KaneThene

Njė burrė nė moshėn e tim gjyshi shpif kaq pa cipė

Ajola Xoxa, e fejuara e ministrit Erion Veliaj, reagoi nė kėtė mėnyrė pas deklaratave tė deputetit Sali Berisha nė Kuvend tė enjten e kaluar, ku ai pretendonte se thjesht rrėfente sė ēfarė kishte thėnė pėr Xoxėn kryeministri Rama. Si Xoxa, edhe Veliaj reaguan mjaft tė pėrmbajtur ndaj Berishės, por jo edhe kryesia e Kuvendit, qė e pėrjashtoi pėr dhjetė ditė.Shpėtim, ku je?

Enkel Demi, moderator i emisionit sportiv nė Ora News reagoi live pasi Shpėtim Idrizi, kreu i PDIU-sė dhe ish futbollist, ishte ftuar nė panel pėr tė komentuar ndeshjet e ditės tė Botėrorit. Mirėpo

nuk dihet se pėr ēfarė arsye Idrizi mungoi nė panel edhe pse kishte garantuar se do tė ishte pjesė e kėtij emisioni. Ndaj Demi vendosi ta “shpallė nė kėrkim”.

Nėse nuk ka qenė nė Lazarat, sille djalin pėr 30 minuta kėtu

Flamur Noka, ish ministėr i Brendshėm i bėri kėtė kėrkesė deputetes socialiste Luiza Xhuvani nė sallėn e Kuvendit, me premtimin se do t’i kėrkonte falje. Deputetja bėri pikėrisht kėtė, dhe djali i saj erdhi menjėherė nė oborrin e Kuvendit. Por nuk ėshtė se Noka kėrkoi falje


Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket