E Shtune, 28 Qershor 2014
Disa tė dhėna do tė tė ndjekin pas pėr gjithė jetėn. Dhe nuk ka rėndėsi nėse janė tė verteta apo rrena. Sepse ėshtė kaq e kollajtė tė publikosh nė rrjet, dhe e pamundur pėr tė anulluar...
Nga Nicola Bruno
E Premte, 22 Nentor 2013
Migrena ėshtė nė vendin e shtatė tė shqetėsimeve qė kėrcėnojnė cilėsinė e jetės. Tė njohėsh dhimbjen e kokės, ėshtė hapi i parė pėr ta luftuar. Shenjat, kurat dhe kėshillat e specialistėve
E Merkure, 11 Shtator 2013
Studimet e reja qė “kryqėzojnė” narkotikun e lehtė, mė tė pėrhapurin nė botė. Tė rinjtė nga mosha 15-19 vjeē, gjithnjė e mė shumė kanė provuar kanabis vitet e fundit. Dėmet nė tru tė atij qė e konsumon kėtė drogė, shfaqen edhe dhjetė vite mė pas.
Nga Elsa Abdoun
E Premte, 06 Shtator 2013
Vrimat e zeza tė trurit
Renato Kalemi
E Premte, 26 Prill 2013
I prodhojmė vetė, por jemi pak tė ndėrgjegjshėm pėr peshėn qė kanė nė jetėn tonė: Tėrheqje, agresivitet, besim, uri, xhelozi… Ja sesi (dhe sa) kimia e trupit tonė dikton mbi sjelljen e jetės sė pėrditshme
E Premte, 14 Dhjetor 2012
Mė pak tė qartė, mė shumė obezė, pa harruar shtimin e rrezikut tė sėmundjeve… Shėndeti varet edhe nga cilėsia dhe sasia e gjumit. Ja pėrse bėjmė shumė gabim kur nuk i japim rėndėsinė qė meriton
E Premte, 23 Nentor 2012
Njė biftek apo njė kompjuter? Do tė zbuloni tė dhėna tronditėse pėr ushqime tė jetės sė pėrditshme, qė mund tė duken tė pabesueshme. Njė studim i Universitetit tė Twentes nė Holandė, pėr tė vėnė nė dukje shpenzimet mė spektakolare
E Premte, 19 Tetor 2012
Financojn? vet?m k?rkime shkencore realisht revolucionare. Dhe kur e zgjidhin qesen, b?het fjal? p?r miliona dollar?. Duke nisur nga vaksinat, deri tek robot?t. Pas p?simeve, nxirren m?simet. Kursi i ri i ushtris? amerikane
Nicola Nosengo
E Premte, 28 Shtator 2012
Rrjeti online dhe infrastruktura e tij. Nj? rrjet i madh tubash dhe nj? duzin? megaserverash. Nj? gazetar ka nd?rtuar l?vizjet ?fizike? t? Rrjetit
Federico Guerrini
E Premte, 31 Gusht 2012
Nuk ?sht? e v?rtet? q? n? shtrat ?lirojm? instiktet tona m? ?kafsh?rore?. P?rkundrazi, b?hemi m? human? se kurr?. P?r m? tep?r, ?sht? dashuria romantike ajo q? quhet persversitet ekskluziv i yni

Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket