Libra

Pabesia e njė ambasadori nė Tiranė

Xhovani Shyti

Botues: Belina H., 250 faqe

Intriga, komplote, biseda sekrete tė pėrgjuara, skena dhe prapaskena, pabesi diplomatike mbi shpinė tė shqiptarėve. Tė gjitha kėto janė prezente nė librin e gazetarit Xhovani Shyti. 250 faqe, 2 pjesė, 21 kapituj rreth 20 intermexo, tė gjitha tė mbėshtetura nga 73 burime faktologjike referuese, tė pėrzgjedhura, nga autori pėr tė qenė akselerator tė tė vėrtetės sė risjellė nė vėmendje. Ngjarjet e librit janė reale. Nė qendėr tė tyre qėndrojnė bisedat e fshehta tė ish ambasadorit italian nė Tiranė, Paolo Foresti, me Tritan Shehun, ish kryetar i PD-sė, ish zv. kryeministėr dhe minister i Jashtėm, tė bėra nė ato ditė kur, sikurse thekson autori: Shqipėrisė i duhej mbi tė gjitha rivendosja e paqes sociale tė shkatėrruar pikėrisht nga keq qeverisja dhe lufta e paprinciptė pėr pushtet. Kush i pėrgjoi bisedat e tyre? Cfarė flisnin, pėr cfarė? Kush ia ngriti grackėn dhe ēfarė fshihej pas atij komploti, qė autori e cilėson si skandalin mė tė madh diplomatik midis dy vendeve?


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket