Lart e Poshte

Mirel Josa

Skėnderbeu i Korēės, kampion i Shqipėrisė nė futboll pėr vitin e katėrt rradhazi. Ekipi i Mirel Josės siguroi titullin dy javė para pėrfundimit tė kampionatit, pas barazimit brenda nė Korēė me Kukėsin e vendit tė dytė, me rezultatin e bollshėm 3-3. Me njėmijė problemet e Ligės sonė Superiore, gjithsesi Skėnderbeu ėshtė dėshmuar nė fushė si skuadra mė e kompletuar shqiptare, duke shpalosur shpeshherė njė nivel tė kėnaqshėm loje dhe mjaft cilėsi individuale. Merita padyshim i shkon trajnerit tiranas Josa, qė me titullin e katėrt rresht, ka treguar se kėto rezultate nuk janė rastėsi.Poshtė

Grida Duma

Njė investigim i gazetės Dita ka zbuluar se koordinatorja e marrėdhėnieve me publikun nė PD, aksionere nė njė firmė ndėrtimi, ka mashtruar me kontratėn e firmosur me njė pronar tė moshuar trualli, tė cilit do t’i jepeshin tre apartamente nga objekti i ndėrtuar. Nė fakt, dy prej kėtyre apartamenteve u janė shitur tė njėjtėn ditė, tek e njėjta notere, blerėsve tė tjerė me vlera tė deklaruara mbi 90 mijė euro secili. Ēėshtja doli nė dritė pasi 85 vjeēari pronar trualli i ėshtė drejtuar prokurorisė sė Tiranės me kallėzim penal ndaj Dumės dhe ortakut tė saj.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket