KaneThene

Ka pėrpjekje nga fuqi tė huaja pėr tė mė rrėzuar nga pushteti

Aleksandar Vuēiē, kryeministri i ri i Serbisė ka jo pak probleme pėrderisa u detyrua tė bėjė deklaratėn e mėsipėrme. Ai ėshtė pėrballur me disa shantazhe nga ish struktura tė ministrisė sė Brendshme, qė lidhen me arrestimin e Darko Sariēit, bosit serb tė trafikut tė drogės. Por edhe presionet e jashtme janė tė mėdha.Policia hyn dhe del nė Lazarat ashtu si nė ēdo rreth tjetėr

Artan Didi, kreu i Policisė sė Shtetit bėri kėtė deklaratė nga Korēa, nė njė aktivitet kundėr dhunės nė familje. Pohimi duhet thėnė se u prit me skepticizėm, por ndėrkaq ėshtė i vėrtetė saktėsimi i Didit se jo vetėm ky fshat, por edhe zona tė tjera kanė problematikėn e kultivimit tė hashashit.Unė dua tė shkatėrroj BE-nė, jo Europėn

Marinė Le Pen, drejtuesja e Frontit Nacional nė Francė ka dhėnė njė intervistė pėr “Der Spiegel” ku shpjegon nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė pikėpamjet e saj, por edhe synimet politike. Ajo e quajti BE-nė “Bashkimi Sovjetik Europian” dhe pyetjes se si mund tė jetė kundėr njė bashkimi qė siguroi paqen nė kontinent pėr 70 vjet, iu pėrgjigj, “s’ka paqe, BE-ja ėshtė luftė, luftė ekonomike”.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket