Horoskop

Horoskopi 2 - 8 Qershor

Dashi

Puna: Kėtė javė do tė keni probleme financiare. Jo se do t’ju mungojnė paratė, por do tė keni ngatėrresa pėrsa i pėrket llogarive qė mbani. Mundohuni tė pėrqendroheni nė punė dhe jo tek ēėshtjet financiare. Tė ardhurat i keni tė mira. Thjesht duhet tė frenoni pak dorėn nė shpenzime.

Shėndeti: Ushqehuni mirė dhe shėndetshėm.

Dashuria: Romanca do tė shkojė pėr mrekulli kėtė javė pėrsa kohė ju do tė mbani mirė mend diēka: shmangni diskutimet mbi ēėshtje parash apo tė mira tė tjera materiale. Ēfarėdo diskutimi tė hapet, mos flisni pėr paratė. Duket se partneri juaj ėshtė shumė i ndjeshėm ndaj gjendjes financiare nė kėtė periudhė, ndaj kujdes. Beqarėt, do tė kenė mundėsi tė njohin kandidatė tė rinj kėtė javė dhe do tė pėrjetojnė eksperienca tė reja dhe tė kėndshme. Mos ēoni dėm mundėsitė qė ju jepen.Demi

Puna: Njė ndihmė e vogėl nga kolegėt do t’ju nevojitet shumė kėtė javė. Realisht do tė keni nevojė mė shumė se sa mendoni. Ndaj duhet tė keni gjithnjė marrėdhėnie normale me ata qė ju rrethojnė. Veēanėrisht nė punė, ku gjėrat ndėrthuren dhe bashkėpunimi ėshtė i ndėrsjelltė.

Shėndeti: Kujdesuni mė shumė pėr veten.

Dashuria: Mė nė fund pak diell edhe pėr ju. Dashuria mė nė fund do tė normalizohet sidomos pėr tė gjithė ju Demė qė jeni nė moshėn 30 – 60 vjeē. Tashmė do tė ndiheni mė tė sigurt dhe mė tė bindur pėr atė qė doni dhe mė nė fund do tė jeni tė aftė tė ndėrmerrni vendime tė rėndėsishme. Ata qė ende nuk janė nė njė lidhje duhet tė tregojnė kujdes kėtė javė me njerėzit e rinj qė takojnė. Do tė silleni ēuditshėm dhe do tė keqinterpretoheni nė sjelljen tuaj.Binjakėt

Puna: Yjet parashikojnė njė javė tė pasur. Duket se do tė mbuloheni me lekė dhe nuk e dini se nga do t’ju vijė tėrė ky fat i madh financiar. Fonde tė rėndėsishme do t’ju besohen dhe ju duhet t’i menaxhoni me kujdes nė mėnyrė qė e ardhmja tė jetė edhe mė e ndritur se mė parė.

Shėndeti: Jo shumė i mirė.

Dashuria: Romanca ėshtė e dobėt kėtė javė pėr gjithė ju qė jeni nė shenjėn e Binjakėve. Fati me ndjenjat nuk do t’ju ecė si atyre qė janė nė njė lidhje tė gjatė dashurie por edhe atyre qė presin tė gjejnė dashurinė e vėrtetė. Mos u demoralizoni. Situata do tė ndryshojė shumė shpejt nė javėt e ardhshme, ku mė tė suksesshėm duket se do tė jenė tė vetmuarit, tė cilėt mė nė fund duket se do njohin njerėzit e duhur dhe tė pėrshtatshėm pėr ta. Kujdes me premtimet qė bėni. Matuni mirė.Gaforrja

Puna: Jeni aq tė fokusuar nė punėn qė bėni saqė po harroni ēdo gjė tjetėr qė ju rrethon. Familjen, miqtė, kolegėt. Tregohuni mė tė kujdesshėm pasi nė kėtė mėnyrė nuk ėshtė se po nxirrni shumė tė ardhura dhe po rrezikoni tė humbni njerėz qė vėrtetė kanė rėndėsi nė jetėn tuaj.

Shėndeti: Shumė i mirė.

Dashuria: Romanca nuk do tė jetė nė periudhėn e saj mė tė mirė kėtė javė. Ju duket se nuk keni shumė interes pėr dashurinė, por jeni tė pėrqendruar sė tepėrmi nė ēėshtjet financiare. Mos harroni se nga ēarje tė vogla vijnė ndarje tė mėdha, qė ndoshta mund tė jenė mė tė dhimbshme se sa mendonit. Asgjė e re pėr ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie dashurie. Pritja juaj do tė vazhdojė edhe pėr njė periudhė tjetėr. Thjesht qėndroni vetvetja dhe do t’ia dilni.

Luani

Puna: Lėvizje tė mėdha, tė rėndėsishme nė punėn tuaj. Do tė vlerėsoheni shumė pėr atė ēka keni dhėnė deri mė sot nė aspektin profesional. Mė nė fund do tė shijoni njė kafshatė tė madhe suksesi qė sa do tė vijė dhe do tė konsolidohet nė tė ardhmen. Mundėsitė janė tė arta. Urime.

Shėndeti: Nė formė.

Dashuria: Disa Luanė do ta kenė shumė tė lehtė tė ndajnė shapin nga sheqeri kėtė javė. Do tė merrni vendime tė rėndėsishme pėr lidhjen tuaj tė dashurisė qė nuk mendonit se mund t’i bėnit me njė lehtėsi kaq tė madhe. Mos e shihni si diēka negative. Ėshtė njė gjė e mirė tė dini se ēfarė realisht doni dhe tė vendosni. Tė vetmuarit, do tė jenė tė predispozuar tė bėjnė hapa tė mėdhenj kėtė javė. Marrėveshje dhe angazhime tė rėndėsishme me njerėz tė rinj nė dukje. Kini kujdes.Virgjėresha

Puna: Ndonjėherė puna e madhe dhe pėrkushtimi nuk marrin meritėn e duhur.. Por mos u demoralizoni nėse njė gjė e tillė ju ndodh pikėrisht ju kėtė javė. Pėrpiquni qė tė ruani qetėsinė. Do ta shihni se me kalimin e kohės do tė vlerėsoheni siē duhet pėr punėn e bėrė.

Shėndeti: Kujdes temperaturat e larta.

Dashuria: Duket se sė fundmi hapėsirat qė keni nuk ju mjaftojnė dhe do tė bėni pėrgjegjės partnerin pėr gjithēka qė nuk shkon nė lidhjen tuaj por edhe nė jetėn personale. Kujdes me akuzat qė bėni, jo vetėm qė do ta lėndoni mė shumė seē duhet, por ndoshta mund tė mos tėrėsisht faj i tij. Ata qė ende nuk e kanė njė marrėdhėnie dashurie, gjėrat do tu rrjedhin vetė kėtė javė. Do tė njihni njerėz tė rinj dhe do tė pėrshtateni shumė shpejt me ambiente tė reja.Peshorja

Puna: Mesazhi mė i rėndėsishėm pėr ju kėtė javė: mos merrni vendime tė nxituara dhe nėse i merrni bėni mirė t’i bėni me shkrim jo vetėm me gojė. Vendimet qė do tė merrni nė kėtė periudhė do tė kenė pasoja tė forta nė tė ardhmen tuaj. Ndaj tregohuni sa mė tė kujdesshėm nė atė qė bėni.

Shėndeti: Yoga do t’ju ndihmonte tė qetėsoheshit.

Dashuria: Romanca do tė ecė mirė edhe kur do tė jeni keq dhe pa humor kėtė javė. E vetmja gjė qė ju kėshillohet nga yjet kėtė javė ėshtė qė tė keni mė shumė durim dhe t’i merrni gjėrat mė shtruar. Nėse i ndiqni kėto dy kėshilla tė vogla, java do tė jetė fantastike. Tė vetmuarit kanė nevojė pėr pak ajėr tė freskėt kėtė javė. Kanė nevojė pėr tė ndryshuar klubet ku dalin, tė takojnė njerėz tė rinj dhe tė zgjerojnė rrethin e tyre tė miqve. Do t’ju ndihmojė shumė ndryshimi.Akrepi

Puna: Njė gabim i vogėl nė punė, qė ndoshta do ta bėni qė nė fillim tė kėsaj jave do t’ju kushtojė orė tė tėra shtesė pėr ta rregulluar. Pėr shkak tė pasaktėsive qė do tė bėni, do tė detyroheni tė punoni me orė tė zgjatura kėtė javė dhe mė shumė seē duhet, pėr tė mos humbur para.

Shėndeti: Stėrvituni.

Dashuria: Romanca nuk do tė shkojė mirė kėtė javė si pėr ata qė janė nė njė lidhje edhe pėr ata qė me zor presin tė gjejnė dashurinė e jetės. Tė vetmuarit do tė kenė shumė shpresa qė nė fillim tė javės. Do tė merrni ftesa tė shumta pėr tė qenė tė pranishėm nė aktivitete, evente dhe spektakle tė rėndėsishme, por pa rėndėsi. Kujdes me pjesėn e premtimeve. Mos u ekzaltoni mė shumė seē duhet dhe tė bėni premtime qė nuk mund t’i mbani nė tė ardhmen.Shigjetari

Puna: Kėtė javė duhet tė merrni pėrgjegjėsi tė mėdha. Pėr shkak tė njė situate tė papritur mund t'ju duhet qė tė bėni shefin pėr njė periudhė dhe shumė pėrgjegjėsi do tė bien mbi supet tuaja. Tregojeni veten se mund t'ia dilni dhe mund tė ēoni deri nė fund detyrėn e marrė pėrsipėr.

Shėndeti: I mirė.

Dashuria: Kjo ėshtė njė javė vėrtetė shumė e rrezikshme. Do tė gjendeni pėrballė vendimeve tė mėdha dhe mund tė pėrjetoni debate tė ashpra nė lidhjen tuaj, ndarje apo probleme tė thella nė ēift. E vetmja kėshillė qė ju jepet ėshtė tė ulni tonet dhe dozėn e agresivitetit qė tregoni. Asgjė e mirė edhe pėr tė vetmuarit. Bėni mirė tė mbėshteteni tek miqtė tuaj qė nė fakt nuk ju mungojnė dhe familjarėt. Mos lejoni qė monotonia dhe mėrzia t'ju dėmtojnė dhe demoralizojnė.Bricjapi

Puna: Disa padrejtėsi mund t'ju bėhen nė mesin e kėsaj jave. Dikush kėrkon t'ju dėmtojė imazhin nė punė dhe do ta bėjė kėtė para njerėzve tė rėndėsishėm. Mos i jepni shumė rėndėsi. Tregoni veten me punė dhe pėrkushtim. Puna juaj do tė flasė mė mirė se asgjė tjetėr pėr ju kėtė javė.

Shėndeti: Kujdes tensionin.

Dashuria: Romanca do tė jetė e mirė kėtė javė, edhe pse nė ditėt e para tė saj do tė duket se ēdo gjė po ju shkon keq. Nėse ju doni, mund t'i menaxhoni mirė gjėrat dhe tė mos leni vend pėr keqkuptime dhe debate tė kota. Pėr ata qė nuk e kanė ende njė lidhje, kjo javė nuk do tė jetė e duhura, pavarėsisht pritjes tuaj tė gjatė. Do tė vijė edhe pėr ju dashuria e vėrtetė, thjesht bėhuni mė tė durueshėm dhe mė tė qetė. Tė jesh beqar nuk ėshtė kaq e rėndė.Ujori

Puna: Nėse do tė bėni ndonjė gabim kėtė javė nė punė, ndonjė llogaritje jo tė mirė shifrash apo do tė shkaktoni keqkuptime, bėni mirė tė merrni disa ditė pushim. Nėse eprori do t'ju shohė, mund t'ju shkarkojė menjėherė nga puna. Ndaj shmangni pėrballjet me tė dhe kalojeni.

Shėndeti: Me pak punė, mund tė bini nga pesha.

Dashuria: Ndjenjat do tė mbizotėrojnė jetėn tuaj pėrgjatė kėsaj jave. Shumė emocione, ndjenja dhe lumturi parashikohen nė lidhjen tuaj. Mos u dėshpėroni pėr ndonjė keqkuptim qė mund tė lindė me partnerin. Janė gjėra tė vogla, lehtėsisht tė sqarueshme dhe qė do tė kalojnė. Ata qė ende nuk e kanė njė marrėdhėnie duhet tė tregohen mė tė shkathėt, qė t'i bėjnė pėr vete njerėzit qė pėlqejnė para se ata tė largohen pėrgjithnjė dhe tė mos kenė mė interes pėr ju.Peshqit

Puna: Shumė nga ata qė janė nė shenjėn e Peshqve do tė pėsojnė ndryshime tė mėdha nė jetėn e tyre profesionale. Nėse do tė tregoheni tė zgjuar dhe tė vėmendshėm do tė pėrfitoni edhe rritje nė karrierė. Mundėsi tė shumta do tė paraqiten pėr ju kėtė javė mos i ēoni dėm.

Shėndeti: Konsumoni mė shumė ujė.

Dashuria: Romanca nuk do tė jetė nė majat e saj kėtė javė, por nga ana tjetėr as keq fare. Jeni nė njė periudhė pasiviteti qė po reflektohet nė lidhjen tuaj ēdo ditė e mė shumė. Dialogoni mė shumė, njiheni mė mirė njėri-tjetrin dhe do tė shihni se keni shumė tė pėrbashkėta qė ju bashkojnė. Tė vetmuarit do tė kenė goxha sukses kėtė javė. Tė qenit ekspresivė, energjikė dhe komunikues do tė bėni pėr vete shumė njerėz. Ky ėshtė ēelėsi i suksesit.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket