Filma te Rinj

22 Jump street

Njė komedi fantastike. Pasi e bėjnė rrugėn pėr nė njė shkollė tė mesme dy herė, oficerėt

Schmidt (Jonah Hill) dhe Jenko (Channing Tatum) konstatojnė ndryshime tė mėdha dhe vendosin tė nisin njė mision tė fshehtė. Situata ndryshon kur Jenko afeksionohet pas ekipit tė futbollit, dhe Schmidt nė art. Tė pėrfshirė thellė nė botėn e shkollės, tashmė ata nuk duhet vetėm tė zgjidhin ēėshtjen, por dhe tė kuptojnė nėse janė tė gatshėm tė rriten dhe tė bėhen burra tė vėrtetė. Nėse ėshtė kėshtu, atėherė misioni ėshtė gjėja mė e mirė qė mund tu ketė ndodhur.Nė rolet kryesore

Jonah Hill

Channing Tatum

Peter Stormare

Wyatt Russell

Amber Stevens

Jillian Bell

Ice Cube

The Lucas Brothers

Nick Offerman

Jimmy Tatro


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket