Flash Java

Tė paktėn ka paratė

Presidenti i AKR-sė, Behgjet Pacolli, padyshim ėshtė njė nga shqiptarėt mė tė pasur. Ai nė deklarimin e fundit tė pasurisė ka deklaruar miliona para nė aksione por edhe para tė gatshme.

Ndėrkohė, bie nė sy aeroplani privat i tij nė vlerė prej 18 milionė eurosh. Shuma totale e pasurisė sė tij kap shifrėn e 340 milionė eurove ndėrsa ndėr to 140 milionė euro janė deklaruar nga aksione anonime. Shtėpia jashtė vendit nė vlerė prej 20ė milion euro, hotel Iliria 42 milionė euro si dhe aksionet nė “Grand Hotel”. Tė paktėn suksesi ekonomik mund t’ja zbusė pak Pacollit dėshtimin politik, kun ė zgjedhjet e fundit, megjithėse ende nuk janė numėruar tė gjitha votat, ai rrezikon tė mbetet jashtė parlamentit pasi nuk e ka kaluar pragun elektoral. Ende zv.kryeministėr, Pacollit iu anulluar edhe mandati presidencial tė cilin e gėzoi vetėm pak kohė para se tė zėvendėsohej nga zonja Jahjaga.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket