KaneThene

Dua punė shteti, 300 mijė lekė e sipėr

Kujtim Kaziu, ish i pėrndjekur politik qė ka tentuar tė vetėdigjet dy herė, takoi jashtė selisė sė Kuvendit kryeministrin Edi Rama tė enjten, me tė cilin bisedoi dhe i kėrkoi ndihmė pėr t’i gjetur njė punė. “Mė tha qė punė ka, dhe do ma gjejė njė. Nuk e di se ēfarė, por dua tė mbajė fėmijėt”, tha mė pas Kaziu.Nė rajon ka 5 familje mafioze, njėra ėshtė kosovare

Dreė Sullivan, gazetar investigativ amerikan dhe themelues i njė rrjeti gazetarėsh pėr rajonin tonė, deklaroi nė njė intervistė pėr emisionin e Rudina Xhungės, se organizimi mafioz i bandave shqiptare dhe atyre tė rajonit ėshtė pėrsosur, duke arritur madje edhe njė takim tė pėrbashkėt disa vite mė parė, ku janė ndarė linjat dhe drejtimet e trafikut tė drogės.Deputeti i nderuar z.Braho ka reagime djaloshare

Ilir Meta, kryetari i Kuvendit, bėri kėtė “hap pas” nga reagimet e forta tė deputetit tė LSI-sė Spartak Braho ndaj presidentit tė Republikės, e nė njė intervistė televizive ku shprehu ndėr tė tjera, nevojėn urgjente pėr njė reformė tėrėsore nė sistemin e drejtėsisė. “Unė e them me bindje tė plotė qė Presidenti ėshtė dhe do tė jetė i interesuar pėr realizimin e reformės nė drejtėsi”, tha Meta.
Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket