Filma te Rinj

Edge of tomorrow

Ky film epik zhvillohet nė tė ardhmen e afėrt nė tė cilėn njė racė aliene po synon tė zotėrojė tokėn. Majori William Cage, ėshtė njė oficer, zyrtar, i cili nuk ka bėrė as edhe njė ditė tė vetme nė luftė dhe caktohet pėr tė drejtuar njė mision vetėvrasės. Ai vritet brenda pak minutave, por ēuditėrisht e gjen veten nė mėnyrė tė pashpjegueshme tė kapur nė kohė gjė qė e detyron tė luftojė sėrish. Ndėrsa pėrjeton kėtė gjendje tė re, Cage bėhet gjithnjė mė i fortė dhe mė i aftė pėr tė mbijetuar dhe pėrpiqet qė tė gjejė njė mėnyrė pėr tė fituar betejėn pėr tė cilėn u nis.Nė rolet kryesore

Tom Cruise

Emily Blunt

Brendan Gleeson

Bill Paxton

Jonas Armstrong

Tony Way

Kick Gurry

Franz Drameh

Dragomir Mrsic

Charlotte Riley


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket