Filma te Rinj

Night moves

Kjo ėshtė historia e tre ambientalistėve radikalė qė bėhen sėbashku pėr tė vėnė nė jetė protestėn mė tė madhe tė kohėrave tė tyre: shpėrthimin e digės – burimin mė tė fuqishėm tė energjisė elektrike tė kulturės qė aq shumė ata e urrejnė. Tre personazhe tė ndryshme, qė vijnė nga botė tė ndryshme i bashkon vendosshmėria pėr tė mbrojtur botėn. Njė film qė tė bėn tė mbash frymėn dhe tė bėn tė reflektosh mbi pasojat qė mund tė sjellė politika ekstreme nė tokė. Ēfarė nuk mund tė ndodhė nė njė situatė tė tillė. Deri ku shkon idealizmi i njė apo disa personave?Nė rolet kryesore

Jesse Eisenberg

Dakota Fanning

Peter Sarsgaard

Alia Shawkat

Logan Miller

Kai Lennox

Katherine Waterston

James Le Gros

Traber Burns

Autumn Nidalmia


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket