E Premte, 13 Dhjetor 2013
Soderberg e Skorceze. Stiv Bushemi dhe Majkėll Dagllas. Helen Mirren e Xhesika Lanzh. Ekrani i vogėl ka joshur divėt e kinematografisė dhe producentėt, me seriale cilėsorė e tė suksesshėm. Mėnyra e re po kolonizon imagjinatėn e gjithė botės
Nga Lorenzo Soria
E Premte, 29 Nentor 2013
Nuk ėshtė as shumė i guximshėm. Por janė situata ku ndryshon gjithēka
E Premte, 29 Nentor 2013
Nė jetėn e vėrtetė jam njeri i zakonshėm, madje njėri prej tyre
E Merkure, 11 Shtator 2013
Lena Manda
E Merkure, 11 Shtator 2013
Lena Manda
E Premte, 03 Maj 2013
Del filmi qė rrėfen presidentin venezuelian. E bashkė me tė, edhe reagimin e Amerikės Latine ndaj fuqisė amerikane. Bisedė me regjizorin e madh, qė nuk ngurron tė kritikojė edhe Shtetet e Bashkuara.
Gigi Riva
E Premte, 05 Prill 2013
Filmi i ri televiziv, produksion i Televizionit Publik. Njė serial me pesė seri, bazuar nė njė ngjarje tė vėrtetė, kasti i zgjedhur i bashkėpunėtorėve dhe pėrvojat e para tė dy aktoreve tė reja, aspak tė panjohura pėr ekranin
Alida Cenaj
E Premte, 02 Nentor 2012
Shfaqja e seris? s? dyt? t? filmit "Taken" n? kinemat? shqiptare dhe reagimet mbi subjektin e tij. Revolta, mllefi dhe shkrimet q? pasuan premier?n, p?rball? nj? realiteti q? nuk ?sht? se ndryshon edhe aq shum? prej trilleve artistike
Alida Cenaj
E Premte, 07 Shtator 2012
T? ftuar t? r?nd?sish?m, tituj tundues filmash dhe program i ngjeshur me produksionet e fundit evropiane dhe ballkanike. Edhe pse me m? pak para, me anullime ftesash serioze, Festivali i Durr?sit ia doli edhe sivjet
Alida Cenaj
E Premte, 27 Prill 2012
N?se nuk e keni par? ?Pharmakon?, por e keni n? plan ta b?ni, mos e lexoni artikullin m? posht? sepse mund t? ndryshoni mendje
Renato Kalemi

Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket