E Shtune, 21 Qershor 2014
85. milionė kilometra katrorė, 200 milionė banorė, 14 miliardė dollarė investime dhe 12 qytete qė do presin Botėrorin. Pėrballė njė polarizimi tė thellė shoqėror qė nuk do rrijė pa u shfaqur
Nga Bledar Kuka
E Shtune, 14 Qershor 2014
Biri i tė mirėnjohurit Vangjel Koja, nė traditėn e trajningut tė volejbollit. Veēse jo kėtu, por nė Italinė kompetitive. Aty ku ka arritur qė ekipin e tij ta ēojė nė kateroginė e parė, pėrmes njė pune kolosale
Nga Bledar Kuka
E Shtune, 07 Qershor 2014
Tifozėt shqiptarė kanė arsye edhe mė shumė pėr tė ndjekur Botėrorin e Brazilit. Shqipėria vėrtet nuk merr pjesė, por pėrveē pėlqimeve tradicionale, do tė ketė tėrheqje edhe pėr njerėzit qė flasin tė njėjtėn gjuhė me ne
Nga Bledar Kuka
E Shtune, 24 Maj 2014
Si fenomen ka ekzistuar edhe mė parė. Nga Rraklli, tek Lala e Skela. Por kurrė si tani, Bundesliga gjermane nuk ka patur kaq shumė shqiptarė qė militojnė nė rradhėt e saj
Nga Bledar Kuka
E Shtune, 17 Maj 2014
Njė star shqiptar i kikboksit botėror, ngre federatėn shqiptare tė kėtij sporti, e cila njihet ndėrkombėtarisht, por jo nga shteti! Dhe arrin tė fitojė tituj botėrorė nė ligėn amatore
Nga Bledar Kuka
E Shtune, 10 Maj 2014
Basketbollistėt e NBA-sė reaguan kur racizmi i Stėrlingut mori njė fytyrė, atė tė Mexhik Xhonsonit, pra duke u treguar se secili prej tyre mund tė ishte aty, nė vend tė ish-yllit tė Lejkėrsave. Kjo ėshtė njė nga arsyet kryesore se pėrse racizmi i pronarit tė Klipersave ia kishte hedhur paq deri tani
Nga Bledar Kuka
E Shtune, 03 Maj 2014
Jeta ėshtė treguar me tė, edhe e ashpėr edhe e butė. Tre herė kampioni kombėtar i ēiklizmit, rrėfen peripecitė dhe ulje-ngritjet e jetės dhe sportit. Njė vėshtrim, 60 vjet mė pas
Nga Bledar Kuka
E Shtune, 26 Prill 2014
I duam, i presim me lule dhe mburremi me ta... kur na sjellin medalje. Por pėrpjekjet qė fshihen pas kėtyre medaljeve tė Qerimajt &Co, i dinė shumė pak vetė. Njė sport qė mbahen me paratė e dashamirėsve, dhe shpėrblimet qė gjithnjė mungojnė
Nga Bledar Kuka
E Shtune, 19 Prill 2014
Sponsorėt e ēdo lloji, rrallė, tepėr rrallė, arrijnė deri aty sa tė humbasin paratė e tyre pėr futbollin. Pas ēdo investimi ka njė plan biznesi, qoftė kur donatori ka ndonjė baxho nė fshat, shet rroba tė pėrdorura apo quhet Mercedes Benz. Ai qė humbet, ėshtė tifozi. Dhe sporti
Nga Bledar Kuka
E Shtune, 12 Prill 2014
Agu i njė epoke tė re. Klubet tona po kėrkojnė aksionerė, biznesmenė dhe kompani tė huaja. Ka nisur orientimi drejt logjikės ekonomike, sepse ndryshe nuk i dilet. Akademitė dhe kultivimi i talenteve.
Nga Bledar Kuka

Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket