E Hene, 21 Korrik 2014
Pjesėmarrja nė “Miss Shqipėria” dhe kurora e mė tė bukurės. Pėrkrahja e familjes, eksperienca me 30 konkurente tė tjera, ėndrra e pėrmbushur dhe planet e reja pėr tė ardhmen. Studimet pėr fizioterapi dhe ambicja pėr tė hyrė nė botėn e ekranit
Nga Alida Cenaj
E Shtune, 28 Qershor 2014
Ish “bad girl”, Drju Berrimor ėshtė bėrė me dy fėmijė. Kėtu (gabimisht) tregon se pėrse dy bishtaleca mė shumė nė jetė janė gjithēka duhet
Nga Julie Jordan
E Shtune, 07 Qershor 2014
Pėrditshmėria e njė vajze lesbike nė Tiranė. Historitė e dashurisė, qė nga koha e gjimnazit e deri sot. Marrėdhnėia me prindėrit, dramat familjare, pėrjashtimi dhe kėrcėnimet. Lufta pėr t’u pranuar si normale dhe planet e Xheni Karajt pėr tė pasur sė shpejti njė fėmijė
Alida Cenaj
E Shtune, 31 Maj 2014
Njė aktore shumė e zonja, si nė kinema (sapo ka fituar Oscarin e dytė) ashtu edhe nė teatėr. Nuk ka asnjė tė metė si bashkėshorte: ėshtė e martuar prej 17 vitesh dhe nuk i ka dalė asnjė thashethem. Cate Blanchett, duket si njė person shumė i akullt dhe mė pak interesantja nė Hollivud. Por kur e takojmė, arrin tė na ēudisė.
Nga Ingrid Sischy
E Shtune, 24 Maj 2014
Pėrvoja nė Festivalin “Kėnga ime” dhe muzika. Karriera si soprano, koncertet jashtė Shqipėrisė, roli nė film dhe si imazh nė spote publicitare. Fama dhe familja pėr njė artiste tė re qė publicitetin e mban larg vetes
Alida Cenaj
E Shtune, 17 Maj 2014
Zonjė e madhe, divė e kėngės shqipe. Dhe tmerrėsisht modeste. Prandaj ju ftojmė tė rinjiheni me 81 vjeēaren, shtetasen mė tė re tė Republikės sė Shqipėrisė
Agim Popoci
E Shtune, 10 Maj 2014
E Shtune, 03 Maj 2014
Tartufi njė kulturė pak e njohur nė Shqipėri. Informacionet e para pėr kėrpudhėn e ēmuar, kėrkimet e gabuara dhe zbulimi nė Divjakė. Pasioni i njė gjuetari dhe tregu i munguar shqiptar. Pėrpjekjet pėr ngritjen e njė biznesi dhe mungesa e legjislacionit
Nga Alida Cenaj
E Shtune, 03 Maj 2014
E Shtune, 26 Prill 2014
Fama nga revista erotike mė e famshme nė botė. Modelet shqiptare nė sete tė nxehta fotografish dhe vėmendja e shtypit. Reagimet e familjarėve dhe fansėve dhe njė histori qė nis nė vitin 1979 e vazhdon deri nė shkurtin e 2014-ės

Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket