E Shtune, 21 Qershor 2014
Nga Ilir Kulla
E Shtune, 08 Mars 2014
Rasputin
E Premte, 08 Nentor 2013
Mund ta kapėrdijmė kėtė moment emocional, kur acarohemi pėrse deputeti ynė na kėrkon votėn pėr diēka, dhe pastaj bėn diēka tjetėr. Kemi kapėrdirė shumėēka ka prodhuar ky realitet. Por tė paktėn, sė pari t’i kėrkojmė njė falje Lufter Xhuvelit.
Nga Alqi Koēiko
E Premte, 11 Tetor 2013
Nėse Rama ka ardhur ose jo nė pushtet pėr tė vjedhur, ne kėtė nuk e dimė. Por profecitė e Berishės pėr Papandrej me shokė, kanė realisht njė bazė vėrtetėsie, edhe pse ish kryeministri nuk e thotė pėrrallėn deri nė fund. Berisha nuk thotė se ēfarė ekonomie trashėgoi Papandreu
Nga Alqi Koēiko
E Premte, 06 Shtator 2013
Kujtdo qė shpreh dyshime mbi suksesin e kėtij operacioni gjigand, njė tjetėr me vrap do t’i kujtojė zgjidhjen e nyjės gordiane tė kaosit tė kioskave tė Tiranės. Por skena e aktit tė dytė, gati 13 vjet mė vonė, ėshtė shumė e madhe, aktorėt shumė mė tepėr, interesat shumė mė tė gjera
Nga Alqi Koēiko
E Premte, 30 Gusht 2013
Kėto reagime ndaj Arvizusė a cilitdo qė do ta kishte bėrė atė krahasim “ēalues”, tregojnė diēka tjetėr: Ose kasta drejtuese e PD-sė nuk ka kuptuar asgjė mbi ēfarė ka ndodhur; ose e dinė, por nuk duan t’ja dinė, tani rėndėsi ka tė demonstrojnė dozėn e duhur tė militantizmit
Alqi Koēiko
E Premte, 23 Gusht 2013
Mėnyra sesi do sillet ky ekzekutiv me kėtė patate tė nxehtė, dhe rezultatet qė do ketė, do tė jenė treguesi vendimtar mbi seriozitetin e kabinetit Rama pėr vendosjen e rendit dhe luftėn ndaj trafiqeve. Ēfarė mund tė ndodhė me sagėn tonė tė hashashit?
Alqi Koēiko
E Premte, 16 Gusht 2013
Diplomacia ėshtė ekonomi, ashtu sikurse anasjalltas. E pėr tė bėrė kėtė, Rama nevojitet (siē dėgjojmė, do tė kryhet) tė bėjė njė reshuffle radikal nė ministrinė e Jashtme, me stafin diplomatik e administrativ tė sė cilės janė bėrė kllounada qė na kanė bėrė gazin e botės
Alqi Koēiko
E Premte, 09 Gusht 2013
Rama padyshim qė ka bėrė kompromise, e mbase shumėēka nė itinerarin e tij politik do tė kishte dashur ta bėnte paksa ndryshe. Por kemi mbėrritur kėtu ku jemi: Ai e ngriti stekėn nė njė nivel tė atillė pritshmėrish, sa tashmė i duhet njė punė kolosale pėr ta justifikuar
Alqi Koēiko
E Premte, 02 Gusht 2013
Atėherė si mund tė thyhet ky “rreth vicioz” dykampesh, qė thith nė vorbullėn e vet ēdo syth tė ri politik? Kushti i parė ėshtė qė forca e re hipotetike, tė pėrbėhet nga njerėz tėrėsisht tė papėrlyer dhe pa tė shkuar kompromentuese partiake apo institucionale.
Alqi Koēiko

Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket