket se po vijojnė tė qėndrojnė nė kėtė status pasi janė mė shumė tė fokusuar tek paratė se sa tek ndjenjat apo njerėzit e rinj qė njohin. Qėndrimi vetėm ėshtė thjesht njė zgjedhje e juaja, jo njė ironi e fatit. Ju vetė nuk dėshironi impenjime.Shigjetari

Puna: Vini rregull nė punėn tuaj. Sė fundmi keni mbledhur aq shumė detyra dhe projekte pėr tė bėrė saqė zor se do tė gjeni kohėn pėr t’i pėrfunduar nė kohėn e premtuar. Tė gjitha mundėsitė i keni, ndaj mos shpėrdoroni asnjė minutė kohė, pėrkundrazi punoni edhe nė fundjavė.

Shėndeti: Lėvizni sa mė shumė.

Dashuria: Mė nė fund pak fat nė dashuri. Pak si shumė madje kėtė javė. Marrėdhėnien qė keni do ta shihni me njė tjetėr sy dhe do tė ndiheni shumė mirė pėr zgjedhjen qė keni bėrė. Pasi realisht deri mė sot, keni qenė dyshues. Emocione tė shumta edhe pėr tė vetmuarit parashikohen kėtė javė. Ndonėse jeni ende nė kėrkim tė njė partneri kėtė javė ato qė keni dėshiruar do t’ju vijnė vetė pėr tė qenė pjesė e jetės tuaj. Mos lini pas dore ftesat qė do t’ju bėhen kėtė javė.Bricjapi

Puna: Respektoni eprorėt, mos hyni nė biseda pėr ēėshtje lekėsh apo tė ardhura tė tjera. Kėtė ju kėshillojnė yjet kėtė javė. Nėse do tė tentoni tė bėni marrėveshje pėr ndonjė rritje rroge apo shpėrblimi jo vetėm qė nuk do t’ju ecė, por do tė krijoni edhe probleme me eprorėt tuaj.

Shėndeti: Ushqehuni mė mirė.

Dashuria: Nuk parashikohet njė javė e mirė romantike pėr ju. Ndiheni shumė tė turbulluar, tė acaruar dhe nuk jeni aspak frymėzues pėr partnerin. Menaxhoni mė mirė ndjenjat e kėqija qė keni nė kėtė periudhė, pėr ta kaluar me sa mė pak dėme kėtė situatė. Tė vetmuarėve, ju sugjerohet tė jenė mė aktivė nė kėtė periudhė. Dilni, merrni pjesė nė aktivitete dhe socializohuni. Kjo ėshtė e mira e tė qenit “single”, tė bėni ēfarė tė doni dhe kur ju tė doni.Ujori

Puna: Asgjė e re pėrsa i pėrket karrierės tuaj. Keni njė punė qė ju pėlqen dhe duket se pėr njė kohė tė gjatė do tė vijoni nė tė njėjtin stad. E rėndėsishme ėshtė qė vlerėsoheni nga eprorėt dhe respektoheni nga kolegėt dhe bashkėpunėtorėt tuaj. Ndryshimet (pėr mirė) duan kohė qė tė vijnė.

Shėndeti: Do tė ndiheni shumė tė dobėt.

Dashuria: Marrėdhėnia juaj nė ēift do tė pėrmirėsohet ndjeshėm kėtė javė. Do tė ndiheni tė frymėzuar pėr tė eksploruar ambiente dhe emocione tė reja me partnerin. Shumė premtuese ėshtė situata edhe pėr tė vetmuarit. Kėtė javė do tė njihni njerėz tė rinj qė janė si ju, tė vetmuar dhe tė humbur dhe do tė kaloni fundjavė tė kėndshme. Ruani njė marrėdhėnie tė mirė komunikimi, pasi fillimisht do tė jetė pika juaj mė e fortė pėr tė tėrhequr tė tjerėt. Mos krijoni probleme tė kota.Peshqit

Puna: Do tė keni afate pėr tė kapur kėtė javė, sidomos kur bėhet fjalė pėr ju qė punoni nė kompani tė mėdha biznesi apo drejtoni biznesin tuaj. Projekte tė reja do t’ju kalojnė poshtė hundėve, ndaj tregohuni tė vėmendshėm qė tė mos ju shpėtojė ndonjė vėrtetė me rėndėsi.

Shėndeti: Kujdes ndryshimin e temperaturave.

Dashuria: Romanca do tė shkėlqejė pėr ju kėtė javė, veēanėrisht nė fundjavė kur emocionet do t’ju pushtojnė tė gjithin. Dhe pėr fatin tuaj, njė gjendje e tillė parashikohet tė zgjasė pėrgjatė gjithė kėtij muaji. Do tė ndiheni mrekullisht mirė nė krahėt e partnerit dhe do tė vlerėsoni pėrkushtimin qė ju jep. Mundėsi shumė tė mėdha pėr tė ndryshuar statusin e tyre edhe pėr tė vetmuarit. Kėtė javė, do tė keni plot surpriza qė nuk i prisnit se mund tė ndodhnin kaq shpejt.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket