Horoskop

Horoskopi 19 - 25 Maj

Dashi

Puna: Jeni nė pritje tė marrjes sė njė shume tė konsiderueshme parash pėr punėn qė keni bėrė. Mos i numėroni ditėt, fondet duhen edhe pak kohė qė tė lėvrohen. E rėndėsishme ėshtė se ju punėn e keni pėrfunduar me sukses dhe ajo ēka ėshtė e juaja do t’ju jepet shumė shpejt.

Shėndeti: Mos u lodhni shumė fizikisht.

Dashuria: Problemet e ditės, nė punė apo mes miqsh do tė kenė ndikim jo tė vogėl edhe nė dashuri kėtė javė. Mundohuni tė mos e pėrfshini sė tepėrmi jetėn tuaj profesionale nė atė romantike. Duhet tė dalloni se janė tėrėsisht gjėra tė ndryshme. Shijoni kėto ditė tė kėndshme pranvere duke planifikuar njė fundjavė ndryshe nė ēift. Tė gjithė ata qė janė ende vetėm do tė surprizohen kėtė javė me lehtėsinė qė do tė kenė nė pėrshtatjen me njerėz tė rinj.Demi

Puna: Duhet tė punoni mė shumė nėse doni tė bėni aq para apo pasuri sa i keni vėnė synim vetes. Tė ardhurat nuk gjenerohen vetė, duhet tė derdhni djersė pėr to. Potencialin e keni, por ju mungon dėshira dhe vullneti pėr punė. Bėni disa orė ekstra nėse ėshtė e nevojshme apo merrni punė shtesė.

Shėndeti: Do tė ndiheni shumė tė plogėsht.

Dashuria: Tashmė keni arritur nė njė pikė tė pakthyeshme: tė mos i bini mė qark e qark problemeve dhe pakėnaqėsive qė keni ndaj partnerit dhe tė kėrkoni tė vėrtetėn. Kjo ėshtė e vetmja mundėsi qė ju si ēift tė funksiononi, nėse do tė arrini tė kaloni pas shpine ato ngjarje tė pėrjetuara deri mė sot. Tė vetmuarit do tė kenė njė dėshirė tė papėrmbajtshme pėr tė bėrė dhurata, premtime apo tė impresionojnė dikė qė realisht ju pėlqen. Kujdes me papėrmbajtjen.Binjakėt

Puna: Kjo mund tė jetė njė javė shumė fitimprurėse nėse do tė kapni nė kohė ofertat qė ju bėhen pėr njė punė mė tė mirė, pozicion mė tė mirė apo mėnyrat pėr tė fituar mė shumė para duke u pėrkushtuar mė shumė. Mendohuni mirė para se tė bėni zgjedhjen e duhur dhe do tė fitoni.

Shėndeti: I mirė.

Dashuria: Romanca nuk do tė jetė nė periudhėn e saj mė tė mirė kėtė javė. Do tė pėrballeni me disa sfida tė rėndėsishme, tė cilat do tė ideohen nga partneri juaj. Mos i komplikoni mė shumė seē duhet situatat me tė cilat do tė pėrballeni. Me dialog dhe sinqeritet gjithēka zgjidhet. Nuk do tė jetė njė javė e mirė kjo as pėr Binjakėt qė ende janė tė vetmuar. Do tė gjendeni nė tė njėjtėn rutinė dhe madje do tė dėgjoni edhe biseda pėr njerėz tė afėrt qė do t’ju zhgėnjejnė.Gaforrja

Puna: E tėrė kjo javė do tė karakterizohet nga njė pėrtesė e madhe pėr ju pėr tė kryer punėn siē duhet. Do tė ishte e zgjuar nga ana juaj qė tė mos ēoni dėm atė qė keni bėrė deri mė sot me pakujdesinė e momentit. Mblidhni veten dhe ndiqni programin e pėrcaktuar tė punės.

Shėndeti: Kujdes gripin.

Dashuria: Kjo do tė jetė njė javė e shkėlqyer pėr tė gjithė ju qė jeni nė shenjėn e Gaforres. Do tė pėrjetoni ndjenja tė forta, emocione tė mėdha dhe aktiviteti seksual do tė jetė nė maksimum. Dėgjoni trupin dhe mendjen dhe vendosni si ju si do ta kaloni fundjavėn. Tė gjithė ata qė janė tė vetmuar duhet tė ndjekin instiktin e tyre nė atė qė duhet tė bėjnė. Mos tentoni qė tė kontrolloni gjithēka, diēka duhet t’ia leni edhe rastėsisė dhe momentit. Shijon mė shumė kėshtu.Luani

Puna: Bashkėpunimi ėshtė kėshilla mė e mirė qė ju jepet kėtė javė. Duhet tė bisedoni dhe dialogoni mė shumė nė ambientin tuaj tė punės, pse jo tė kėrkoni edhe ndihmėn e kolegėve atėherė kur ju duhet. Kini durim dhe merrni pjesė nė takime tė gjata dhe tė lodhshme, do sjellin rezultat.

Shėndeti: Jeni nė formė tė mirė.

Dashuria: Romanca ėshtė nė kulmin e saj. Ndiheni tėrėsisht tė plotėsuar dhe tė motivuar pėr tė shijuar njė muaj tė dytė mjalti. Kjo javė do tė jetė shumė e veēantė pėr tė gjithė ju dhe gjithēka do tė shkojė pėr mrekulli nė raport me partnerin. Jo shumė e mirė parashikohet kjo periudhė pėr tė gjithė ata qė janė tė vetmuar. Java do tė jetė me ulje dhe ngritje humori dhe e mbushur me tė papritura aspak tė kėndshme. Mos u ndikoni nga persona tė tjerė nė vendimet qė merrni.Virgjėresha

Puna: Mos u bėni lakmues mė shumė seē duhet. Merrni aq punė pėrsipėr sa mund tė pėrballoni. Financat dhe shumat qė mund t'ju premtohen kėtė javė do t'ju turbullojnė paksa gjykimin, duke ju bėrė tė premtoni pėr afate dhe projekte qė nuk do tė mund t’i realizoni dot nė kohė.

Shėndeti: Ushtrimet fizike, nuk dėmtojnė.

Dashuria: Kjo ėshtė njė javė perfekte pėr tė gjithė ju qė tė merrni mė nė fund angazhime tė mėdha nė fushėn e ndjenjave. Tė investoni nė njė apartament tė ri, tė planifikoni njė martesė pse jo dhe njė fėmijė. Lidhja juaj ėshtė nė fazė mė tė mirė tė saj, nuk keni pse tė dyshoni mė ndaj partnerit. Eksperienca tė kėndshme do tė kenė edhe ata qė ende nuk e kanė njė lidhje dashurie. Kėtė javė do tė njihni njerėz tė rinj, shumė tė pėrputhshėm me ju dhe tė kėndshėm.Peshorja

Puna: Ndihma qė do t’ju japin disa kolegė kėtė javė do tė jetė shumė e vlefshme pėr punėn tuaj. Falė tyre do tė mund tė bėni hapa tė mėdhenj para dhe tė ngjisni shkallėt e karrierės. Udhėtime, mbledhje dhe takime tė shumta me njerėz tė rinj do tė karakterizojnė kėtė javė.

Shėndeti: Ushtrohuni sa mė shumė.

Dashuria: Kjo javė do tė nisė me shumė pasion pėr tė gjithė ju Peshore qė jeni ēift, por rrezikon tė pėrfundojė me njė furtunė zėnkash, debatesh qė nxiten nga pasioni dhe ndryshime tė mėdha nė humor. Pėrpiquni qė tė mos tejkaloni nė sherre tė ashpra qė do tė dėmtojnė rėndė marrėdhėnien tuaj. Tė vetmuarit duhet tė mbėshteten vetėm tek miqtė dhe familja edhe kėtė javė, pasi nuk parashikohet asgjė e re nė horizont pėr ta pėrsa i pėrket romancės.Akrepi

Puna: Do t’ju duhet tė zgjidhni disa probleme tė vogla nė punė, qė nė fakt i keni shkaktuar po ju. Nėse do tė arrini qė t’i zgjidhni siē duhet dhe nė kohė gjithēka do tė shkojė mė sė miri dhe ju do tė merrni shpėrblimin e merituar. Merrni disa ditė pushim, do t’ju duhen vėrtetė.

Shėndeti: Pak Yoga do t’ju sillte nė formė.

Dashuria: Romanca do tė jetė shumė premtuese kėtė javė. Mos mendoni mė skenarė tė shėmtuar ndarjeje, mashtrimi apo tradhtish nė mendjen tuaj. Tė gjitha ju vijnė nga pasiguria qė keni por nuk bazohen nė realitet. Ditė me diell dhe tė nxehta edhe pėr tė gjithė ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie. Kėtė javė do tė njiheni me njerėz tė rinj, tė kėndshėm, qė do t’ju rindezin pasionin dhe do t’ju bėjnė shumė tė lumtur. Merreni me ngadalė dhe mos nxitoni nė vendime.Shigjetari

Puna: Gabimet, sado tė vogla qofshin ato do t’ju kushtojnė shumė kėtė javė. Shmangni punėt me orė tė zgjatura, nė orare tė vona apo edhe nė fundjavė. Si pasojė e lodhjes dhe konsumimit qė keni, rrezikoni tė gaboni dhe ēoni dėm muaj tė tėrė pune. Mė mirė relaksohuni mė pas punoni.

Shėndeti: I mirė.

Dashuria: Kjo nuk do tė jetė njė javė e mirė romantike as pėr ata qė janė nė njė lidhje as pėr tė vetmuarit. Do tė ndiheni tė distancuar nga njerėzit dhe pa shumė energji pėr tu njohur me tė rinj apo pėr tė qenė i gatshėm pėr ndonjė udhėtim apo mbrėmje romantike. Duhet tė kaloni kėto situata pasi nė rastin mė tė mirė do tė mėrzisni shumė partnerin dhe nė rastin mė tė keq do ta humbni atė. Kėshilla vlen edhe pėr tė vetmuarit, qė do tė largojnė njerėzit interesantė qė do t’ju afrohen.Bricjapi

Puna: Keni pritur gjatė por mė nė fund pozicioni qė prej kohėsh keni dėshiruar kėtė javė mund tė bėhet i juaji. Keni bėrė progresin e duhur dhe duket se ka ardhur koha qė tė shpėrbleheni pėr tė gjithė angazhimin dhe punėn e bėrė. Merrni vendimet e duhura kur t’ju kėrkohen.

Shėndeti: Jo shumė i mirė. Kujdes tensionin.

Dashuria: Romanca dhe gjendja e mirė qė karakterizon jetėn tuaj nė ēift do t’ju ndihmojė shumė kėtė javė qė tė pėrballoni probleme tė tjera qė do tė keni nė punė apo nė marrėdhėnie me tė tjerė. Njė gjendje e mirė sentimentale do t’ju bėjė tė ndiheni tė relaksuar dhe tė merrni vendimet e duhura kur ato t’ju kėrkohen. Asgjė e re nuk parashikohet pėr ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie dashurie. Duhet edhe pak kohė qė ju t’ju buzėqeshė fati. Ndaj mos u shqetėsoni.Ujori

Puna: Keni shumė punė pėrpara nėse dėshironi tė jeni mė i miri nė atė qė bėni, tė ngjisni me shpejtėsi shkallėt e karrierės dhe tė rrisni ndjeshėm tė ardhurat tuaja. Kėtė javė i keni tė gjitha mundėsitė pėr tė hedhur baza tė mira nė punė, pėr tė arritur rezultate dhe pėr tu parė me sy tė mirė.

Shėndeti: Shumė i mirė.

Dashuria: Romanca edhe kėtė javė nuk do tė jetė aq e mirė sa ju prisni. Vėrtetė qė keni kaluar njė periudhė tė vėshtirė dhe ėshtė pėr tu pėrgėzuar qėndresa juaj, por duhet tė prisni edhe pak sa qielli juaj tė hapet, pasi pėrgjatė gjithė muajit parashikohen ulje-ngritje pėrsa u pėrket ndjenjave. Tjetėr gjė parashikohet pėr ata qė nuk janė nė njė lidhje. Do tė njihni njerėzit e duhur kėtė javė dhe do tė jeni aq entuziastė sa do tė dėshironi tė bėni premtime tė mėdha edhe pse para kohe.Peshqit

Puna: Bėni zgjedhjet e duhura dhe mos lini vend pėr keqkuptime nė ambientin e punės. Kėtė javė, yjet ju sugjerojnė qė tė jeni sa mė tė qartė nė raport me tė tjerėt dhe tė mos lėshoni mesazhet e gabuara, pasi ato mund t’ju kushtojnė. Angazhohuni mė shumė nė punė dhe jepni maksimumin.

Shėndeti: Ndiheni tė dobėt.

Dashuria: Ju keni realisht nevojė pėr disa leksione dashurie. Duhet tė mėsoni sjelljen bazė nė jetėn nė ēift dhe ēdo tė thotė tė jesh dy dhe jo mė vetėm. Ajo qė duhet tė keni parasysh ėshtė qė tė jeni tė sinqertė dhe tė mos i fshihni emocionet. Nė kėtė mėnyrė marrėdhėnia nė ēift do tė shkojė mė mirė. Tė vetmuarit, do tė vihen pėrballė njė zgjedhje kėtė javė. Duhet tė zgjidhni se kush do tė jetė partneri juaj i ardhshėm pa bėrė dredhi dhe zvarritje tė mėtejshme.
Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket