Te paverteta por te besueshme

Protagonisti vrenjtet

Saraje- Protagonisti kryesor i njė seriali turk me temė nga Perandoria mesjetare osmane, njė djalosh azgan, sa i thjeshtė aq dhe patriot, me njohuri tė mira nė intrigat e pallatit dhe aftėsi tė mėdha fizike, mori njė lajm tė keq tė martėn. Kjo i vė nė pikėpyetje gjithė pėrpjekjet e tij pėr tė rrėzuar njė komplot tė tmerrshėm qė kanė organizuar armiqtė e perandorisė, e qė po i afrohet pikės kulmore: Detyrimit tė sulltanit tė mirė, por pak naiv, pėr tė hequr dorė nga froni. “Ai djalė luan ėshtė vrenjtur nga lajmi i keq. Mesa duket, do tė kemi telashe. Dhe tė mendosh se pothuajse e kishim zbėrthyer komplotin”, pohoi miku i ngushtė i azganit, njė jeniēer pothuajse po kaq i zotė dhe i aftė sa heroi kryesor, qė nuk i ndahet atij nė ēdo hap. “Tani na nevojitet njė mrekulli”, shtoi miku, qė nė disa raste e ka ndihmuar heroin tė dallojė tė mirėn nga e keqja. Ndėrkaq, mėsohet se heroi kryesor po rri vetėm nė njė dhomė tė errėt, duke ngulur sytė jashtė dritares.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket