KaneThene

Kam marrė ftesė nga FIFA, jo nga PS

Fatos Nano, ish kryetari i PS-sė dhe kryeministėr, dha kėtė reagim ironik lidhur me festimet e 23-vjetorit tė partisė, nė njė ceremoni tė organizuar nė Muzeun Kombėtar ditėn e enjte. Gjithsesi burime nga PS thonė qė ftesa i ėshtė dėrguar, madje pėrgjigjen edhe ata me njė batutė: I ėshtė lėnė te lokali…Ikėm nga Shtėpia e Bardhė me 12 milionė USD borxh

Hillari Klinton, ish sekretare e Shtetit bėri kėtė pohim pėr kanalin televiziv ABC. Ēifti presidencial u detyra tė hynte nė borxhe pėr tė financuar kryesisht avokatėt pėr ēėshtjen ”Monica Leėinsky”, qė ”helmoi” mandatin e dytė tė Bill Clintonit.

Edhe 5 mijė dėshmitarė tė pyesni, nuk mė implikoni dot nė vrasjen e Lamajt

Arben Frroku, i akuzuar pėr vrasjen e kryekomisar Dritan Lamajt, tha frazėn e mėsipėrme nė seancėn gjyqėsore tė kėsaj jave. Ai ka deklaruar se nuk ka asnjė provė qė e implikon atė nė vrasjen e kryekomisarit, duke kėrkuar pafajėsinė nė kėtė proces.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket