Horoskop

Horoskopi 16 - 22 Qershor

Dashi

Puna: Ka disa gjėra qė po ndodhin nė punėn tuaj. Kjo javė do t'ju pėrballė me sfida tė rėndėsishme, tė cilat do tė duhet t'i zgjidhni nė kohė. Ndiqni nė mėnyrė strikte protokollin e punės tuaj, mos devijoni tė bėni me kokėn tuaj. Njė gjė e tillė mund t'ju kushtojė jo pak.

Shėndeti: Shumė i mirė.

Dashuria: Romanca kėtė javė kėrkon mė shumė durim, tolerancė dhe shumė, shumė dashuri. Bėni mirė t'ia jepni partnerit tė gjitha kėto, pasi nė kėtė periudhė ka vėrtetė nevojė. Se si duhet tė reagoni dhe kur duhet tė jepni kėshillat dhe sugjerimet tuaja, do t'jua tregojė vetė momenti. Ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie dashurie do tė ndihen paksa tė turbullt kėtė javė. Planifikoni mė mirė njė udhėtim apo njė fundjavė larg rutinės pėr tu qetėsuar dhe relaksuar.Demi

Puna: Kjo mund tė jetė njė javė fitimprurėse pėr ju nėse do tė dini tė shfrytėzoni mundėsitė qė do t'ju ofrohen. Shumė oferta po ju afrohen, por ju rrezikoni qė t'i humbni nėse nuk do tė pėrqendroheni dhe tė pėrkushtoheni mė shumė nė atė qė bėni. Ditė tė mira parashikohen.

Shėndeti: Kujdes temperaturat e larta.

Dashuria: Njė javė e kėndshme romantike parashikohet pėr tė gjithė ata Demė qė janė nė njė marrėdhėnie tė sapokrijuar dashurie. Do tė provoni emocione tė reja, tė forta dhe shumė tė bukura. Nuk do tė jetė e njėjta gjė pėr ata qė kanė vite nė njė lidhje. Marrėdhėnia juaj ėshtė konsumuar paksa dhe kėtė javė duhet tė kėrkoni emocione tė reja. Tė vetmuarit, i kanė tė gjitha shanset qė pikėrisht kėtė javė tė njihen me dashurinė e jetės sė tyre. Ndaj tregohuni tė vėmendshėm.Binjakėt

Puna: Mundėsi fantastike do t'ju jepen nė punė. Projekte qė prej kohėsh i ėndėrronit, do t'ju besohen ju dhe fitimet parashikohen tė jenė shumė tė majme. Diēka e rėndėsishme do tė lihet nė dorėn tuaj dhe duhet tė jepni maksimumin nė qoftė se dėshironi qė historia tė pėrsėritet.

Shėndeti: Do tė ndiheni tė dobėt.

Dashuria: Kjo javė do tė jetė surprizuese pėrsa i pėrket ndjenjave. Do tė pėrjetoni emocione tė cilat mendonit se tashmė i kishit konsumuar dhe nuk do t'i pėrjetonit mė me kaq intensitet. Kėshilla e javės: mos u bėni tė bezdisshėm duke u ngjitur pas partnerit pa shkėputje. Mė tė stabilizuar kėtė javė do tė jenė edhe ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie dashurie. Duket se mė nė fund jeni nė paqe me veten dhe dyer tė reja do t'ju hapen. Po bėni progres, ndonėse tė ngadaltė.Gaforrja

Puna: Disa prej jush do tė kenė probleme serioze punėsimi kėtė javė. Krejt papritur mund tė gjendeni tė papunė ose tė pashpresė pėr tė gjetur njė punė. Mos u trishtoni mė shumė seē duhet. Kjo nuk ėshtė njė javė e mirė. Relaksohuni, largoni stresin dhe pėrpiquni javėn e ardhshme.

Shėndeti: I mirė.

Dashuria: Romanca duket se do tė shkojė shumė mirė kėtė javė. Veēanėrisht nė fundjavė kur do tė shijoni disa ditė pushim. Disa mosmarrėveshje tė vogla, grindje qė keni pasur me partnerin sė fundmi duket se janė zgjidhur dhe ēdo gjė shkon mirė. Ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie, do tė ndihen tė dėshpėruar dhe shumė tė vetmuar. Mos qėndroni vetėm. Jetojeni jetėn me mė shumė miq pranė dhe njerėz tė dashur. Do ta shikoni se do tė ndiheni shumė mė mirė dhe mė tė lumtur.

Luani

Puna: Kujdes me nxjerrjen e sekreteve tė punės kėtė javė. Mund tė pėrfshiheni nė njė vorbull diskutimesh dhe debatesh qė nuk do t'i bėjnė mirė figurės tuaj. Njė javė e ngjeshur me takime dhe bisedime tė frytshme parashikohet. Ndiqni me pėrparėsi axhendėn e punės.

Shėndeti: Konsumoni mė shumė ujė.

Dashuria: Kjo parashikohet tė jetė njė javė perfekte romantike. Veēanėrisht nėse do tė tregoheni tė zotėt tė kapni nė kohė problemet e vogla qė mund tė ketė partneri si pasojė e problemeve tė tjera profesionale apo personale. Bėhuni mbėshtetės dhe bashkėpunues dhe gjithēka do tė shkojė fjollė. Pėr ata Luanė qė po kėrkojnė ende dashurinė, nuk ėshtė njė javė e mbarė. Ndoshta sepse ju po kėrkoni nė vendin e gabuar dhe personat e gabuar. Ndryshoni strategji sa mė shpejt.Virgjėresha

Puna: Pjesa e parė e javės do tė jetė shumė e mirė. Mundėsi tė reja do t'ju ofrohen, ndonėse jo shumė fitimprurėse. Nėse nuk do tė tregoheni tė matur dhe tė zgjuar, pjesėn e dytė tė javės, do ta kaloni nė mėrzi pėr mundėsitė e humbura. Mendohuni gjatė para se tė merrni vendime.

Shėndeti: Lėvizni mė shumė.

Dashuria: Romanca do tė ketė luhatje tė forta kėtė javė. Kujtohuni gjithnjė qė tė mos ngrini mė shumė seē duhet tonin e zėrit dhe tė komunikoni nė vend qė tė bėrtisni pa kuptim. Bėhuni mė tė zgjuar dhe partneri do tė reflektojė. Pėr rrjedhojė marrėdhėnia do tė stabilizohet. Tė vetmuarit e kanė tė kotė tė kėrkojnė dashurinė pėrsa kohė qė vazhdojnė tė humben nė mendime pėr tė shkuarėn. Ajo qė ka mbaruar ka mbaruar pėrgjithnjė. Ka ardhur koha tė shihni pėrpara.Peshorja

Puna: Mund tė keni lajme tė mira, veēanėrisht nėse jeni tė vetėpunėsuar. Mundėsitė do tė shumėfishohen nėse do tė bėni marrėveshjen e duhur me personat e duhur. Keni aftėsi tė nuhasni njė biznes tė mirė, ndaj mos u shpėrqendroni kėtė javė. Ėshtė e duhura pėr njė biznes tė mirė.

Shėndeti: Anoni mė shumė nga perimet dhe frutat.

Dashuria: Kjo javė mund tė jetė shumė zhgėnjyese nėse nuk do tė arrini tė komunikoni si duhet me partnerin. Faji pėr mungesėn e vazhdueshme tė dialogut mund tė jetė i tė dyve, ndaj reflektoni dhe gjeni njė zgjidhje sa mė shpejt. Asgjė e re edhe pėr tė vetmuarit. Kjo javė do tė jetė njėsoj, pa ndonjė ndryshim domethėnės. Nė fakt ndryshimet nė jetėn tuaj, duhet t'i stimuloni vetė ju. Asgjė nuk vjen pa lėvizur nga divani i shtėpisė. Dilni mė shumė dhe argėtohuni.Akrepi

Puna: Nėse doni tė arrini maksimumin nė punėn tuaj atėherė duhet tė djersitni mė shumė. Shkėmbeni eksperienca jo vetėm brenda vendit, por edhe jashtė. Udhėtime nė vende si Italia, Australia apo Izraeli do t'ju ndihmonin shumė dhe do tė perfeksiononin aftėsitė tuaja profesionale.

Shėndeti: Jo shumė i mirė.

Dashuria: Romanca do tė shkojė mirė kėtė javė, pėrsa kohė qė do tė arrini njė marrėveshje me partnerin pėr gjėrat qė ju shqetėsojnė tė dyve dhe do ta respektoni atė. Mė nė fund disa ditė paqeje dhe qetėsie, qė do t'ju rikthejnė nė fillimet e lidhjes tuaj, ku harmonia ishte nė perfeksion. Njė javė magjike parashikohet tė jetė pėr ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie. Do tė njihni personin e duhur, qė jo vetėm do t'ju lumturojė por do t'jua zbukurojė jetėn.Shigjetari

Puna: Kjo mund tė jetė njė javė e paharrueshme nėse do tė arrini qė tė pėrgjigjeni nė kohė dhe si duhet ndaj njė oferte tė re pune. Mundėsi tė tilla nuk vijnė shpesh ndaj, sytė katėr dhe vlerėsoni ēdo detaj tė ofertave qė do t'ju bėhen. Kjo ėshtė java juaj, mos e ēoni dėm.

Shėndeti: Koha pėr dietė.

Dashuria: Romanca do tė shkojė shumė mirė kėtė javė. Ēdo debat, problem apo keqkuptim qė keni pasur me partnerin deri mė sot, duket se ėshtė zhdukur si me magji. Keni mundėsinė tė vijoni marrėdhėnien tė qetė dhe nė harmoni tė plotė. Njė javė e kėndshme dhe nė harmoni tė plotė parashikohet edhe pėr tė gjithė ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie. Do tė njihni njerėz tė rinj dhe do tė merrni ftesa shumė tunduese, tė cilave nuk do i rezistoni. Bėni zgjedhjen e duhur.Bricjapi

Puna: Paratė dhe njerėzit e pushtetshėm do tė jenė fokusi juaj kėtė javė. Nėse do tė arrini tė zgjidhni disa probleme qė kolegė tuaj nuk kanė arritur t'i menaxhojnė dot, atėherė do tė ngjisni jo pak shkallė nė karrierė dhe e ardhmja premtohet tė jetė e ndritur. Tregohuni tė matur.

Shėndeti: I mirė.

Dashuria: Fati juaj nė dashuri ėshtė mė i madh se sa e mendonit. Kėtė javė do tė ndiheni mrekullisht mirė nė krahėt e partnerit, tė lumtur dhe shumė tė kėnaqur me zgjedhjen qė keni bėrė. Pse nuk planifikoni njė udhėtim romantik? Do t'i jepte mė shumė larmi lidhjes tuaj nė kėtė moment. Njė javė e mirė do tė jetė kjo edhe pėr tė vetmuarit. Do tė njihni njerėz tė rinj nė shenjėn e Luanit, Ujorit dhe Binjakėve qė nuk do tė kalojnė pa lėnė shenja nė jetėn tuaj.Ujori

Puna: Duhet tė bėheni mė inovatorė nė punė. Nuk do tė vlerėsoheni asnjėherė nėse nuk ndryshoni asgjė, nuk bėheni mė kėrkues ndaj vetes apo nuk eksperimentoni me projektet qė keni nė dorė. Pak ndryshim jo vetėm qė mund t'ju bėjė mirė, por tė ndikojė pozitivisht nė karrierė.

Shėndeti: Konsumoni mė shumė ujė.

Dashuria: Njė romancė e vjetėr duket se do tė rikthehet tek ju thjesht pėr t'ju tėrhequr vėmendjen dhe ēorientuar. Nėse jeni nė njė marrėdhėnie tė mirė dashurie mos luani me zjarrin. Nė tė kundėrt, bėni zgjedhjen qė doni. Kujdes, merrni parasysh se diēka e konsumuar nuk mund tė zgjasė shumė. Tė vetmuarit duhet tė argėtohen nė mėnyra tė ndryshme me miq dhe familjarė, pasi java nė tė kundėrt parashikohet shumė e mėrzitshme dhe e trishtueshme.Peshqit

Puna: Mundėsi tė shumta do t'ju ofrohen kėtė javė, qofshi tė punėsuar apo jo. Duhet tė bėni kujdes me angazhimet qė merrni pėrsipėr. Mos premtoni mė shumė se sa mund tė realizoni. Ndryshe rrezikoni tė zhgėnjeni ata tė cilėt besojnė mė shumė tek aftėsitė tuaja.

Shėndeti: Lėvizni mė shumė.

Dashuria: Romanca nuk po shkon edhe aq mirė. Disa Peshq kėtė javė do tė vendosen pėrballė zgjedhjeve tė mėdha, tė vijojnė njė marrėdhėnie disa vjeēare apo tė shohin pėr diēka tjetėr tashmė. Para se tė merrni njė vendim tė tillė, mendohuni gjatė dhe peshoni tė mirat dhe tė kėqijat e lidhjes. Jo mirė do tė ndihen kėtė javė edhe tė vetmuarit. Duket se jeni shumė tė gatshėm tė debatoni nė vend qė tė shpenzoni kohė me miq apo njerėz tė rinj qė do tė njihni.
Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket