E Shtune, 28 Qershor 2014
Nėse kryeministri qė vret, bėn tė indinjuarin me kryeministrin “qė shan” dhe i sugjeron policisė tė shtijė nė mish mbi njė fshat qė ai vetė e mėkoi nė kryeqytetin europian tė hashashit; nėse ai pra, nuk frenohet nga partia e vet, atėherė ai ka pėr ta diskretituar PD-nė deri nė fund
Nga Alqi Koēiko
E Shtune, 28 Qershor 2014
Ilir KULLA
E Shtune, 21 Qershor 2014
Diēka e thjeshtė mė vjen nė mendje: Tė bisedojmė, tė qeshim e tė qajmė mė shumė, e tė ēatojmė apo sms-zojmė mė pak. T’u transmetojmė sa mė pak ankth fėmijėve tanė; t’i inkurajojmė tė lexojnė e mėsojnė, por provimin e rradhės tė mos ua kthejmė nė fundin e botės
Nga Alqi Koēiko
E Shtune, 14 Qershor 2014
Nėse opozita duhet inkurajuar pėr diēka, ajo ėshtė pikėrisht ekspozimi i kėtyre ēėshtjeve dhe rasteve. Ndoshta e bėn pėr motive tė ngushta, por “pa e kuptuar” bėn njė shėrbim tė madh.
Nga Alqi Koēiko
E Shtune, 07 Qershor 2014
A nuk ėshtė, megjithatė, ky parimi i kapitalizmit, ku funksionon kėrkesė-oferta? Ti ke diēka pėr tė blerė, dhe gjen atė qė dėshiron ta shesė? Po, pėr mallrat dhe shėrbimet. Por kemi harruar se zgjedhje pas zgjedhjesh, gjatė kėtyre viteve kemi shitur vetė tė ardhmen tonė.
Nga Alqi Koēiko
E Shtune, 07 Qershor 2014
Ilir Kulla
E Shtune, 31 Maj 2014
Rezulton se pėr rolin qė kanė zgjedhur tė luajnė Berisha dhe (detyrimisht) Basha, del se kėto protesta nuk qenkan dhe aq absurde. Por problemi i shumicės sė shqiptarėve ėshtė se kėto llogari janė tė asaj ēka ka mbetur nga PD-ja, dhe jo tė tyret.
Nga Alqi Koēiko
E Shtune, 24 Maj 2014
Nėse e majta nė pushtet ka hallin e votave, ėshtė hera e parė nė 23 vjet qė qeverisja ka njė plebishit kaq tė qartė, dhe po kėshtu duhet tė veprojė me vendosmėri. Sepse njė milion shuplakat kundėr Berishės kollaj kthehen edhe nė po kaq pickime mushkonjash kundėr Ramės.
Nga Alqi Koēiko
E Shtune, 24 Maj 2014
Nga Ilir Kulla
E Shtune, 17 Maj 2014
Nė kėtė javė krejt normale pėr ne, mbase vetėm njė lajm ja vlen: Droga e Lazaratit nuk shkon mė drejt Italisė me skafe, trajlera e avionė tė vegjėl socialistė. Jo, shkon me tragetet e linjės, me fuēi tė taposura plastike qė varen poshtė mjetit lundrues
Nga Alqi Koēiko

Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket