Filma te Rinj

Jersey Boys

Kjo ėshtė historia e katėr djemve tė rinj qė vinin nga ana e gabuar, jo shumė e njohur dhe e paragjykuar e New Jersey. Pavarėsisht disfavoreve, ata bėhen bashkė pėr tė krijuar njė prej grupeve mė nė zė tė viteve 1960 “Katėr Stinėt”. Pėrpjekjet e tyre pėr tė hyrė nė tregun e ashpėr muzikor dhe paragjykimet qė nuk i ndaheshin kurrė deri sa u kthyen nė njė mit. Kėngėt e tyre u kthyen shumė shpejt nė hit-e dhe askush nuk mund tė vinte mė nė diskutim talentin e kėtij brezi tė ri. Si hynė ata nė tregun muzikor dhe si u kthyen shumė shpejt nė grupin mė tė dashur.Nė rolet kryesore

Christopher Walken

John Lloyd Young

Francesca Eastwood

Ashley Leilani

Vincent Piazza

Freya Tingley

Erich Bergen

Kathrine Narducci

James Madio

Aria Pullman


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket