Horoskop

Horoskopi 12 - 18 Maj

Dashi

Puna: Keni pasur njė periudhė tė gjatė shumė tė ngjeshur me punė. Por tek e fundit tėrė kjo mbingarkesė vjen pėr fajin tuaj qė nuk keni mundur t'i pėrfundoni gjėrat qė keni marrė pėrsipėr nė kohė. Zini mend dhe mos akumuloni kaq shumė punė pėr njė kohė kaq tė shkurtėr.

Shėndeti: Ushqehuni shėndetshėm.

Dashuria: Qėndroni mė pranė partnerit tuaj, tė gjitha sinjalet e lėshuara deri mė sot janė se ka nevojė mė shumė pėr praninė tuaj. Njė marrėdhėnie e mirė nė ēift, ėshtė ajo nė tė cilėn diskutohet pėr ēdo lloj problemi dhe pėr gjithēka qė ju shqetėson apo bezdis. Tė vetmuarit, do tė kenė mundėsi tė mira tė njihen me njerėz tė rinj dhe tė kenė shoqėrinė e personave qė prej kohėsh i kanė admiruar nė distancė. Njė javė e kėndshme parashikohet pėr tė gjithė ju.Demi

Puna: Nuk keni pėrqendrimin e duhur por as dėshirėn kėtė javė pėr punė. Nė fakt prej kohėsh po pėrjetoni njė amulli nga e cila duket se nuk do tė dilni dot. Nėse njė situatė e tillė do tė zgjasė, mund tė keni penalizime qė rrezikojnė tė vėnė nė pikėpyetje tė ardhmen tuaj nė punė.

Shėndeti: Lėvizni sa mė shumė, ushtrohuni.

Dashuria: Sado qė tė pėrpiqeni, duket se marrėdhėnia mes jush ka mbaruar. Mė kot mundoni veten duke kėrkuar rryma tė reja kėnaqėsie apo duke bėrė prova me shpresėn se diēka do tė rregullohet. Kur diēka mbaron, thjesht mbaron. Pajtohuni me njė gjė tė tillė dhe do tė jeni tė lumtur. Ata qė nuk kanė ende njė marrėdhėnie dashurie, nuk kanė ndonjė tė re nė horizont. Mjaftohuni me njerėzit qė keni pranė, familjen apo miqtė. Gjėrat nuk vijnė me magji.Binjakėt

Puna: Pėrkushtohuni mė shumė nėse dėshironi tė jenė ndėr tė parėt dhe mė tė vlerėsuarit nė punė. Posti meritohet nuk dhurohet, ndaj jepni mė tė mirėn qė keni kėtė javė nė punėn tuaj. Dikush mund tė vėrejė talentin qė keni tė fshehur dhe t'ju japė njė mundėsi qė e dėshironi shumė.

Shėndeti: Kujdes kilogramėt e tepėrt.

Dashuria: Duhet tė jepni mė shumė qė tė merrni atė qė dėshironi. Ēdo marrėdhėnie duhet tė ketė njė shkėmbim tė sinqertė ndjenjash dhe pėrkushtimi. Mos prisni qė vetėm ju tė kėnaqeni me atė qė partneri ju ofron, ndėrkohė qė vetė nuk ofroni atė qė duhet nė dashuri. Binjakėt e vetmuar, nuk janė nė periudhėn mė tė mirė tė tyren pėr tė gjetur shpirtin binjak. Jepini mė shumė kohė vetes, tė njihni njerėz tė rinj dhe tė keni mė shumė mundėsi pėr njohje tė reja.Gaforrja

Puna: I keni tė gjitha mundėsitė kėtė javė qė tė arrini atė qė prej kohėsh dėshironi nė punė: njė post mė tė mirė dhe sigurisht mė tė paguar. Nėse tregoheni tė vėmendshėm dhe bini nė sy tė eprorit nė momentin e duhur, mund tė arrini atė qė dėshironi. Mos humbni momentin.

Shėndeti: I mirė.

Dashuria: Po bėni ē’tė mundni qė tė dėmtoni marrėdhėnien qė keni. Ndoshta nuk e kuptoni, por sjellja juaj sė fundmi nė ēift lė shumė pėr tė dėshiruar. Nėse kėrkoni t'i jepni fund marrėdhėnies qė keni thjesht bėjeni dhe mos u torturoni mė kot dhe aq mė pak tė torturoni edhe partnerin. Tregohuni mė tė sinqertė. Tė vetmuarit, mė nė fund do tė shohin pak diell dhe ditė tė bukura nėn shoqėri tė mirė kėtė javė. Mos prishni momentin, kurdo qė ai tė vijė.Luani

Puna: Jeni shumė tė fokusuar dhe tė pėrkushtuar nė punė. Kjo do tė vlerėsohet nga eprorėt tuaj, por kujdes mos shpėrdoroni besimin qė ju ėshtė dhėnė. Tregohuni korrekt dhe realizoni detyrat tuaja deri nė fund. Do tė shikoni se vlerėsimet, madje maksimale mė nė fund do tė vijnė.

Shėndeti: Shumė i mirė.

Dashuria: Keni njė marrėdhėnie tė konsoliduar tashmė dhe ēdo frikė apo merak i juaji ėshtė i kotė. Mos tentoni tė gjeni gabime edhe aty ku nuk ka, vetėm sa i hapni telashe vetes, nuk bėni asgjė tjetėr. Njė fundjavė e kėndshme nė shoqėrinė e partnerit parashikohet. Luanėt e vetmuar duhet tė durojnė edhe pak. Me ngrohjen edhe mė tė madhe tė motit, mundėsitė e tyre pėr tė gjetur njė partner tė denjė, do tė shtohen. Madje do tė shumėfishohen, ndryshe nga sa prisnit.Virgjėresha

Puna: Mos u bėni lakmues mė shumė seē duhet. Merrni aq punė pėrsipėr sa mund tė pėrballoni. Financat dhe shumat qė mund t'ju premtohen kėtė javė do t'ju turbullojnė paksa gjykimin, duke ju bėrė tė premtoni pėr afate dhe projekte qė nuk do tė mund t’i realizoni dot nė kohė.

Shėndeti: Ushtrimet fizike, nuk dėmtojnė.

Dashuria: Keni njė marrėdhėnie tė mirė dashurie, e cila ju jep gjithė forcėn qė ju duhet nė momente tė vėshtira. Zgjedhja qė keni bėrė ėshtė e duhura, ndaj mos ktheni kokėn pas pėr asnjė ēast. Tė gjithė ata qė janė tė vetmuar, do tė kenė njė javė tė kėndshme, plot surpriza dhe momente gėzimi. Yjet parashikojnė momente shumė tė bukura pėr ju, qė kulmin do ta kenė nė fundjavė dhe do tė zgjasin edhe nė javėt nė vijim. Parashikohet njė muaj i mirė.Peshorja

Puna: Kėtė javė do tė rrezikoni shumė. Do tė rrezikoni punėn pėr tė vėnė nė jetė njė projekt qė prej kohėsh e mendoni. Kujdes se ēfarė bėni. Nė mėnyrė tė veēantė kėtė javė, por edhe gjatė gjithė muajit, ju kėshillohet tė mos merrni vendime tė rėndėsishme nė punė.

Shėndeti: Do tė ndiheni tė dobėt.

Dashuria: Keni njė marrėdhėnie tė mirė. Por kujdes, mos u kėnaqni me pak. Ēdo gjė mbaron nėse nuk ushqehet nė mėnyrė tė vazhdueshme me ndjenja, fantazi dhe pėrkushtim. Mbajini mend kėto kėshilla kėtė javė pasi do t'ju duhen. Nuk parashikohet ndonjė gjė e re pėrsa i pėrket tė vetmuarėve. Pėrditshmėria e juaj nuk do tė ndryshojė as kėtė javė. Kėnaquni me ato qė keni, miqtė dhe shokėt qė ju rinė gjithnjė pranė dhe sigurisht familjen tuaj.Akrepi

Puna: Keni njė pozicion tė mirė, pėr tė cilin keni punuar shumė pėr ta arritur. Mos rrezikoni gjithēka pėr kapriēo. Bashkėpunoni me kolegėt dhe gjithēka do tė shkojė fjollė si mė parė. Nėse bėheni prepotentė dhe mendjemėdhenj mund tė ēoni dėm gjithēka qė keni arritur deri mė sot.

Shėndeti: Kujdes tensionin.

Dashuria: Romanca do tė shkėlqejė kėtė javė. Do tė ndiheni nė qiellin e shtatė nė krahėt e partnerit tuaj. Kjo ėshtė njė periudhė shumė e mirė pėr ju pėr tė ndėrmarrė hapa tė mėdhenj nė marrėdhėnien qė keni ndėrtuar. Ndaj vendosni sa nuk ėshtė vonė dhe momenti tė venitet. Periudhė shumė e mirė do tė jetė kjo edhe pėr tė vetmuarit. Njohje tė reja, ftesa tė kėndshme dhe udhėtime, parashikohen pėr ju pėrgjatė gjithė kėtij muaji. Shfrytėzoni momentin.Shigjetari

Puna: Mundėsi shumė tė mira pune do t'ju ofrohen kėtė javė. Vlerėsoni me kujdes ofertat qė do t'ju bėhen dhe vendosni. Ka ardhur koha qė tė merreni me atė qė vėrtetė dėshironi dhe kėtė javė i keni tė gjitha mundėsitė. Mos shmangni apo nėnvlerėsoni asnjė takim pune.

Shėndeti: Ftohje, gjendje gripale.

Dashuria: Njė periudhė shumė e mirė pėr tė gjithė ju qė jeni nė shenjėn e Shigjetarit, qofshi nė njė marrėdhėnie dashurie apo jo. Dielli do tė shkėlqejė dhe java do t'ju mbushė me shpresė pėr tė ardhmen. Ata qė janė nė njė marrėdhėnie do tė jenė mė tė lumtur se kurrė pėr zgjedhjen e bėrė. Tė vetmuarit, nė kulmin e energjisė dhe lumturisė me situatat qė do t'i sjellė fati. Mbrėmje tė kėndshme dhe dalje emocionuese parashikohen pėr tė gjithė ju.Bricjapi

Puna: Mos mbani dy kunguj nė njė sqetull. E sigurt qė njėri do t'ju bjerė nėse vijoni nė kėtė mėnyrė. Paratė shijojnė gjithnjė, por lakmia e tepėrt pėr tė bėrė mė shumė punė seē duhet, mund t'ju lejė edhe pa punė fare. Pėrkushtohuni nė atė qė ėshtė mė fitimprurėse.

Shėndeti: Kombinoni njė dietė me ushtrime fizike.

Dashuria: Nuk ėshtė java juaj romantike. Shmangni debatet dhe diskutimet nė ēift kėtė javė. E para, se janė tė kota dhe pa bazė. Sė dyti, sepse mund tė degradojnė nė zėnie tė rėnda qė do tė sjellin pasoja serioze nė tė ardhmen. E zymtė si koha do tė jetė kjo javė edhe pėr tė vetmuarit. Fakti qė jeni vetėm do t'ju rėndojė mė shumė kėtė javė, pasi do tė ndiheni melankolikė dhe tė dėshpėruar. Mos u shqetėsoni ėshtė njė situatė kalimtare, qė do ta harroni shumė shpejt.Ujori

Puna: Nėse dėshironi tė arrini majat, harrojini pushimet, fundjavat e gjata dhe daljet nė mbrėmje. Duhet tė pėrkushtoheni seriozisht nė atė qė bėni, tė jeni konkurrues dhe tė dilni tė parėt. Njė pėrkushtim i shoqėruar me rezultate konkrete ėshtė gjithnjė i vlerėsuar nga eprorėt.

Shėndeti: Do tė ndiheni tė dobėt.

Dashuria: Romanca nuk ėshtė nė majat e saj, por tė paktėn e pėrmirėsuar nė krahasim me njė javė mė parė. Kjo javė do tė jetė e qetė dhe e mirė pėr ju. Do tė kaloni ditė tė kėndshme nė shoqėrinė e partnerit. Mė optimiste paraqitet gjendja pėr tė vetmuarit. Mė nė fund erdhi koha juaj. Kėtė javė do tė keni tė gjitha mundėsitė tė njihni njerėzit e duhur dhe madje tė bėni zgjedhjen e duhur. Jini vetvetja dhe shijoni ēdo moment. Ndiqni zemrėn tuaj nė zgjedhjen qė bėni.Peshqit

Puna: Ofertat nuk ju mungojnė. Jeni ju ata qė jeni tė pavendosur se ēfarė doni tė bėni me jetėn tuaj. Tė vijoni tė njėjtėn punė? Apo tė eksperimentoni nė diēka tė re tė cilėn e keni me shumė qejf. Nuk ėshtė qameti nėse provoni tė bėni diēka ndryshe. Pak mė shumė besim tek vetja.

Shėndeti: I keq.

Dashuria: Romanca ėshtė nė kulmin e saj. Kjo ėshtė ndėr periudhat mė tė mira pėr ju. Jeni tė dashuruar dhe kjo ndjenjė e madhe qė keni ju rikthehet. Pse tė mos parashikoni njė udhėtim? Njė mbrėmje tė veēantė apo njė darkė romantike me qirinj. Ditė tė bukura edhe pėr tė vetmuarit. Jo se kjo javė do t'ju sjellė dashurinė e jetės, por do t'ju njohė me njerėz tė rinj, tė kėndshėm qė do t'jua bėjnė javėn shumė tė bukur. E ardhmja? Asnjėherė nuk i dihet.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket