Lart e Poshte

Fatmir Xhafaj

Kreu i komisionit parlamentar tė ligjeve ka kritikuar dhe ironizuar mėnyrėn e hartimit tė ligjeve nga qeveria e koalicionit tė majtė, dhe jo njė herė, por tre tė tilla. Deputeti socialist ka vėrejtur se formulimet nė kėto raste kanė qenė skandaloze. Draftet e mbėrritura nė komision

Kanė hasur nė kundėrshtime edhe nga deputetė tė tjerė tė mazhorancės, ku vlen tė veēohen dėnimet e parashikuara pėr drejtuesit e makinave, apo zotėruesit e kartave telefonike tė paligjshme. Duhet thėnė se s’para ka pasur “precedentė” nė punėn e ligjvėnėsve gjatė kėtyre viteve, ku deputetė tė njė force qeverisėse tė kundėrshtojnė projektet e sjella nga dikasteret e qeverisė.Poshtė

Mesila Doda

Deputetja e PD-sė nuk i rezistoi tundimit pėr t’u pėrfshirė nė protestėn e ish tė pėrndjekurve politikė pėrpara parlamentit tė enjten e kaluar, siē tha, “me ftesė tė disa protestuesve”. Pėr fat tė keq, ėshtė ende shumė e freskėt ngjarja tragjike e vitit tė kaluar kur protesta e kėsaj shtrese u pėrshkallėzua nė grevė urie kundėr qeverisė Berisha. Protestuesit kėrkonin (dhe kėrkojnė) pėrshpejtimin e dėmshpėrblimeve pėr vitet e burgut, dhe greva arriti kulmin me vetėdjegien e Lirak Bejkos. Sot ata duan njė takim me ministrin Veliaj ose kryeministrin Rama, ku tė konkretizohet realizimi i kėrkesave tė tyre. Deputetja demokrate u dėbua nga disa protestues, duke i kujtuar talljen e qeverisė Berisha me kėtė shtresė.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket