Horoskop

Horoskopi 23 - 29 Qershor

Dashi

Puna: Mos lejoni qė miqtė tė ndikojnė nė punėn tuaj kėtė javė, apo kolegėt e kthyer nė miq. Puna ėshtė punė dhe shoqėria vjen pas saj. Nėse do t’i pėrzieni, do tė krijoni jo pak probleme pėr tė cilat pėrgjegjėsitė do t’i mbani vetėm ju. Kujdes edhe me thashethemet. Mos u pėrfshini.

Shėndeti: Konsumoni produkte mė tė shėndetshme.

Dashuria: Nuk ėshtė njė javė e mirė pėr ju pėrsa i pėrket ndjenjave. Duket se fati nuk do t’ju buzėqeshė fare kėtė javė. Ndiheni tė lodhur, tė demoralizuar dhe nė mbrėmje do tė preferoni tė qėndroni tė vetmuar dhe jo nė shoqėrinė e partnerit apo miqve. E njėjta situatė paraqitet edhe pėr tė vetmuarit, qė duket se nuk kanė asnjė shpresė pėr t’ju rikthyer jetės nė ēift. Kėtė periudhė kalojeni mė mirė duke reflektuar pėr tė kuptuar se ēfarė realisht doni tė bėni me jetėn tuaj.Demi

Puna: Duhet tė gjeni pozicionin tuaj nė punė. Duket se keni humbur dhe nuk e dini se ēfarė po bėni dhe pėr ēfarė paguheni. Tė ardhurat qė dėshironi dhe ėndėrroni prej kohėsh mund tė vijnė vetėm kur tė pėrkushtoheni plotėsisht tė kryeni siē duhet detyrėn tuaj. Kurseni mė shumė.

Shėndeti: I keq.

Dashuria: Romanca ėshtė nė njė periudhė shumė delikate kėtė javė. Do t’ju duhet qė tė keni shumė kujdes me ēfarė thoni dhe tonin qė pėrdorni kur flisni me partnerin, pasi rrezikoni tė shkaktoni jo pak debate tė kota. Pėr tė vetmuarit do tė jetė njė javė shumė e mirė. Do tė pėrjetoni ngjarje tė kėndshme dhe situata shumė tė mira qė premtojnė pėr njė tė ardhme ndryshe. Kujdes me lidhjet qė do tė bėni dhe marrėdhėniet qė mbani me tė shkuarėn. Mos i pėrzieni me njėra - tjetrėn.Binjakėt

Puna: Kjo mund tė jetė njė javė shumė e vėshtirė dhe e lodhshme pune. Sfida tė shumta ju presin pothuajse ēdo ditė dhe duhet tė punoni mė shumė me komunikimin dhe llogaritė. Kujdes tė mos bėni gabime tek kėto tė fundit, gabimet teknike sidomos, pasi do t’ju kushtojnė jo pak.

Shėndeti: Do tė ndiheni tė dobėt.

Dashuria: Romanca ėshtė nė kulmin e saj. Sidomos nė fundjavė kur do tė ndiheni mrekullisht mirė nė krahėt e partnerit. Sigurisht qė edhe ju si ēiftet e tjera keni jo pak diskutime dhe debate, por qė zhduken tėrėsisht nga ndjenjat reciproke qė keni pėr njėri-tjetrin. Pėrgjatė gjithė javės do tė ndiheni si nėpėr filma, edhe pse marrėdhėnia qė keni ka vite tė tėra mbi supe. E kundėrta ndodh me ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie. Kjo nuk ėshtė njė javė e mirė pėr ju.Gaforrja

Puna: Kjo do tė jetė njė javė e ngjeshur pune. Do tė keni shumė takime, marrėveshje pėr tė zhvilluar, dhe pakte qė duhet tė bėni nė mėnyrė qė puna tė ecė mė mirė. Keni shumė potencial pėr tė ecur para dhe pėr tė ngjitur shkallė nė karrierėn tuaj. Ndaj mos u konfondoni.

Shėndeti: Konsumoni mė shumė ujė.

Dashuria: Duket se keni dhunti tė zgjidhni mosmarrėveshjet dhe keqkuptimet nė ēift. Edhe pse njė gjė tė tillė e bėni gjithnjė nė minutėn e fundit. Mos lejoni qė marrėdhėnia juaj tė dėmtohet nga debate pa lidhje dhe pa njė motiv tė fortė. Tė vetmuarit, do tė pėrballen me gabimet e shumta qė kanė bėrė nė tė shkuarėn kėtė javė. Do tė ndiheni keq pėr ēka keni bėrė dhe si jeni sjellė me njerėz qė realisht kishin ndikim nė jetėn tuaj, por pa rezultat. Jeni shumė vonė tashmė.Luani

Puna: Pavarėsisht energjive tė pakta, do tė arrini ta mbyllni me sukses kėtė javė pune. Angazhimi dhe pėrkushtimi nuk ju mungojnė, kėshtu qė ēdo gjė parashikohet tė shkojė fjollė edhe pse duket se fuqitė, tė paktėn kėtė javė ju kanė lėnė. Keni nevojė pėr disa pushime.

Shėndeti: Jo shumė i mirė.

Dashuria: Gjithēka rozė pėrsa i pėrket ndjenjave. Jeni tė vendosur nė gjithēka qė bėni dhe tė pėrkushtuar ndaj partnerit tuaj. Hėna ju favorizon pėr njė fundjavė sa mė tė ėmbėl dhe romantike. Tė vetmuarit, do tė jenė paksa tė stresuar mbi gjendjen e tyre emocionale dhe marrėdhėniet qė kanė me njerėzit. Mos u mendoni shumė pėr situatėn nė tė cilėn jeni. Mė mirė frekuentoni njė klub tė ri, dilni mė shpesh dhe shpenzoni fundjavėn me miqtė dhe tė afėrmit.Virgjėresha

Puna: Duhet tė tregoheni shumė tė kujdesshėm kėtė javė nė punė. Gabime tė vogla jo vetėm qė mund t’ju kushtojnė para por edhe vendin e punės. Pėrpiquni tė qėndroni larg llogaritjeve me shifra tė mėdha dhe projekteve tė rėndėsishme, tė paktėn kėtė periudhė.

Shėndeti: Ndiqni njė program stėrvitor.

Dashuria: Gjithēka mirė nė fushėn e ndjenjave dhe kėshtu do tė vijojė pėrsa kohė ju do tė vijoni tė jeni dėgjues tė mirė dhe bashkėpunues. Kjo ėshtė njė periudhė shumė e mirė pėr tė ndėrmarrė nisma tė rėndėsishme pėr tė ardhmen tuaj nė ēift. Mos e nėnvlerėsoni partnerin. Pėr ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie, duket se kjo javė do tė sjellė pak progres. Do tė jeni tė suksesshėm me seksin e kundėrt dhe pse jo i keni tė gjitha mundėsitė tė ndryshoni statusin.Peshorja

Puna: I keni tė gjitha shanset kėtė javė qė tė shmangni problemet dhe tė kapni mundėsitė qė do t’ju ofrohen. Por kjo mund tė ndodhė vetėm nėse jeni tė pėrqendruar nė atė qė bėni dhe nuk shpėrndaheni nė aventura dhe projekte tė reja. Mos i kėrkoni problemet me zor.

Shėndeti: Shmangni stresin e tepėrt.

Dashuria: Romanca do tė jetė mirė kėtė javė. Do tė jeni tė pėrkushtuar dhe shumė tė kujdesshėm ndaj partnerit dhe askush nuk do tė cenojė lidhjen tuaj. Jeni gjithnjė tė gatshėm qė tė ndihmoni njėri-tjetrin nė rast nevoje dhe kjo ju afron edhe mė shumė. E mirė do tė jetė kjo javė edhe pėr ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie. Do ndiheni mrekullisht mirė me miqtė tuaj. Aventura nė dukje dhe ditė tė nxehta nėn shoqėrinė e tė njohurve tė rinj. Shijojeni fundjavėn.Akrepi

Puna: Mesazhi kryesor i kėsaj jave pėr ju ėshtė: mėsohuni tė respektoni autoritetet. Veēanėrisht nė mesin e javės. Yjet nuk parashikojnė njė javė tė mbarė pune, ndaj qė tė mos rrezikoni asgjė, ėshtė mirė tė mbani cepin tuaj pa rėnė nė sy dhe tė respektoni direktivat qė ju japin eprorėt.

Shėndeti: Shumė i mirė.

Dashuria: Kjo javė do tė karakterizohet nga njė luhatje e madhe ndjenjash pėr ju. Do tė ndiheni shpesh herė konfuzė dhe nė udhėkryq nė tentativė pėr tė arritur tė pamundurėn. Mos u ankoni. Gjithēka vjen pėr fajin tuaj, pasi pala tjetėr, pra partneri duket se ėshtė shumė tolerant ndaj jush. Pėr ata qė nuk janė ende nė njė lidhje? Asgjė e re. Java do tė kalojė pa u ndjerė dhe pa ndonjė emocion pėr tu shėnuar. Mos i humbni shpresat, e ardhmja sigurisht qė do tė jetė ndryshe.Shigjetari

Puna: Tė pėrqendroheni tek sektori i miqėsisė nė vend qė tė realizoni punėn tuaj, nuk ėshtė njė gjė e mirė pėr ju kėtė javė. Mund tė keni tėrheqje vėmendje apo ndonjė masė ndėshkimore pėr shpėrqendrim dhe mos realizim nė kohė tė detyrave qė ju janė lėnė nga eprorėt.

Shėndeti: I mirė.

Dashuria: Romanca parashikohet nė kulmet e saj kėtė javė pėr shumicėn e tė lindurve nė shenjėn tuaj. Ndiheni shumė mirė nė marrėdhėnien qė keni krijuar dhe pėr kėtė nuk do tė pendoheni aspak pėr zgjedhjen qė keni bėrė. Pėr ata qė nuk janė nė njė lidhje, duket se do t’ju funksionojnė strategjitė me njerėzit qė pėlqeni kėtė javė. Mos ēoni dėm atė qė do tė arrini dhe kujtoni gjithmonė se njė lidhje bazohet nė sinqeritet dhe nė respektim tė ndėrsjelltė tė partnerit.Bricjapi

Puna: Kjo do tė jetė njė javė shumė e mirė pėr ata qė merren me projekte, investime apo kanė njė biznes tė tyren. Profesionaliteti juaj do tė vlerėsohet dhe do arrini tė nėnshkruani marrėveshje shumė tė rėndėsishme pėr tė cilat do tė jeni krenarė dhe do tė fitoni shuma tė mėdha parash.

Shėndeti: Lėvizni mė shumė.

Dashuria: Ndjenjat dhe raporti me partnerin do tė jetė shumė i komplikuar kėtė javė. Ju personalisht jeni tė prirur qė tė udhėhiqeni mė tepėr nga ndjenjat se sa nga arsyeja dhe ky do tė jetė gabimi i madh i juaj kėtė javė. Bėni mirė qė t’i merrni gjėrat mė shtruar dhe me mė lehtėsi. Pėr ata qė nuk janė nė njė marrėdhėnie, nuk do tė ketė ndonjė ndryshim. Ju pėlqen ju apo jo edhe kėtė javė do tė jeni nė dorėn e miqve dhe njerėzve tė afėrm pa ndonjė shkėndijė tjetėr.Ujori

Puna: Kjo do tė jetė njė javė shumė e mirė dhe fitimprurėse nėse do tė realizoni ēdo detyrė qė ju ėshtė besuar, nė kohė dhe sipas standardeve tė kėrkuara. Puna qė po bėni do tė vlerėsohet dhe ndaj pėrkushtimin duhet ta keni deri nė fund. Flisni hapur me kolegėt dhe eprorin.

Shėndeti: Nė formė perfekte.

Dashuria: Nėse jeni nė kategorinė e atyre Ujorėve qė keni thėnė fjalėn e fundit ndaj partnerit dhe sot jeni penduar pėr ēfarė keni bėrė, nuk keni mė shpresa. Mos u mundoni mė kot qė tė ngjisni diēka tė thyer tashmė. Mė mirė pranoni situatėn nė tė cilėn ndodheni edhe ecni pėrpara duke ndryshuar. Njė javė e mirė parashikohet kjo pėr ata qė kėrkojnė tė gjejnė dashurinė e vėrtetė. Kėtė javė keni mundėsinė qė tė njihni njerėz tė rinj dhe shumė tė kėndshėm. Fundjavė e mirė.Peshqit

Puna: Njė javė shumė premtuese kjo pėr njė rritje tė papritur nė karrierėn tuaj. Nė fakt nuk ėshtė njė dhuratė, por njė rezultat falė punės suaj dhe pėrkushtimit qė keni pasur pėr njė kohė tė gjatė. Do tė pėrballeni me sfida tė rėndėsishme pėr tė cilat ju duhet pak mė shumė pėrgatitje.

Shėndeti: Kujdes, kurohuni pėr tė ftohtin.

Dashuria: Kjo nuk ėshtė njė javė e keqe nė dashuri, por padyshim qė ėshtė njė javė e rrezikshme. Mos shtyni diskutimet nė njė pikė ku e dini qė partneri juaj nuk mban shumė. Kėshtu rrezikoni tė shtyni fort drejt njė fundi tė marrėdhėnies edhe pse tė sforcuar. Peshqit e vetmuar do tė jenė shumė energjikė, tė lumtur dhe pėr rrjedhojė do tė pėrjetojnė njė javė tė kėndshme, rrethuar nga njerėz tė rinj dhe simpatikė. Ėshtė njė javė e mirė pėr ju, por jo premtuese pėr njė lidhje.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket