KaneThene

Vazhdimi i qeverisjes sė PDK-sė do ishte vetėvrasje pėr Kosovėn

Veton Surroi, ka folur nė “Koha Vizion” pėr situatėn zgjedhore nė Kosovė, duke vėnė theksin te nevoja pėr rotacion dhe te problemi fetar. Surroi ishte kundėr njė tjetėr mandati qeverisės pėr Hashim Thaēin, ndėrsa lidhur me fenė islame ka ndarė islamin tradicional nga islami politik qė po ngre krye nė Kosovė.PD-ja nė dorė tė Saliut dhe Kaēit. Enveri nuk mund t’ua punonte mė mirė se kaq

Edi Rama, kryeministri deklaroi nė sallėn e Kuvendit kėtė tė enjte se nė vend qė deputetėt pa dallim partiak tė diskutonin pėr fazėn delikate pėrmbyllėse nė prag tė vendimit pėr statusin e vendit kandidat, merreshin me ēėshtje absurde.Doktor, marrsh nga ditėt tona, pse na ike?!

Ditmir Bushati raportoi nė Komisionin Parlamentar pėr Politikat e Jashtme mbi funksionimin e diplomacisė shqiptare. Ministri i Jashtėm tha se shumė ambasadorė ende veprojnė nė shkelje tė ligjit, duke u shkruar kryeministrave pėr tema politike e tifozllėqe partiake, si Edi Ramės sot, ashtu dhe paraardhėsit tė tij mė herėt. “Dhe tė gjithė kėta lloj ambasadorėsh janė ende nė detyrė”, tha Bushati.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket