E Shtune, 21 Qershor 2014
Ndikimi i Kampionatit Botėror tė Futbollit nė Tiranė. Vėmendja e pėrqėndruar shumė javė pėrpara hapjes, efekti nė turizėm, biznes dhe numri i madh i shqiptarėve qė luajnė nė kombėtaret e huaja. Tifozeria dhe skuadrat e zemrės sė disa personazheve tė njohur
Alida Cenaj
E Shtune, 14 Qershor 2014
Karriera si kėngėtare dhe marrėdhėnia me familjen. Humbja e tė atit nė luftė, varrimi i tij nė Shqipėri, kujtimet dhe jeta mes Durrėsit dhe Prishtinės. Lidhjet me politikėn, lloji i pėrfshirjes sė saj nė politikė dhe disa pėrgjigje pėr thashethemet mbi Leonora Jakupin
Alida Cenaj
E Shtune, 08 Mars 2014
Njė talent show nė fushėn e kulinarisė. Pėrzgjedhja nga qindra kandidatėt, juria profesioniste dhe njė garė ndryshe nga tė tjerat. MasterChef Albania nis transmetimin me 8 mars. Risitė, kandidatėt dhe surprizat e rrefyera nga autori, Rezart Aga
Nga Alida Cenaj
E Premte, 27 Dhjetor 2013
Me prezantueset e Festivalit tė Kėngės nė RTSH. Formula e re, ndarja e detyrave dhe spektakli qė pritet tė ofrojė Enkel Demi me tre bukuroshe nė krah: Klea Huta, Xhesika Berberi dhe Marinela Meta. Karrierat dhe sfidat e fund-dhjetorit pėr tre imazhet e reja tė garės sė kėngės
Alida Cenaj
E Premte, 20 Dhjetor 2013
Brigje tė virgjėra, det, natyrė dhe feminilitet do tė prezantojė kėtė fundjavė kalendari i pėrvitshėm i Petri Bozos. Formula e kėtij viti, bashkėpunėtorėt dhe nėntė vajzat qė do tė na shoqėrojnė pėrgjatė 12 muajve tė 2014-ės.
Alida Cenaj
E Premte, 12 Korrik 2013
Jeta nė Itali dhe refuzimi pėr tė marrė pasaportėn italiane. Kundėrshtimi i xhaxhallarėve pėr tė konkuruar nė “Miss Shqipėria”, kurora e mė tė bukurės shqiptare dhe ėndrra pėr t’u kthyer pėrgjithmonė kėtu. E tashmja dhe e ardhmja e Miss-it tė 2013
Alida Cenaj
E Premte, 08 Shkurt 2013
Tre nga zėrat mė mirė tė edicionit tė dytė tė “The Voice of Albania”. Historitė jetėsore, miqėsitė dhe revolucioni qė u shkaktoi gara muzikore. Fama dhe projektet e reja tė ndikuara nga dyert qė u hapėn prej njė spektakli qė zgjati me javė
Alida Cenaj, foto Gent Shkullaku
E Premte, 21 Dhjetor 2012
Avionė, helikopterė ushtarakė, veshje luksi dhe art. Nė vitin e 11 tė jetės, kalendari i Miss Shqipėrisė ka ofruar edhe njė copėz histori tė forcave ajore ushtarake. Por edhe njė pasion tė fshehur tė vetė realizuesit tė tij, Petri Bozo
Alida Cenaj
E Premte, 07 Dhjetor 2012
Rikthim nė kohėn e spektakleve. Nga viti kur fitoi "Miss Albania" deri nė jurinė e edicionit tė fundit tė kėtij viti. Prezantimi i njė emicioni social dhe dėshira e Valbona Selimllarit pėr tė rrėfyer atė ēka fshihet pas bukurisė
Alida Cenaj
E Premte, 23 Nentor 2012
Rrugėtimi nga Dyseldorfi nė Tiranė i pėrfaqėsueses kosovare nė "Miss Globe". Ėndrra pėr t'u transferuar nė vendin e origjinės dhe shanset e dhuruara nga pjesėmarrja nė konkurset e bukurisė. Projektet televizive tė Loreta Abdylit
Alida Cenaj

Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket