Lart e Poshte

Behgjet Pacolli

Vizita e dyfishtė e kryeministrit Rama dhe zv/kryeministrit nė detyrė tė Kosovės nė Kazakistan, ėshtė shoqėruar me takime tė rėndėsishme ku sipas Pacollit, “janė bėrė punė tė mira”. Si ndėrmjetės dhe njohės i kėtij vendi ku Pacolli ka kryer shumė biznese, duket se pas takimeve me presidentin dhe kryeministrin kazak, ėshtė arritur qė shteti i Kazakistanit tė tregojė gadishmėri tė investojė nė disa projekte nė Shqipėri, por njėrit prej kėtij projekti do t’ia shohė hairin edhe Kosova. “Ėshtė diskutuar edhe pėr ndėrtimin e hekurudhės Kosovė- Shqipėri dhe lidhjen e saj me rrjetin ndėrkombėtar dhe lidhjen me portin e Durrėsit”, ka thėnė Pacolli.Poshtė

Armando Prenga

Njė konflikt fizik qė ka disa versione, por qė mbetet njėsoj i turpshėm. Pas njė rromuzi tė deputetit tė PD-sė Gent Strazimiri, filloi njė sherr mes tij dhe socialistit Qefalia nė korridoret e kryesisė sė Kuvendit. Disa tentuan t’i ndanin, por “futja nė lojė” e deputeti Prenga dhe rrahja qė pasoi ndaj Strazimirit, bėri xhiron e medias. I dėmtuari mė pas e akuzoi Prengėn pėr vepra kriminale tė kryera nė Itali, ky i fundit u tregua i hapur pėr t’i vėrtetuar kėto akuza, dhe gjithė historia u mbyll me njė vėrejtje parlamentare pėr tė pėrfshirėt nė kacafytje. PD ka bėrė ndėrkaq kallėzim penal ndaj deputetėve socialistė.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket