Libra

Shtatzėnia ditė pas dite

Susan Magee, Kara Nakisbendi

Shqipėroi: Olsiva Peēi

Botues: Pegi, 290 faqe, 800 lekė

E vėshtirė nuk do tė thotė se do tė pendohesh qė ke mbetur shtatzėnė. E vėshtirė nuk do tė thotė se nuk do tė bėhesh njė nėnė e shkėlqyer. Shtatzėnia ėshtė e mrekullueshme, shumė e mrekullueshme. Gjithashtu ėshtė e mbushur me gėzim, kėnaqėsi, argėtim, ēiltėrsi dhe po: ėshtė e vėshtirė. Prandaj ėshtė bėrė ky libėr: pėr tė treguar nėntė muaj mė kėshilla praktike dhe tė vėrteta tė pamohueshme. Qė nga ndryshimet e para, ndjesitė, transformimet fizike, kurioziteti pėr atė qė do tė vijė, problematikat dhe gjithēka tjetėr qė shoqėron njė shtatėzani. E cila, sidoqoftė, ėshtė njė eksperiencė unike, e vėshtirė, por shumė, shumė e bukur.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket