Libra

Cute Kashari

Elmaz Qerreti

Botues: Toena, 176 faqe, 700 lekė

Njė roman me humor karakteristik buzėqeshės, por edhe me personazhe, karaktere e njerėz qė i hasim pėrditė nė jetė, qė jetojnė mes nesh, personazhe tė gjallė e jo trupėzime idesh, por personazhe me ide e mendime tė tyre, qė bisedojnė me ne, e jo nga ata qė recitojnė e bėhen mikrofona pėrēues e aktorė qė nuk flasin, por recitojnė dhe janė personazhe me historinė, jetėn e tyre tė thjeshtė qė pėrpiqen tė jetojnė e mbijetojnė, qė luftojnė orė e ēast, ditė e muaj, vite me radhė, njė jetė tė tėrė dhe bėjnė njė luftė egėrshane pėr ekzistencė. Tė gjitha kėto, autori i jep nė romanin e tij me njė gjuhė tė gjallė nėne e me njė stil tė matur.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket