E Merkure, 11 Shtator 2013
Shoqėria shqiptare mua mė duket se ėshtė krejt gati. “Gati” nuk janė kasta qeverisėse, hajdute dhe e paaftė, qė mezi pret tė prodhohet njė gjasme-argument nė djerrinėn “atje lart” pėr tė qetėsuar veten dhe pėr tė na gėnjyer ne
Nga Koloreto Cukali
E Premte, 25 Janar 2008
Pas fitores me nje diference te thelle votash, Rektori i sapozgjedhur i Universitetit te Tiranes, Dhori Kule, shpalos projektin e tij per shkollen e larte. Cfare do te ndryshoje dhe pse te gjitha fakultetet kane mundesine te jene bashkekohore
E Premte, 20 Prill 2007
Projektligji i fundit i qeverise per tatimet ka zemeruar fort te gjithe biznesmenet shqiptare. Askush nuk e mbeshtet gjobevenien paraprake, pervec krahut qe e ka propozuar. Pse qeveria ndermori nje hap te tille dhe cfare efektesh do te kete tek biznesi shqiptar. Flet anetari socialist i komisionit te Ekonomise, Andis Harasani

Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket