E Shtune, 28 Qershor 2014
Kosova nuk do tė ketė vetėm qeveri por edhe njė parlament me pėrbėrje tė re qė do tė ndryshojė shumėēka. Kėshtu, PDK do tė ketė 10 fytyra tė reja por jashtė parlamentit kanė ngelur personazhe tė rėndėsishme; po kėshtu partitė e tjera. Nuk lėvizin vetėm liderėt qė kandiduan pėr kryeministėr dhe dėshtuan
Nga Agim Popoci
E Shtune, 21 Qershor 2014
Ramush Haradinaj, kryeministėr. Kėshtu mendojnė liderėt e LDK, AAK dhe NISMA qė sė bashku me lėvizjen Vetėvendosje e kundėrshtojnė krijimin e qeverisė “Thaēi 3”. Por kujt i shėrbenė njė koalicion i tillė dhe a u kthen vėrtet shpresėn kosovarėve?!
Nga Agim Popoci
E Shtune, 14 Qershor 2014
Ėshtė e qartė se mė 8 Qershor abstenuesit do tė jenė tė parėt nė Kosovė, rezultat tė cilin tė gjitha sondazhet pa dallim, e godasin nė shėnjestėr. Kjo gjendje mund t’i japė dorė Isa Mustafės, qė gjithsesi nuk ngjall aspak entuziazėm
Nga Agim Popoci
E Shtune, 07 Qershor 2014
Atė qė nuk e arritėn me armė nė Kosovė, serbėt mendojnė ta fitojnė nė betejėn parlamentare. I kishin 13 mandate, dhe nė garėn e 8 Qershorit futen pėr tė fituar 15 syresh, pėr materializimin e tė cilave do tė kujdeset Beogradi
Nga Agim Popoci
E Shtune, 31 Maj 2014
Isa Mustafa pranon ēdo koalicion veē Thaēit; ama shtėpinė e ka tė pėrēarė. Ramushi nuk ka kohė pėr Isėn. Vetvendosje vazhdon e vetmuar, ndėrsa Thaēi jep premtime pėrrallore. Sepse tashmė ėshtė i frikėsuar jo nga opozita, por vetėm nga njė subjekt politik: Nisma!
Nga Agim Popoci
E Shtune, 24 Maj 2014
Gruevski vendos se kush do tė jetė nė Parlament, Qeveri dhe Presidencė. Dhe jo vetėm kaq! Ėshtė ai qė vendos se kur do tė anėtarėsohet Maqedonia nė NATO dhe BE. Sepse pėrveē opozitės e cila mungon, nė kėtė katandisje ndikuan vetė shqiptarėt
Nga Agim Popoci
E Shtune, 10 Maj 2014
Vuēiē e bėn tė qartė: Fusha e ekonomisė sė rrezikuar serbe, mė e madhe se fusha e Kosovės. Paraqitja e programit qeveritar, cili ėshtė mesazhi pėr serbėt dhe shqiptarėt e Kosovės.
Nga Agim Popoci
E Shtune, 03 Maj 2014
Marrėveshja e 19 Prillit 2013, Thaēi-Ashton-Daēiē, nga serbėt do tė kujtohet si ujdia qė parandaloi konfliktin e armatosur ndėrsa pėr palėn shqiptarėt si marrėveshje qė integroi veriun e Kosovės. Po cili ėshtė realiteti nė terren?!
Nga Agim Popoci
E Shtune, 26 Prill 2014
VMRO-DPMNE e Nikolla Gruevskit maksimalizoi votat nė zgjedhjet presidenciale, por nuk kaloi dot 25% tė votuesve. Shqiptarėt nuk e pėrdorėn votėn e tyre as pėr ta shpallur tė pavlefshėm procesin. Ēfarė kėrkojnė ata nė zgjedhjet e pėrgjithshme tė 27 Prillit?
Nga Agim Popoci
E Shtune, 19 Prill 2014
I mandatuari pėr kryeministėr tė ri tė Serbisė, pėrveē se premton mė 25 prill njė qeveri me numrin mė tė vogėl tė ministrave nė histori, 19, flet pėr njė ekonomi tė re me reforma aspak sociale, qė janė tė domodoshme nė Serbinė e varfėr
Nga Agim Popoci

Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket