KaneThene

Kur fliste Doktori, mė lėvizte djali nė bark

Silvi Bardhi, zėdhėnėse e Partisė Demokratike, bėri xhiron e shtypit me kėtė thėnie nė emisionin e Turjan Hyskajt, kur po fliste pėr punėn e saj gjatė kohės qė ishte shtatzėnė. “Kam qenė nė njė nga konventat e mėdha dhe zėri i tij (Berishės) kumbonte aq shumė dhe ndjeja qė djali mė lėvizte pa fund”, tha Bardhi.Atje do tė ketė revolucion, shpresoj jo luftė

Kastriot Islami, deputeti i PD-sė bėri kėtė koment nė fb lidhur me ditėn e protestės opozitare para selisė sė Kuvendit. Mė saktė ishte njė ftesė e Islamit pėr tė enjten paradite, pėr njė pjesėmarrje masive popullore, e cila nėse do bllokohej nga policia, do shkaktonte pasojat e mėsipėrme. Sigurisht, Islami e teproi pak...A tė thashė qė do tė kap?

Fatos Baxhaku, nė njė shkrim pėr gazetėn Shqip, ka komentuar ngjarjen e Divjakės dhe reagimet e politikės lidhur me tė. Baxhaku shtie nė punė njė barcaletė tė vjetėr, pėr tė thėnė mesazhin se “qė rasti i avionit tė mos bėhet objekt barsoletash, ėshtė puna qė tė mos merremi shumė me rrotat, me kapacitetin, me llojin e avionit, sesa ta vrasim mendjen se ēfarė po ndodh me ne, me vendin tonė, me tė ardhmen e fėmijėve tanė”.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket