Horoskop

Horoskopi 26 Maj - 1 Qershor

Dashi

Puna: Gjėrat nė punėn tuaj mund tė ngatėrrohen keqas nėse do tė keqkuptoheni me kolegėt pėrreth. Kujdes me komunikimin qė do tė keni nė zyrė kėtė javė. Mund tė ulė aftėsitė tuaja pėr punė dhe t’ju ēorientojė komplet. Nėse nuk rezistoni dot pa bėrė debate, shfaquni sa mė pak.

Shėndeti: Konsumoni mė shumė ujė.

Dashuria: Romanca ėshtė nė krye tė listės tuaj tė dėshirave si diēka qė duhet bėrė nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme. Kujtohuni se keni tė bėni me ndjenja dhe jo me njė punė pėr tu pėrmbushur nė fund tė muajit. Mos i ngatėrroni gjėrat. Deshėt e vetmuar do tė jenė tė nevrikosur dhe shumė impulsivė kėtė javė, ēka do t’i dėmtojė nė marrėdhėnie me tė tjerėt. Ruani qetėsinė dhe mos u impononi opinionet tuaja tė tjerėve. Do tė ndiheni mė mirė kėshtu.Demi

Puna: Disa prej jush do tė kenė njė energji tė ēmendur pėr tė realizuar gjėra pėr tė cilat mė parė u janė dashur muaj kohė. Mos e ēoni dėm energjinė, por pėrfundoni angazhimet qė keni ndėrmarrė nė punė. Pėrfitimet do tė vijnė. Madje ndoshta edhe me njė ftesė pėr punė mė pas.

Shėndeti: Hyni nė dietė.

Dashuria: Nuk do tė jeni aspak bashkėpunues kėtė javė. Ndiheni tė vendosur t’i bėni gjėrat ashtu siē doni ju, pa marrė aspak mendimin e partnerit. Kjo nuk ėshtė njė gjė e mirė. Nė kėtė mėnyrė rrezikoni tė ēoni drejt greminės marrėdhėnien jo shumė tė konsoliduar qė keni. Njė javė e mirė nuk parashikohet as pėr ata qė nuk janė nė njė lidhje dashurie. Nė shumicėn e kohės do tė jeni persona tė padėshirueshėm falė batutave tė kota dhe false qė do tė bėni vend e pa vend.Binjakėt

Puna: Do tė keni njė tė hėnė tė rėnduar pune. Por nuk do tė jetė e tėrė java kėshtu. Nė vijim puna do t’ju lehtėsohet dhe madje diēka me rėndėsi do t’ju besohet nga eprori juaj. Mbani larg emocionet, mos reagoni emocionalisht nė ambientin e punės. Mund tė merret si njė dobėsi e juaja.

Shėndeti: I keq.

Dashuria: Romanca jo vetėm qė nuk do tė jetė e mirė kėtė javė, por ju do tė gjendeni pėrballė njė vendimi tė rėndėsishėm: tė vijoni lidhjen qė keni, apo jo. Ky ėshtė njė vendim i vėshtirė por qė duhet ta merrni nė mėnyrė qė tė mos vijoni mė me zvarritje pa asnjė gjė pozitive pėr tė ardhmen. Pėr ata qė nuk janė ende nė njė marrėdhėnie dashurie situata ndryshon. Mundėsitė pėr tė njohur njerėz tė rinj, tė pėrshtatshėm pėr parametrat tuaj, do tė jenė tė shumta.Gaforrja

Puna: Lejoni tė tjerėt, kolegėt dhe eprorėt tė kuptojnė se sa ju realisht punoni dhe impenjoheni nė detyrėn qė ju ėshtė besuar. Duke qėndruar larg tė tjerėve me njė sjellje aspak bashkėpunuese rrezikoni tė mos vlerėsoheni kurrė pėr punėn e bėrė. Veproni me shumė kujdes.

Shėndeti: Mos e teproni me ushqimin.

Dashuria: Romanca pėr ju do tė jetė e pakuptueshme kėtė javė. Nuk do tė keni hiē sukses, nuk do tė jetė aspak premtuese pėr tė ardhmen dhe pa energji. Ėshtė e vėrtetė qė jeni nė njė situatė kritike tė jetės tuaj nė ēift, por bėni mirė tė mos merrni vendime tė rėndėsishme. Tė paktėn kėtė javė. Tė vetmuarit, do tė kenė takime tė shumta me njerėz tė ndryshėm dhe madje tė famshėm. Mos u ēorientoni dhe aq mė pak tė shpėrqendroheni. Mundėsitė janė shumė tė mira.Luani

Puna: Njė javė e ngjeshur dhe plot me punė parashikohet pėr ju. Por pavarėsisht lodhjes dhe stėrmundimit, do tė arrini rezultatet mė tė mira. Kėshtu qė lodhjen shiheni si njė mundėsi pėr tė bėrė njė hap tė madh para nė karrierėn tuaj nė tė ardhmen. Investimi nuk do tė shkojė dėm.

Shėndeti: Shumė i mirė.

Dashuria: Duhet ta themi. Nuk ėshtė java mė e mirė pėr ju pėrsa i pėrket romancės pėr tė gjithė Luanėt nė pėrgjithėsi, ata qė janė nė njė lidhje dashurie por dhe tė vetmuarit. Por nga ana tjetėr, kėtė javė do tė ketė edhe disa prej jush tė cilėt do tė takojnė njė person fantastik tė cilin do ta kenė nė krah pėr tėrė jetėn. Por njė fenomen i tillė do tė jetė i izoluar. Tė vetmuarit kanė mė shumė shpresa pėr tė ndryshuar statusin e tyre. Ndryshimet janė nė prag. Bėhuni tė durueshėm.Virgjėresha

Puna: Tė gjesh punėn e duhur nuk ėshtė gjithnjė e thėnė. Jo pak njerėz, gjejnė njė punė tė pėrshtatshme dhe ndonjėherė jo tė duhurėn pėr tė mos mbetur pa gjė. Me pak sforco do tė mėsoheni me atė qė bėheni dhe do tė punoni qė nė tė ardhmen ta ndryshoni dhe tė gjeni tė duhurėn.

Shėndeti: Jo shumė i mirė.

Dashuria: Romanca mund tė shkojė shumė mirė pėr tė gjithė ju kėtė javė, nėse nuk nxitoheni nė fjalėt qė nxirrni dhe ulni tonin e zėrit. Ėshtė e vėrtetė qė keni shumė energji pozitive nė ēift, por gjėrat mund tė ndryshojnė nėse nuk pėrmblidheni dhe nuk i kaloni caqet e mirėsjelljes. Ditė tė mira parashikohen edhe pėr ata qė nuk janė nė njė lidhje dashurie. Nė punė apo nė ambiente qė lidhen me punėn tuaj, do tė njiheni me njerėz tė rinj dhe shumė tė kėndshėm.Peshorja

Puna: Tė qenit ekstremist profesional ndonjėherė mund tė ndikojė edhe negativisht. Duhet tė bėheni pak mė praktikė dhe elokuentė. Nė kėtė mėnyrė do tė arrini mė shpejt atė qė dėshironi dhe do tė ngjisni majat nė karrierėn tuaj. Duhet pėrkushtim pėr kėto, jo njė shkop magjik.

Shėndeti: Bėni mė shumė aktivitet fizik.

Dashuria: Kjo javė ėshtė fantastike pėrsa i pėrket romancės. Jeni plot energji dhe shumė tė gatshėm qė tė provoni emocione tė reja dhe shtigje qė mė parė nuk e dinit se ekzistonin nė jetėn tuaj nė ēift. Harmonia qė keni vjen falė besimit tė madh qė keni krijuar pėr njėri-tjetrin. Ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie dashurie nuk kanė pse tė demoralizohen. Ndryshime tė statusit tuaj parashikohen tė vijnė sė shpejti. Nuk ka asnjė arsye pse tė tėrhiqeni nga jeta sociale.Akrepi

Puna: Merreni me shumė fjalė dhe thashetheme nė punė. Ndryshoni qėndrim nė tė kundėrt energjia qė keni do tė shkojė dėm dhe kjo do tė reflektohet direkt nė financat tuaja. Mos bėni asnjėherė premtime tė cilat nuk mund t’i pėrmbushni nė kohė. Kjo do t’ju penalizojė nė punė.

Shėndeti: Ushqehuni mė shėndetshėm.

Dashuria: Romanca pėr ju shkon mirė. Veēanėrisht nė fundjavė kur do tė surprizoheni nga disa veprime tė vogla tė partnerit qė do t’ju zbukurojnė ditėt. Kujdes, pasi do tė goditeni nga ndryshime tė shpeshta humori qė mund tė lėkundin marrėdhėnien. Tė vetmuarit, janė mė me fat nga sa kanė menduar prej kohėsh. Me pak mė shumė besim tek vetja, do tė arrini tė bėni pėr vete njerėz tė cilėt mendonit se nuk do t’i arrinit kurrė. Njė javė shumė e mirė parashikohet pėr ju.Shigjetari

Puna: Problemet qė keni pasur deri mė sot nė punė mendoni se i keni kapėrcyer tashmė. Por nuk ėshtė aspak e vėrtetė. Pasojat e vendimeve tė gabuara qė keni marrė do tė ndihen edhe nė vijim. E rėndėsishme ėshtė qė ju tė mos trishtoheni por tė bėni ēdo gjė qė tė rikuperoni.

Shėndeti: I mirė.

Dashuria: Ndarja kėtė javė nuk pėrjashtohet. Bashkėpunimi nė ēift, komunikimi dhe energjia mes jush duket se ka shteruar dhe asnjė nuk po gjen forcėn qė tė ringrihet. Nė tė tilla situata, nėse nuk bėni asgjė pėr marrėdhėnien tuaj, mos prisni qė gjėrat tė ndryshojnė pėr mirė. Asgjė e re nuk parashikohet edhe pėr tė vetmuarit. Do tė keni disa ditė tė kėndshme, ku do tė rrethoheni nga njerėz tė rinj dhe interesantė por qė nuk do tė lenė ndonjė gjurmė pėr ju.Bricjapi

Puna: Yjet parashikojnė njė javė tė mirė dhe tė qetė pune. Keni bėrė manovra shumė tė mira sė fundmi duke siguruar jo vetėm vendin e punės pėr njė kohė shumė tė gjatė por edhe financat tuaja qė pėr momentin janė mė mirė se kurrė. Mundohuni tė ruani tė njėjtat pozicione.

Shėndeti: Yoga do t’ju shtonte energjitė.

Dashuria: Romanca nuk ėshtė gjithnjė fushė me lule. Njė javė mund t’ju bėjė qė tė dridheni nga emocionet, por nuk ėshtė e thėnė qė ēdo javė tė jetė njėsoj. Mos u demoralizoni edhe jeta vetė ėshtė plot me ulje dhe ngritje. Gjėrat do tė ndryshojnė. Beqarėt? Po i humbin vetė mundėsitė qė ju jepen. Ju nuk reagoni edhe kur tė tjerėt ju vijnė aq pranė sa nuk i keni pasur kurrė mė parė. Mos ēoni dėm variante pėr tė cilat do tė pendoheni shumė mė vonė.Ujori

Puna: Nuk duhet tė rrezikoni kėtė javė. Pėr asnjė ēėshtje. Parashikohen ditė tė errėta nė ambientin tuaj tė punės. Diēka qė ju do tė vendosni mund tė ketė pasoja fatale pėr kompaninė ku ju punoni. Ndaj do tė ishte mirė tė rezervoheni nė vendime kėtė javė nėse mundeni.

Shėndeti: Ruhuni nga ndryshimi i temperaturave.

Dashuria: Kėtė javė do tė ndiheni tė mbushur me dashuri pėrgjatė gjithė ditėve, pa pėrjashtim. Mos bini pre e emocioneve tuaja pėr tu sjellė ēuditshėm, aq shumė sa edhe partnerit do t’i bėjė pėrshtypje. Jo pėr mirė sigurisht. Mbajeni pak veten. Tė vetmuarve nuk ėshtė se do t’ju shkėlqejė fati kėtė javė. Jeni tė bekuar nga njė shoqėri e mirė dhe njė familje e madhe. E ēfarė doni mė shumė? Pėr momentin. Jo ēdo gjė ecėn sipas planit qė ju keni.Peshqit

Puna: Detyrat pėr ju kėtė javė do tė jenė disi tė komplikuara. Keni predispozitėn qė tė merrni rrugėn e gabuar kur ju kėrkohet tė gjeni zgjidhjen e njė problemi. Pėrqendrohuni mė shumė dhe studioni mirė situatėn nė tė cilėn do tė gjendeni nė ambientin e punės kėtė javė.

Shėndeti: Nė formė tė mirė.

Dashuria: Do tė jeni shumė tė vendosur nė dashuri kėtė javė. Mė nė fund disa ditė tė bukura, romantike dhe plot energji pėr ju, pas njė zymtėsie qė zaptoi pėr njė kohė tė gjatė nė jetėn nė ēift. Kjo do tė jetė njė javė shumė e mirė edhe pėr tė gjithė ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie dashurie. Do tė jeni shumė gazmorė, tė sinqertė dhe plot energji kėtė javė, duke thithur vėmendjen e shumė njerėzve qė keni pranė edhe larg. Shijojini kėto ditė tė bukura.
Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket