E Shtune, 07 Qershor 2014
Nxirja ėshtė demonizuar pėr vite. Duke rrezikuar tė harrojmė edhe tė mirat qė vijnė nga rrezet e diellit. Duke filluar me vitaminėn qė ushqimet e kanė me shumė pakicė
Nga Chiara Palmerini
E Shtune, 24 Maj 2014
Nė betejat e mėdha ashtu si edhe nė ekonomi, pozicioni qė ėshtė nė dizavantazh mund tė rezultojė fitues. Cilat janė armėt e “tė voglit” dhe disa kėshilla pėr tė ēarė pėrpara, edhe kur shanset i ke kundėr
Nga Massimo Polidoro
E Shtune, 10 Maj 2014
...Nė fakt gaboheni. Ja se si mendimet mė tė pėrhapura, tė vėna nė provė nga shkenca, rezultojnė tė jenė tė gabuara. Duke “rehabilituar” disi edhe meshkujt
E Shtune, 03 Maj 2014
Barku dhe psikika janė tė lidhura ngushtė: Ajo qė i ndodh secilės, ndikon menjėherė edhe tek tjetra. Por kush duhet t’i marrė vendimet? Rezulton se shpesh, kur vendos stomaku ėshtė mė mirė
Nga Margherita Zannoni
E Shtune, 22 Mars 2014
Njė vizitė nė vendin e largėt niponik dhe njė surprizė qė duhet marrė shembull. Kush do guxonte tė mendonte qė ky vend do prodhonte njė verė tė denjė?
Nga Andi Qinami
E Shtune, 22 Shkurt 2014
Mace dhe arushė qė ēmendin internetin. Pse shkrihemi pėr gugatjet dhe gjestet e vogėlushėve tė njeriut. Ēfarė na bėn qė tė biem me dėshirė viktima tė kėlysho-manisė?
Nga Daniela Cipolloni
E Shtune, 01 Shkurt 2014
Do tė na kushtojė ca, por njėfarė faktori B (tanimė i pėrjetėsuar edhe nga divat), mund tė jetė njė objekt i qartė dėshirash. Pėr burrat ėshtė e lehtė tė imagjinohet. Ama pėr femrat ėshtė njė sfidė estetike dhe jo vetėm: Palestėr, krem e ndonjėherė “terapi” tė fjalės sė fundit
E Shtune, 25 Janar 2014
Historia e piraterisė ėshtė e mbushur me beteja, gjak e dhunė. Pėr shumė kohė, burrat qė merreshin me tė mbaheshin pėr heronj, e prijėsit e tyre si tė pavdekshėm; tė pėrjetėsuar nė dhjetėra histori e legjenda mbi aventurat tyre. Kush ishin pra kusarėt, shpesh tė ligjshėm, tė deteve?
Nga Armand Plaka
E Shtune, 18 Janar 2014
Shenjė pėr shenjė parashikimi i yjeve pėr 2014
E Premte, 27 Dhjetor 2013
Njėsoj si kompanitė e mėdha, edhe protagonistėt e luftės sė armatosur kanė nevojė pėr markėn e tyre. Ja cila ėshtė gjeneza dhe fenomenologjia e tyre, sipas njė eksperti tė njohur tė grafikės
Nga Marco Belpoliti

Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket