Ne pergjim

Zhvishet Dafina

Dafina Zeqiri vazhdon tė surprizojė. E njohur pėr performancat e guximshme, kėsaj here ajo ėshtė shfaqur nė treg me njė set fotografik nudo. Ajo ka dhėnė njė intervistė pėr prej gazetėn kosovare “Telegrafi” dhe kėtė intervisė e ka shoqėruar edhe me foto seksi, siē nuk jemi mėsuar t’i shohim shpesh vajzat e skėnės. “Kam menduar pėr njė kohė tė gjatė pėr foto tė tilla, por e shtyja sepse nuk ishte e lehtė tė gjeja njė fotograf, i cili do ta kuptonte atė qė dėshiroja unė tė arrija”, ka thėnė Dafina. Pastaj pas takimit me Arton Humollin, ramė dakord tė realizonim njė projekt, i cili do tė prezantohej jashtė. Planet tona u puqėn dhe ia dolėm”. Ia doli edhe Dafina, e cila kėsaj here ka provokuar si kurrė mė parė.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket