Libra

Ia dolėm

Ulpiana Lama

Botues: Saras, 226 faqe, 800 lekė

E ndodhur nė qendėr tė ngjarjeve tė mėdha, atje ku konflikti nuk ngurronte tė shfaqej nė ēdo orė tė ditės, Ulpiana Lama punonte pėr njė botė tė paqtė, pėr pėrfundimin logjik tė zhvillimit: Pavarėsinė e Kosovės. Nė ndihmesė tė ēėshtjes, ajo zgjedh si mjet tė efektshėm publicistikėn letrare, me rolin e madh qė mund tė luajė nė jetėn e lexuesve, si tė Kosovės ashtu edhe tė Shqipėrisė. Me ngarkesa emocionale e ilustrime thelbėsore faktesh, pa kapėrcyer gazetaren, por me trillin tėrheqės artistik e letrar qė e pėrshkon, ajo na sjell artikuj publicistikė qė lexohen me ėndje e plot kėrshėri, ngase nė to mbizotėron toni i njė ligjėrimi tė sinqertė. Nė tėrėsinė e artikujve, qėllimi i publicistes nuk ėshtė thjesht pėrcjellja e faktit dhe dhėnia e opinionit pėr ngjarjen apo zhvillimet nė jetėn e pėrditshme. Ajo ėshtė e aftė qė tė ndikojė te lexuesi me komunikimin qė ndėrton si opinioniste me lexuesin.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket