Flash Java

Adios Spanja

Kapitullim, fund i njė epoke, madje edhe “abdikim” kanė qenė termat e pėrdorura pėr largimin me dy humbje tė Spanjės nga Botėrori i futbollit nė Brazil, duke bėrė lojė fjalėsh me abdikimin e mbretit Huan Karlos. Mediat spanjolle kanė qenė tė pamėshirshme me kombėtaren, e cila pas shkatėrrimit nga Hollanda, humbi edhe mė Kilin 2-0 dhe firmosi largimin. Spanjollėve u mbetej vetėm njė rrugė me Kilin, fitorja. Po duket se kur njė brez mbaron, nuk ke ēfarė t’i bėsh. Spanja ėshtė fituese e Botėrorit dhe Europianit tė fundit, por tani duhet tė mendojė pėr rinovimin total tė brezit dhe stafit drejtues tė kombėtares. Trajneri Del Boske e ka pranuar indirekt kėtė, dhe tek e fundit ka ndodhur me ēdo skuadėr tė madhe.


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket