KaneThene

Tė sėmurit me apandicit po i heqin bajamet

Ardian Vehbiu ka reaguar nė blogun e tij lidhur me debatin mbi standardin e shqipes dhe rolin e shtetit. Vehbiu me elegancė ėshtė kundėrvėnė edhe ndaj reagimit tė gjuhėtares Ledi Shamku, duke thėnė se shteti nė fakt ka pjesėn e vet nė ruajtjen e standardit, sa i pėrket hartimit dhe pėrdorimit tė dokumentacionit zyrtar.Nė Shqipėri ndihesh si nė gojė tė luanit

Elvira Dones, shkrimtarja shqiptare ėshtė shprehur kėshtu nė njė intervistė pėr gazetėn Dita, duke iu pėrgjigjur pyetjes nėse do tė pranonte tė jetonte kėtu dhe kontribuonte pėr vendin. Dones nuk mungoi tė kritikojė kryeministrin e mėparshėm dhe tė njėherėsh, tė artikulojė shpresėn se Shqipėria mund tė bėhet. “Problemi ėshtė se ne e kėrkojmė ndryshimin menjėherė”, tha ajo.Kėto janė teste tė njerėzve nė krizė pėr vota

Spartak Ngjela komentoi nė gazetėn Mapo, dukurinė e nderimit tė Enver Hoxhės kėtė javė me rastin e ditės sė Dėshmorėve, duke vėrejtur se “aksioni” nė fjalė ka tė bėjė specifikisht me LSI-nė. Ngjela tha se nėse ministri i Drejtėsisė Naēo pranon sinqerisht tė nderojė figurėn e Hoxhės nė varrezat e dėshmorėve, duhet tė pranojė edhe dorėheqjen.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket