Lart e Poshte

Erion Veliaj

Ndėrkohė qė ėshtė pėrgatitur lista me 2500 ish-tė pėrndjekur qė presin tė marrin kėstin e parė tė parave, ministri i Mirėqenies Sociale dhe Rinisė, ishte i pranishėm nė ndarjen e kėstit tė parė tė dėmshpėrblimit pėr 106 ish tė pėrndjekur tė tjerė, tė cilėve kėtė javė u janė kaluar nė llogaritė bankare pagesat pėr vitet e burgut tė kryera nė regjimin komunist. Veliaj tha se ish tė pėrndjekurit qė do tė dėmshpėrblehen tė parėt janė ata mbi 70 vjeē. Ai kėrkoi mirėkuptim nga ata qė kėrkojnė kėstin e dytė apo tė tretė, nė mėnyrė qė tė pėrfitojnė tė gjithė anėtarėt e kėsaj kategorie, dhe pastaj tė vijohet me tė tjerėt.Poshtė

Saimir Tahiri

Nė mos pėr gjė tjetėr, ministri i Brendshėm vendoset nė kėtė rubrikė pėr menaxhimin publik tė ngjajres sė avionit tė Divjakės. Stonimi dhe sikleti nė daljet e para tė Tahirit ra nė sy edhe pėr mė tė painteresuarit, sepse ministri foli fillimisht pėr njė operacion tė mirėorganizuar, por shumė shpejt rezultoi se “merita” ishte e difektit qė avioni pėsoi gjatė uljes, dhe jo e ndonjė super-organizimi tė uniformave blu. Megjithė presionin qė ushtrohet nė tė tilla raste, mbase do ishte e udhės qė ministri tė akumulonte tė gjitha tė dhėnat dhe detajet, para se tė njoftonte publikun.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket