E Merkure, 18 Shtator 2013
Pėr ta kuptuar nėse njė kėpurdhė ėshtė e ngrėnshme, mėnyra e vetme ėshtė… ta provosh. Ēudirat dhe veēantitė e njė bote krejt tjetėr tė natyrės. E cila ka qenė gjithnjė shumė pranė njeriut, nė tė mirė dhe nė tė keq
Nga Focus
E Premte, 08 Shkurt 2013
Festa e tė dashuruarve jashtė Shqipėrisė. Kėtė fillimvit tendencė janė destinacionet e afėrta, pikat turistike tė fqinjėve, me ēmime fantastike qė tė drejtojnė nga Maestrali nė Budva deri nė Dubrovnik e Mavrovė
E Premte, 19 Tetor 2012
Ofertat tunduese p?r t? humbur shpejt kilogram?t dhe gabimet nga mungesa e informacionit. Sh?rbimi i ushqimit n? sht?pi dhe aparaturat e shkrirjes s? dhjamit me rreze infra t? kuqe. Legjendat urbane dhe disa metoda t? k?shilluara nga Enkeleida Ferrollari dhe Anila Kalleshi
Alida Cenaj
E Premte, 24 Qershor 2011
Jane nje ushtri e tere e bashkuar nga fiksimi dhe nje mision i perbashket: te dobesohen me cdo kusht. Llojet e dietave dhe keshilla e dietologes. Pjata e moderuar mesdhetare dhe disa mite qe duhen thyer
Alida Cenaj
E Premte, 06 Gusht 2010
Nje nobeliste, trill ose nje histori dashurie. Me probleme financiare ose jo, edhe kete vit ka plot per te zgjedhur. Mjafton deshira e mire dhe tundimi per te blere nje liber ne menyre qe edhe kjo vere te jete e larmishme
Alida Cenaj
E Premte, 17 Tetor 2008
Bej nje kerkim te thjeshte ne Google. Fut emrin dhe shih se cfare thone bota. Te shara, komente qe te bejne te thyesh kompjuterin por dhe ndonje kompliment nga miqte, qe nuk jane te gjithe dashamires. Si te ruash te dhenat e tua qe xhirojne ne Facebook, MySpace apo kudo ne rrjet.
Anduela Nika
E Premte, 13 Prill 2007
Gjimnastika ne kushtet e shtepise duket pak si demode, ne nje kohe kur qendrat e fitnesit po perjetojne nje bum klientesh. Te fiksuar pas muskujve dhe kalorive, por dhe pas nje jete te re sociale, qe ndertojne brenda saj
Anduela Nika
E Premte, 02 Shkurt 2007
Per mijera vjet, eshte menduar se disa ushqime stimulojne deshiren seksuale. Por si funksionojne perberesit e tyre? Ne fund te fundit, a funksionojne realisht?
E Premte, 21 Tetor 2005
Si do te jemi tridhjete, dyzet, pesedhjet vjec? Kete e vendos ADN-ja dhe koha qe kalon. Por ndikojne dhe zgjedhjet tona, kozmetike dhe jo vetem
E Shtune, 06 Gusht 2005
Fiksim. Ankth. Ulje - ngritje t? humorit. Pastaj takikardi, djers?, prerje e oreksit. T? gjitha simptomat e nj? s?mundjeje. Nga e cila askush nuk do t? sh?rohet. Nj? neurolog anglez ?sht? i bindur p?r k?t

Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket